• خانه
  • اخبار
  • استارت آپ سیاتل HDT Bio کمک 1.8 میلیون دلاری ارتش ایالات متحده برای توسعه اسپری بینی ضد ویروسی دریافت می کند.

استارت آپ سیاتل HDT Bio کمک 1.8 میلیون دلاری ارتش ایالات متحده برای توسعه اسپری بینی ضد ویروسی دریافت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپ سیاتل HDT Bio کمک 1.8 میلیون دلاری ارتش ایالات متحده برای توسعه اسپری بینی ضد ویروسی دریافت می کند.

استارت آپ سیاتل HDT Bio کمک 1.8 میلیون دلاری ارتش ایالات متحده برای توسعه اسپری بینی ضد ویروسی دریافت می کند.
استیو رید، مدیر عامل HDT Bio. (عکس بیو HDT)

استارت‌آپ HDT Bio با کمک حدود 1.8 میلیون دلاری ارتش ایالات متحده، یک اسپری بینی طراحی شده برای مقابله با طیف وسیعی از ویروس‌های تنفسی ایجاد خواهد کرد.

کریستوفر پیری، مدیر عامل شرکت brooztechnology، گفت: “ما امیدواریم که نه تنها به پیشرفت بیماری، بلکه به انتقال نیز رسیدگی کنیم.”

پلت فرم HDT Bio شامل یک نانوذره اختصاصی است که RNA متصل را به سلول ها می رساند. این فناوری برای توسعه درمان‌ها و واکسن‌های سرطان استفاده می‌شود. یک واکسن RNA علیه COVID-19 بر اساس فناوری این شرکت اخیراً در هند تأیید شده است.

اسپری بینی HDT نیز بر اساس همین رویکرد خواهد بود. این اسپری از نانوذرات متصل به یک RNA ویژه مشتق شده از ویروس هپاتیت C تشکیل شده است.

RNA توسط پروفسور ایمونولوژی دانشگاه واشنگتن، مایکل گیل، که شرکت را در سال 2019 با پیری، مدیر ارشد علمی داریک کارتر، پروفسور UW، آندره لیبر و ایمونولوژیست و کهنه‌کار بیوتکنولوژی استیو رید، که به عنوان مدیر عامل فعالیت می‌کند، بنیان‌گذاری کرد.

“RNA فعال کننده RIG-I” هنگامی که وارد بدن می شود پاسخ ضد ویروسی گسترده ای را ایجاد می کند. مطالعات حیوانی شرکت نشان می دهد که RNA از تکثیر ویروس های آنفولانزای A و COVID-19 جلوگیری می کند. در مطالعات سلولی، RNA سایر ویروس های تنفسی مانند ویروس های سرماخوردگی را سرکوب می کند.

این شرکت قرار است مطالعات ایمنی و اثربخشی را انجام دهد و انتظار دارد آزمایش‌های بالینی در سال 2025 آغاز شود.

رید در بیانیه‌ای گفت: این اسپری می‌تواند به بخشی از کیت یک سرباز تبدیل شود و واکنش سریع به پاتوژن‌های ویروسی کشنده را ممکن می‌سازد. همچنین می تواند به طور بالقوه در جمعیت غیرنظامی برای پیشگیری یا درمان بیماری استفاده شود.

این کمک مالی به دنبال کمک 1.5 میلیون دلاری HDT Bio برای کسب و کار کوچک از موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی برای توسعه واکسن های RNA و درمان های ضد انتروویروس D68 است. این ویروس باعث یک بیماری عصبی شدید می شود که بیشتر کودکان خردسال را تحت تاثیر قرار می دهد.