• خانه
  • اخبار
  • استارت آپ سیاتل راه حلی سازگار با آب و هوا برای مشکل چسبنده چسب های مبتنی بر نفت دارد

استارت آپ سیاتل راه حلی سازگار با آب و هوا برای مشکل چسبنده چسب های مبتنی بر نفت دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپ سیاتل راه حلی سازگار با آب و هوا برای مشکل چسبنده چسب های مبتنی بر نفت دارد

استارت آپ سیاتل راه حلی سازگار با آب و هوا برای مشکل چسبنده چسب های مبتنی بر نفت دارد
تعدادی از بسته‌هایی که میلیاردها دلار را تشکیل می‌دهند که هر سال در ایالات متحده ارسال می‌شوند (brooztechnology File Photo/Taylor Soper)

سالانه میلیاردها بسته تنها در ایالات متحده ارسال می شود. همانطور که آمازون و دیگران سعی می کنند اندازه و ردپای محیطی صندوق های استفاده شده و برنامه های پستی را کاهش دهند، یک چالش مهم برای حل، برچسب های حمل و نقل است که روی هر کالا چسبانده شده است. برچسب‌ها معمولاً از چسب‌هایی استفاده می‌کنند که بر پایه نفت و غیرقابل تجزیه هستند.

یک استارت آپ مستقر در سیاتل در حال کار بر روی یک اصلاح است. Nvirovate یک جایگزین چسب برچسب قابل کمپوست مبتنی بر سویا را تجاری می کند که از نظر فنی به عنوان یک چسب حساس به فشار شناخته می شود. به گفته این شرکت، تولید چسب های گیاهی حداقل 70 درصد گازهای گلخانه ای کمتری نسبت به چسب های سنتی تولید می کند.

Nvirovate در می 2021 راه اندازی شد و اخیراً 850000 دلار سرمایه گذاری فرشته از دو سرمایه گذار متمرکز بر فناوری پاک – VertueLab و E8 Angels – و همچنین Diversified Chemical Technologies برنده شد. دانشگاه ویلامت؛ سرمایه گذاری Keeler; صندوق مدیریت فرشته خانواده؛ و یک سرمایه گذار انفرادی

جیمز هولبری، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، گفت: «ما در تلاش هستیم تا کاری انجام دهیم که در بلندمدت منطقی باشد.

هولبری گفت، در حالی که برچسب‌های بسته‌بندی یک کاربرد خاص هستند، بازار گسترده‌تر نوار و برچسب در سطح جهانی 80 میلیارد دلار ارزش دارد و راه‌حل Nvirovate را می‌توان برای حدود 75 درصد از این موارد استفاده کرد.

وی افزود: “کل هدف ما در اینجا این است که نفت را از محصولی که در همه جای زندگی ما وجود دارد، جابجا کنیم.”

استارت آپ سیاتل راه حلی سازگار با آب و هوا برای مشکل چسبنده چسب های مبتنی بر نفت دارد
تیم Nvirovate، از چپ به راست: جولیان بانبری، جیم هولبری و جیکوب بربری. (عکس Nvirovate)

Nvirovate – نوعی از “محیط زیست” و “نوآوری” – با فناوری چسب ایجاد شده در دانشگاه ایالتی اورگان کار می کند. هالبری برای مدت کوتاهی استادیار دانشگاه OSU بود و با دانشمند سازنده چسب همکاری داشت. همان محقق، Kaichang Li، همچنین یک چسب کنجاله سویا را برای محصولات چوبی کامپوزیت مانند تخته سه لا توسعه داد و تجاری کرد.

Nvirovate مجوز چهار پتنت OSU مربوط به چسب برچسب را خریداری کرد و با تحقیقات خود شرکت و برخی راهنمایی‌های دانشمندان دانشگاه، محصول تجاری خود را توسعه داد.

این شرکت با Diversified Chemical Technologies مستقر در دیترویت برای تولید چسب و توزیع آن بین مشتریان فعلی Diversified شریک شد. هولبری گفت که Nvirovate در حال اضافه کردن تولیدکنندگان اضافی در جنوب واشنگتن، ساحل شرقی و یک “تولید کننده چسب جهانی” است.

در ماه مارس، Nvirovate آزمایشگاه سیاتل خود را افتتاح کرد. این استارت آپ همچنین با پلتفرم های تست انرژی پاک دانشگاه واشنگتن برای تولید داده های پایه برای چسب خود کار می کند. در حالی که این چسب فواید زیست محیطی متعددی را ارائه می دهد، اما محدودیت اصلی آن، به گفته هولبری، ضعیف شدن آن در دمای بالای 122 درجه فارنهایت است.

این شرکت چهار کارمند دارد، از جمله دو شیمیدان و هالبری که دارای مدرک دکترا است. در علم و مهندسی مواد از UW. حرفه او شامل نقش هایی در بوئینگ، آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام و مایکروسافت است. او قبلاً استارت‌آپی راه‌اندازی کرده بود که ماسک‌های شفافی برای کووید می‌سازد تا ارتباطات را تسهیل کند و در عین حال شیوع ویروس را محدود کند.

Nvirovate اطلاعات مربوط به فناوری خود را با برخی از بزرگترین تولیدکنندگان چسب در کشور به اشتراک گذاشته است. هالبری گفت که یکی از آنها به یک معامله انحصاری که چسب برای برچسب میوه ها و بسته بندی مواد غذایی ارائه می کند، ابراز علاقه کرده است. او افزود که این شرکت این پیشنهاد را پذیرفت تا روی برچسب ها تمرکز کند و درها را برای کاربردهای گسترده تر باز بگذارد.

هالبری گفت: “شما سعی کنید ابتدا یک کار را به خوبی انجام دهید.” ما آنچه را که فکر می‌کنیم بزرگ‌ترین حجم و سریع‌ترین مسیر برای ساختن یک برند واقعی و ارائه محصول خود به آن جا انتخاب کرده‌ایم.»

او همچنین مشکوک است که شرکت‌های بزرگ چسب احتمالاً تحقیقات خود را روی منابع گیاهی یا سایر منابع طبیعی برای چسب‌های جدید انجام می‌دهند. امید هولبری این است که Nvirovate حداقل سه سال در این رقابت شروع کند.

او گفت: «ما کاملاً مطمئن هستیم.