منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • استارت آپ های ژاپنی در تلاش هستند تا حس درد را به فضای فرا گرایی اضافه کنند

استارت آپ های ژاپنی در تلاش هستند تا حس درد را به فضای فرا گرایی اضافه کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپ های ژاپنی در تلاش هستند تا حس درد را به فضای فرا گرایی اضافه کنند

یک بازوبند جدید از یک استارت آپ ژاپنی می تواند حس درد را به فضای فرا گرایی اضافه کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، این استارت آپ ژاپنی قصد دارد با ساخت بازوبند جدید، حس درد را در فضای مجازی متاور فراهم کند. استارت‌آپ H2L در توکیو با همکاری سونی مچ بند جدیدی ساخته است که از تحریک الکتریکی برای ایجاد درد فیزیکی استفاده می‌کند. تاماکی، مدیرعامل و موسس H2L گفت: «با افزودن احساس درد، کاربر می‌تواند احساس حضور بیشتر و غوطه‌ور شدن در دنیای متاوری کند. تا با این عمل او به یک دنیای واقعی تبدیل شود.

Metaware به عنوان یک فضای مجازی به کاربر این امکان را می دهد که علاوه بر کار و بازی با افراد دیگر نیز تعامل داشته باشد. دسترسی به این فضا نیز از طریق واقعیت مجازی و هدفون با واقعیت افزوده و عینک هوشمند خواهد بود. نوار استارت آپ ژاپنی با نام Unlimited India UnlimitedHand مجهز به حسگرهای حرکتی خواهد بود که حرکات و موقعیت دست کاربر را تشخیص داده و آن را به آواتار وی در متاسپیس منتقل می کند و قادر به کپی برداری از حرکات کاربران خواهد بود. این دستبند از تحریک الکتریکی برای تقلید احساسات و دستکاری عضلات بازو استفاده می کند.

گفته می شود این بازوبند از طریق ادغام در بازی، احساس برخورد فیزیکی و جراحت در بازی به انسان منتقل می شود. به گفته این استارت آپ، امکان استفاده از این نوار برای واقعیت مجازی وجود دارد که در طی آن حتی پرنده به پوست ضربه می زند یا باد به دست می وزد. با این هندبار می توانید آلات موسیقی یا اشیاء مجازی را در بازی واقعیت مجازی نیز لمس کنید.