• خانه
  • اخبار
  • استارت آپ سیاتل با الهام از مدیران عامل، 9.75 میلیون دلار برای ساخت پلت فرم کشف دارو درآمد کسب می کند.

استارت آپ سیاتل با الهام از مدیران عامل، 9.75 میلیون دلار برای ساخت پلت فرم کشف دارو درآمد کسب می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپ سیاتل با الهام از مدیران عامل، 9.75 میلیون دلار برای ساخت پلت فرم کشف دارو درآمد کسب می کند.

استارت آپ سیاتل با الهام از مدیران عامل، 9.75 میلیون دلار برای ساخت پلت فرم کشف دارو درآمد کسب می کند.
بنیانگذاران تالوس، مدیر ارشد فناوری لیندسی پینو (سمت چپ) و مدیرعامل الکس فدراسیون (راست). (عکس های تالوس)

یک استارت آپ بیوتکنولوژی که از یک پروژه تحقیقاتی آکادمیک الهام گرفته شده و از شرکت های نوظهور تحت رهبری تحقیقات الهام گرفته شده است، در سیاتل در حال رشد است. Talus Bioscience 9.75 میلیون دلار بودجه جدید برای گسترش پلت فرم کشف دارو برای یافتن ترکیباتی که بر فعالیت ژن تأثیر می گذارد، جمع آوری کرده است.

پلت فرم Talus امکان کشف ترکیباتی را می دهد که بر فاکتورهای رونویسی تأثیر می گذارند، پروتئین های کلیدی که با DNA تعامل دارند و ژن ها را روشن و خاموش می کنند. بسیاری از فاکتورهای رونویسی در سرطان، که نتیجه فعالیت ناهنجار ژن و سایر بیماری ها است، دخیل هستند.

مدیرعامل Alex Federation، بیوشیمی‌دان و زیست‌شناس محاسباتی، گفت: این شرکت در مراحل اولیه مشارکت با شرکت‌های بیوداروسازی است و همچنین روی اهداف دارویی خود کار می‌کند.

این فدراسیون لیندسی پینو، متخصص بیوشیمی و یادگیری ماشین را گرد هم آورده است تا در سال 2020 شرکتی را تشکیل دهند، که با کمک مالی 255000 دلاری برای کسب و کارهای کوچک از بنیاد ملی علوم ایالات متحده و 1.5 میلیون دلار سرمایه ریسکی به رهبری Fifty Years تامین می شود.

این زوج شرکت را از یک پروژه تحقیقاتی راه اندازی کردند که پینو دانشجوی فارغ التحصیل در دانشگاه واشنگتن بود و فدراسیون در موسسه علوم زیست پزشکی آلتیوس، یک موسسه تحقیقاتی غیرانتفاعی در سیاتل که بر درک چگونگی ژن ها تمرکز دارد، فوق دکترا بود. تنظیم شده است.

فدراسیون در مصاحبه ای با brooztechnology گفت، آنها برای راه اندازی Talus توسط تعداد فزاینده ای از شرکت های بیوتکنولوژی، بسیاری در سیاتل، با رهبرانی که فناوری شرکت خود را توسعه دادند، الهام گرفتند.

فدراسیون گفت: «سیاتل دارای فرهنگ متفاوتی از شرکت‌هایی است که توسط بنیانگذاران اداره می‌شوند، همانطور که معمولاً شرکت‌های فناوری انجام می‌دهند.

این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد که اخیراً 2.75 میلیون دلار کمک مالی برای مشاغل کوچک از مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده و 7 میلیون دلار در سرمایه گذاری خطرپذیر به رهبری NFX دریافت کرده است.

Talus 13 کارمند دارد و اخیراً مدیر عملیاتی Michelle Briscoe را که قبلاً رئیس و مدیر عامل Brooks Applied Labs است، یک شرکت شیمی تجزیه مستقر در سیاتل، استخدام کرده است.

از پروژه تحقیقاتی تا راه اندازی

ریشه تالوس به بیش از چهار سال قبل باز می گردد، زمانی که فدراسیون و پینو در Altius و UW کارآموز بودند. در آنجا، این زوج در راهی برای پاکسازی و تجزیه و تحلیل عوامل رونویسی با یکدیگر همکاری کردند.

فدراسیون گفت که بسیاری از عوامل رونویسی “غیر قابل درمان” در نظر گرفته می شوند. هنگامی که از سلول ها جدا می شوند، “آنها فقط از هم می پاشند. شما نمی توانید زیست شناسی ساختاری انجام دهید. شما نمی توانید آزمایش های معمولی را که هنگام کشف مواد انجام می دهید، انجام دهید.

این فدراسیون به ایجاد راهی برای پاکسازی فاکتورهای رونویسی و در عین حال دست نخورده نگه داشتن آنها کمک کرده است. روش او همچنین امکان پردازش صدها نمونه را به طور همزمان، در چاه های پلاستیکی کوچک روی صفحات پلاستیکی فراهم کرد.

