• خانه
  • اخبار
  • استارت آپ Agtech Koidra 3.77 میلیون دلار کمک مالی USDA برای توسعه فناوری هوش مصنوعی در همکاری با دانشگاه ها دریافت می کند.

استارت آپ Agtech Koidra 3.77 میلیون دلار کمک مالی USDA برای توسعه فناوری هوش مصنوعی در همکاری با دانشگاه ها دریافت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپ Agtech Koidra 3.77 میلیون دلار کمک مالی USDA برای توسعه فناوری هوش مصنوعی در همکاری با دانشگاه ها دریافت می کند.

استارت آپ Agtech Koidra 3.77 میلیون دلار کمک مالی USDA برای توسعه فناوری هوش مصنوعی در همکاری با دانشگاه ها دریافت می کند.
Koidra COO Soojung Smith (سمت چپ) و Kenneth Tran، بنیانگذار، مدیر عامل و CTO، خارج از دفتر WeWork خود در سیاتل. (عکس از brooztechnology/Lisa Stifler)

اخبار: استارتاپ کشاورزی سرپوشیده Koidra مستقر در سیاتل با مشارکت دانشگاه ایالتی اوهایو، دانشگاه راتگرز، دانشگاه کرنل و دانشگاه آریزونا کمک مالی 3.77 میلیون دلاری دریافت کرده است. این کمک هزینه چهار ساله توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده ارائه شده است.

تکنولوژی: بنیانگذار کنت تران، بیش از هفت سال پیش از راه‌اندازی Koidra در سال 2020، دانشمند ارشد تحقیقاتی مایکروسافت بود. او یادگیری تقویتی مبتنی بر مدل، زیردامنه‌ای از یادگیری ماشینی را برای چالش بهبود کشاورزی داخلی به کار برد. یادگیری تقویتی بر تصمیم گیری در زمان واقعی و بهینه سازی متمرکز است.

با استفاده از این فناوری، Koidra دو بار برنده مسابقه بین المللی خودمختار گلخانه ای شد، مسابقه ای که در دانشگاه معتبر هلندی Wageningen & Research برگزار شد.

در این رقابت چهار ماهه، تیم Koidra از نرم افزار خود برای تنظیم از راه دور پارامترهای گلخانه مانند روشنایی، تهویه، گرمایش، آبیاری، مه پاش و صفحه های خاموشی استفاده کرد تا سرهای برتر کاهو را پرورش دهد.

منابع مالی: Koidra قبلاً در اوایل سال جاری مبلغ 4.5 میلیون دلار را جمع آوری کرده بود. کمک مالی جدید به شرکت اجازه می دهد تا با کارشناسان دانشگاه همکاری کند تا تصمیم گیری مبتنی بر داده ها و مدل ها را بیشتر توسعه داده و اعتبار سنجی کند تا رشد تولید را بهبود بخشد.

Agtech یک نقطه داغ برای سرمایه گذاری خطرپذیر است. بر اساس تحقیقات PitchBook، سال گذشته، شرکت‌های فناوری در بیش از 900 معامله، 10.9 میلیارد دلار در سطح جهان جذب کردند.

چرا: این تیم در ارائه خود به USDA خاطرنشان کرد که ایالات متحده دارای استخر محدودی از تولیدکنندگان با تجربه و فناوری های داخلی در کشاورزی محیط کنترل شده یا CEA است.

محققان نوشتند: «توسعه فناوری‌های CEA توسط ظرفیت تحقیق و توسعه داخلی ایالات متحده تا حد زیادی عقب مانده است. از لحاظ تاریخی، فناوری‌های جدید از هلند، یک رهبر جهانی در CEA، وارد شده‌اند. این اتکای شدید به فناوری خارجی در صنعتی که به سرعت در حال رشد است، در دسترس بودن و مقرون به صرفه بودن نامتعادل را ایجاد می کند.