• خانه
  • اخبار
  • استارت آپ سیاتل Qumulo 80 کارمند خود را اخراج کرد، مدیر عامل شرکت به شرایط اقتصادی اشاره کرد و به سودآوری رسید.

استارت آپ سیاتل Qumulo 80 کارمند خود را اخراج کرد، مدیر عامل شرکت به شرایط اقتصادی اشاره کرد و به سودآوری رسید.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپ سیاتل Qumulo 80 کارمند خود را اخراج کرد، مدیر عامل شرکت به شرایط اقتصادی اشاره کرد و به سودآوری رسید.

استارت آپ سیاتل Qumulo 80 کارمند خود را اخراج کرد، مدیر عامل شرکت به شرایط اقتصادی اشاره کرد و به سودآوری رسید.
(عکس کومولوس)

ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی مستقر در سیاتل، Qumulo، روز چهارشنبه حدود 80 کارمند یا حدود 19 درصد از کارکنان خود را در آخرین دور اخراج‌هایی که شرکت‌های فناوری را تحت تأثیر قرار داد، اخراج کرد.

در یادداشتی که برای کارمندان ارسال شد و توسط brooztechnology دریافت شد، مدیر عامل Qumulo، بیل ریشتر، گفت که او “کاملاً مسئول چگونگی رسیدن ما به اینجا است.” وی شرایط اقتصادی و تمرکز شرکت بر سودآوری را از دلایل اخراج ها عنوان کرد.

صدها شرکت فناوری در بحبوحه تورم و احتمال رکود در حال تعدیل کارکنان هستند. سرمایه‌گذاران خطرپذیر به استارت‌آپ‌ها توصیه می‌کنند که هزینه‌ها را کاهش دهند و گردش‌های نقدی خود را گسترش دهند.

دیگر استارت آپ های سیاتل، از جمله Esper، Convoy و Keepe، علاوه بر شرکت های بزرگتر مانند Redfin و SAP، در ماه های اخیر کارمندان خود را اخراج کرده اند.

ریشتر در مصاحبه ای با brooztechnology در روز چهارشنبه گفت که Qumulo کاهشی در تقاضای مشتریان مشاهده نکرده است. او گفت اما اکنون این شرکت در یک محیط اقتصادی کلان متفاوت عمل می کند.

ریشتر گفت: «دو چیز مهم رشد و سودآوری است – نه یکی یا دیگری.

Qumulo آخرین بار در سال 2020 هنگامی که در دور 125 میلیون دلاری سری E با ارزش 1.2 میلیارد دلار چرخید، سرمایه را افزایش داد و آن را به یکی از معدود “یونیک شاخ‌های” سیاتل تبدیل کرد که ارزش 1 میلیارد دلاری را تحت الشعاع قرار دادند.

استارت آپ سیاتل Qumulo 80 کارمند خود را اخراج کرد، مدیر عامل شرکت به شرایط اقتصادی اشاره کرد و به سودآوری رسید.
بیل ریشتر مدیر عامل Qumulo. (عکس کومولوس / اندی راجرز)

شرکت ذخیره سازی و مدیریت فایل های ابری به شرکت ها در مدیریت داده های بدون ساختار کمک می کند. اکنون بیش از 200 میلیارد فایل توسط Qumulo برای مشتریانی مانند Telus، دانشگاه فلوریدا و دیگران پردازش شده است.

ریشتر در پادکست brooztechnology در پاییز گذشته گفت، شتاب دادن به فناوری ابری در طول همه‌گیری به رشد بی‌سابقه کسب‌وکار او کمک کرده است.

Qumulo در اوایل سال 2020 حدود 300 کارمند داشت و سپس استخدام را افزایش داد و به اوج 450 نفر رسید. ریشتر در یادداشت نوشت، اما برخی از انتظارات برای رشد «به اندازه کافی برآورده نشدند» و تعداد بیش از حد کارکنان «پیچیدگی سازمانی را اضافه کرد».

ریشتر در یادداشت نوشت: «ما باید یک سازمان کارآمد را اداره کنیم، در جایی سرمایه‌گذاری کنیم که بازدهی واضح و قابل تکرار وجود دارد، و در مورد آنچه که نتیجه نمی‌دهد یا پایدار نیست صادق باشیم».

ریشتر گفت که این شرکت اکنون پس از اخراج حدود 350 کارمند دارد.

سرمایه گذاران Qumulo عبارتند از BlackRock، که رهبری مدار سری E را بر عهده دارد. Highland Capital Partners; Madrona Venture Group; کلاینر پرکینز; و Amity Ventures. مجموع بودجه تا کنون 351 میلیون دلار است.

ریشتر، همچنین شریک سرمایه گذاری در Madrona، در سال 2016 به Qumulo پیوست. او قبلاً مدیر عامل Isilon Systems بود، یک شرکت ذخیره سازی که در سال 2010 به قیمت 2.25 میلیارد دلار به EMC فروخته شد.

کارکنان سابق ایسیلون، پیتر گودمن، نیل فاچان و آرون پاسی، کومولو را یک دهه پیش تأسیس کردند. گادمن با استخدام ریشتر از سمت مدیرعاملی کنار رفت و در سال 2018 شرکت را ترک کرد. فاچان به عنوان دانشمند ارشد باقی ماند. پاسی در سال 2016 آنجا را ترک کرد و از سال 2017 تا 2021 مهندس ارشد Dropbox بود.

کومولوس در ماه مه Kiran Bhageshpur را به عنوان مدیر ارشد فناوری استخدام کرد. Bhageshpur مدیر عامل و بنیانگذار Igneous بود که در سال 2020 به Rubrik فروخته شد و همچنین قبلاً در Isilon کار می کرد.