استارت آپ سیاتل با الهام از مدیران عامل، 9.75 میلیون دلار برای ساخت پلت فرم کشف دارو درآمد کسب می کند.
میشل بریسکو، مدیرعامل تالوس. (عکس تالوس)

در همان زمان، پینو به توسعه راهی برای تعیین کمیت پروتئین در نمونه ها کمک کرد. این روش سنتی به نام طیف سنجی جرمی را بهبود بخشید که معمولاً رایج ترین پروتئین ها را در نمونه تشخیص می دهد. او از روش یادگیری ماشینی برای فیلتر کردن سیگنال‌های رایج‌ترین پروتئین‌ها استفاده کرد تا داده‌های کامل‌تری را در مورد پروتئین‌ها در یک نمونه نشان دهد.

فدراسیون و پینو با روش خود می توانند با دقت بیشتری تعیین کنند که کدام فاکتورهای رونویسی به DNA چسبانده شده اند. و ممکن است بپرسند که داروها چگونه بر فاکتورهای رونویسی تأثیر می‌گذارند، مانند اینکه آیا آنها را از DNA حذف می‌کنند و بر توانایی آنها در کنترل بیماری تأثیر می‌گذارند.

این زوج یافته های خود را در سال 2020 منتشر کردند گزارش های سلولی. تیم تالوس دو سال گذشته را صرف تکمیل روش‌های خود کرده است و آنها را سریع‌تر و پایدارتر کرده است.

Talus اکنون می‌تواند پروتئین‌های صدها نمونه را در بیست دقیقه خالص‌سازی کند و داده‌ها را از طریق برنامه نرم‌افزاری خود اجرا کند تا بگوید چگونه داروهای بالقوه بر مجموعه پروتئین‌هایی که فعالیت ژن را تنظیم می‌کنند، تأثیر می‌گذارند. بسیاری از محققان این مجموعه از پروتئین ها را “رگولوما” می نامند.

فدراسیون گفت: “برای هر بخش از مقررات و هر دارویی که آزمایش می کنیم، ماتریس کاملاً کامل دریافت می کنیم.” ما می‌توانیم ببینیم که هر دارو در هر آزمایش چگونه روی پروتئین تأثیر می‌گذارد.» و این به محققان کمک می کند تا دریابند که آیا ترکیب آنها بر فعالیت ژن و بیماری تأثیر دارد یا خیر.

این پلت فرم MARMOT برای “تحلیل های چندگانه برای مدولاسیون منطقی عوامل رونویسی” نامیده می شود.

اهداف بالقوه این شرکت شامل فاکتورهای رونویسی دخیل در سرطان دوران کودکی و تومورهای جامد در بزرگسالان است.

استارت آپ سیاتل با الهام از مدیران عامل، 9.75 میلیون دلار برای ساخت پلت فرم کشف دارو درآمد کسب می کند.
حوزه های کانونی علم زیست تالوس. (تصویر تالوس)

با الهام از بنیانگذاران علمی سیاتل

پینو و فدرا پس از اتمام دوره آموزشی خود در Altius و UW، به سمت تلاش های دیگر رفتند. پینو تحصیلات پسا دکتری خود را در فیلادلفیا آغاز کرد و فدراسیون به شرکت بیوتکنولوژی SEngine Precision Medicine مستقر در سیاتل پیوست که آزمایشی برای تجزیه و تحلیل تومورها در سطح مولکولی ارائه می دهد. فدراسیون گفت: ما مسیرهای مختلفی را در پیش گرفتیم.

اما این دو در تماس بودند و در مورد پتانسیل فناوری که توسعه داده بودند صحبت می کردند.

“ما در وسط کووید بودیم، بنابراین کار دیگری برای انجام دادن وجود نداشت. و ما پرسیدیم: “چرا سعی نمی کنیم این را واقعی کنیم؟” و سپس تالوس آمد، فدراسیون گفت.

فدراسیون گفت که پینو و فدراسیون با مدل‌های بیوتکنولوژی که در آن شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر یک تیم رهبری می‌سازند و یک مدیر عامل مجرب پیدا می‌کنند، بیشتر آشنا بودند، روندی که در ساحل شرقی رایج‌تر است.

اما در سیاتل، این زوج از SEngine و شرکت‌هایی مانند مؤسسه UW برای طراحی پروتئین A-Alpha Bio، به رهبری مدیران عاملی که به توسعه فناوری اصلی کمک کردند، الهام گرفتند. دیگر شرکت‌های تحقیقاتی تحت رهبری سیاتل عبارتند از Parse Biosciences، مؤسسه Allen for Artificial Intelligence spinout Modulus Therapeutics و IPD spinout Monod Bio.

«به مرور زمان توانستیم با برخی از این افراد آشنا شویم و از این حقیقت مطلع شویم [scientific founder-led model] فدراسیون گفت: “این در زیست شناسی رایج تر می شود.”

دانش عمیق تکنیک آنها به فدراسیون و پینو اجازه می دهد تا به طور مؤثر با شرکای بالقوه ارتباط برقرار کنند و از نزدیک با دانشمندان دیگر همکاری کنند. فدراسیون گفت: “ما آنقدر عمیقاً در این فناوری جا افتاده ایم که می توانیم درک کنیم که چگونه باید ساخته شود و چگونه باید رشد کند.”

شرکت کنندگان در دور اولیه تامین مالی عبارتند از FundersClub، Fifty Years، Boom Capital، Milad Alucozai (BoxOne Ventures) و Y Combinator. سرمایه گذاران فرشته شامل مدیران بیوتکنولوژی آلوک تای، رابرت وتزل، آلیس ژانگ، اتان پرلشتاین و مت دی سیلوا هستند.