• خانه
  • اخبار
  • استارت آپ مصاحبه فنی سیاتل کارات 47 شغل را به دلیل نیاز به سرمایه گذاری در رشد اخراج می کند

استارت آپ مصاحبه فنی سیاتل کارات 47 شغل را به دلیل نیاز به سرمایه گذاری در رشد اخراج می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپ مصاحبه فنی سیاتل کارات 47 شغل را به دلیل نیاز به سرمایه گذاری در رشد اخراج می کند

استارت آپ مصاحبه فنی سیاتل کارات 47 شغل را به دلیل نیاز به سرمایه گذاری در رشد اخراج می کند
بنیانگذاران Karat، Mo Bhende، چپ، و Jeff Spector. (عکس قیراط)

کارات، استارت‌آپ مستقر در سیاتل که به شرکت‌ها در انجام مصاحبه‌های فنی کمک می‌کند، ۴۷ کارمند خود را اخراج کرده است و دلیل آن نیاز به تقویت تمرکز تجاری خود با ادامه رشد است.

سخنگوی Karat در روز جمعه از طریق ایمیل گفت: “ما کاملاً روی گسترش پایگاه مشتریان سازمانی خود، رشد حضور خود در هند، گسترش Brilliant Black Minds و ایجاد محصولات جدید متمرکز هستیم.” ما خودمان در حال تأمین مالی این حوزه‌های سرمایه‌گذاری هستیم و این ما را ملزم به بازسازی چندین تیم کرده است.»

کارات نزدیک به 200 نفر را در اکتبر 2021 استخدام می کند، زمانی که استارت آپ 110 میلیون دلار در سری C جمع آوری کرد و با ارزش 1.1 میلیارد دلار به وضعیت تک شاخ رسید.

جستجوی لینکدین در روز جمعه 423 کارمند را فهرست کرد، اما Karat از بیان تعداد باقیمانده در شرکت خودداری کرد.

این سخنگو افزود: “این هم تیمی ها در تبدیل کارات به شرکت موفق امروز نقش مهمی داشتند و ما بسیار سپاسگزار هستیم.” ما بسته‌های جامع خروج را به آنها ارائه کرده‌ایم و هر کاری که بتوانیم برای حمایت از انتقال آنها انجام خواهیم داد.»

کارات که در سال 2014 تأسیس شد، توسط مو بهند، مدیر سابق ایکس باکس در مایکروسافت، و یکی از بنیانگذاران جف اسپکتور، که قبلاً به عنوان رئیس دفتر ملیندا فرنچ گیتس در بنیاد بیل و ملیندا گیتس فعالیت می کرد، رهبری می شود.

این استارت‌آپ از شبکه‌ای از مصاحبه‌کنندگان تایید شده استفاده می‌کند که مصاحبه‌ها را از طریق ویدئو کنفرانس با استفاده از فرمت سوال و بر اساس تحقیق و تحلیل انجام شده توسط کارات انجام می‌دهند. شرکت ها بازخوردی در مورد واجد شرایط ترین نامزدها بر اساس بررسی کارات و همچنین اطلاعاتی در مورد فرآیند استخدام دریافت می کنند. ایده این است که به شرکت‌ها کمک کنیم تا نامزدهای بیشتری را بررسی کنند و در عین حال کارکنان خود را از مسئولیت‌های مصاحبه آزاد کنند.

نرم افزار آن توسط شرکت های فناوری مانند Compass، Intuit و Indeed و سایرین از جمله Ford، American Express و Bank of America که برای مصاحبه با مهندسان به کمک نیاز دارند، استفاده می شود.

Karat’s Brilliant Black Minds از Karat’s Interviewing Cloud برای ارائه تمرین مصاحبه رایگان، بازخورد و آموزش برای کمک به مهندسین نرم افزار سیاه پوست مشتاق برای آماده شدن برای ورود موفقیت آمیز به صنعت فناوری استفاده می کند. ستاره تنیس سرنا ویلیامز آوریل گذشته روی این استارتاپ سرمایه گذاری کرد.