• خانه
  • اخبار
  • استارت آپ مراقبت های بهداشتی Gabbi 4.4 میلیون دلار برای کمک به زنان در ارزیابی خطر ابتلا به سرطان سینه و اقدام دریافت می کند

استارت آپ مراقبت های بهداشتی Gabbi 4.4 میلیون دلار برای کمک به زنان در ارزیابی خطر ابتلا به سرطان سینه و اقدام دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپ مراقبت های بهداشتی Gabbi 4.4 میلیون دلار برای کمک به زنان در ارزیابی خطر ابتلا به سرطان سینه و اقدام دریافت می کند

استارت آپ مراقبت های بهداشتی Gabbi 4.4 میلیون دلار برای کمک به زنان در ارزیابی خطر ابتلا به سرطان سینه و اقدام دریافت می کند
مدیر عامل و بنیانگذار Gabbi Kaitlin Christine. (عکس از گابی)

Gabbi، یک استارت آپ مستقر در پورتلند، اورگان که ابزاری را برای کمک به زنان در ارزیابی خطر ابتلا به سرطان سینه ایجاد می کند، 4.4 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

ماشین حساب خطر سرطان سینه Gabbi نیز برای ارائه یک برنامه اقدام بهداشتی طراحی شده است. بر اساس بیانیه ای که روز جمعه با اعلام این بودجه، این شرکت قصد دارد محصول خود را در اوایل سال 2023 به عنوان یک مزیت در دسترس از طریق کارفرمایان عرضه کند.

پول جدید بر اساس یک میلیون دلار از پیش بودجه جمع آوری شده در ژوئن 2021 است و برای توسعه محصول و رشد تیم 8 نفره صرف می شود.

کیتلین کریستین، مدیرعامل و بنیانگذار Gabbi در بیانیه ای گفت: «همه باید ابزارهایی برای درک خطر و دسترسی به مراقبت مناسب داشته باشند.

کریستین قبلاً در شرکت آزمایش ژنتیک Myriad Genetics در توسعه تجارت نقش داشت و پس از تجربه شخصی با سرطان سینه، انگیزه یافت تا گابی را تأسیس کند. این شرکت به افتخار مادرش، لیز گابریل کلارک، که حامل جهش کشنده در ژن سرطان سینه BRCA1 بود و بر اثر این بیماری درگذشت، نامگذاری شده است.

کریستین همچنین حامل جهشی است که خطر بسیار بالایی برای سرطان سینه ایجاد می کند. این منجر به یک تجربه پزشکی دلخراش شد که با ماستکتومی مضاعف پیشگیرانه در سن 24 سالگی به اوج خود رسید.

طبق بیانیه ای، مدل پیش بینی گابی “از یکی از بزرگترین و متنوع ترین مجموعه ادعاها در جهان ساخته شده است.” کریستین قبلاً به brooztechnology گفته بود که این ابزار با داده های موجود از طریق مشارکت با یک شرکت بیمه در حال توسعه است.

چندین موسسه تحقیقاتی ماشین حساب های خطر سرطان سینه را ایجاد کرده اند، از جمله موسسه ملی سرطان ایالات متحده، که ابزار ارزیابی خطر سرطان سینه را برای عموم فراهم می کند. مرکز سرطان پیتر مک کالوم در ویکتوریا، استرالیا، iPrevent را ساخته است، که همچنین اطلاعات مربوط به غربالگری و پیشگیری سرطان سینه را ارائه می دهد.

CRA Health که سال گذشته توسط Volpara Health خریداری شد، امتیاز خطر ابتلا به سرطان سینه را نیز ارائه می‌کند، اما ابزار آن بیشتر متوجه پزشکان است.

دور جدید تامین مالی توسط Bread and Butter Ventures با مشارکت Female Founders Fund، WR Hambrecht، Phoenix Rising، Claridge Ventures Advisors VC، Coyote Ventures، Gaingels و سرمایه گذاران فردی از جمله David Kidder، Sarah Jones Simmer و Nazim Sayani هدایت شد.