• خانه
  • اخبار
  • استارت آپ املاک و مستغلات سیاتل، فلای هومز، 20 درصد از کارکنان خود را به دلیل «شرایط اقتصادی نامشخص» تعدیل کرد.

استارت آپ املاک و مستغلات سیاتل، فلای هومز، 20 درصد از کارکنان خود را به دلیل «شرایط اقتصادی نامشخص» تعدیل کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپ املاک و مستغلات سیاتل، فلای هومز، 20 درصد از کارکنان خود را به دلیل «شرایط اقتصادی نامشخص» تعدیل کرد.

استارت آپ املاک و مستغلات سیاتل، فلای هومز، 20 درصد از کارکنان خود را به دلیل «شرایط اقتصادی نامشخص» تعدیل کرد.
توشار گرگ، مدیرعامل فلای هومز. (عکس از فلای هومز)

Flyhomes جدیدترین استارت آپ فناوری برای کاهش مشاغل است.

یک سخنگوی به brooztechnology تأیید کرد که شرکت املاک سیاتل تقریباً 20 درصد از کارکنان خود را اخراج کرده است. این شرکت تعداد کارمندان به روز رسانی را ارائه نکرده است. به گفته لینکدین، 763 کارمند دارد. یکی از مقامات گفت 200 کارگر آزاد شده اند.

شرکت‌های فناوری در سراسر صنایع به‌عنوان راهی برای کاهش هزینه‌ها در میان رکود فعلی، کارمندان خود را اخراج می‌کنند یا استخدام را متوقف می‌کنند. افزایش نرخ بهره بر فروش خانه در ایالات متحده تأثیر می گذارد و شرکت های املاک و مستغلات مانند فلای هومز و سایرین را مجبور به کوچک شدن می کند.

فلای هومز در بیانیه ای درباره کاهش خود به تاثیر افزایش نرخ بهره بر تقاضای مسکن اشاره کرد.

این شرکت گفت: «برای ایجاد بهترین تجربه خرید و فروش خانه در جهان، ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که هم از نظر مالی سالم و هم در شرایط نامطمئن اقتصادی پایدار باشد».

ردفین، یکی دیگر از شرکت‌های املاک سیاتل، ماه گذشته 8 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد. Compass همچنین مشاغل خود را کاهش داد و کسب و کار خود در سیاتل را تعطیل کرد.

سایر شرکت های فناوری منطقه سیاتل، از جمله Convoy، Qumulo و Esper، در ماه های اخیر کارمندان خود را اخراج کرده اند. به گزارش روز چهارشنبه The Information، گوگل استخدام ها را به مدت دو هفته متوقف می کند.

Flyhomes که در سال 2016 تأسیس شد، به مردم کمک می کند تا از طریق یک برنامه پیشنهاد نقدی که مشتریان را معادل خریداران نقدی معرفی می کند، خانه بخرند. بیشتر درآمد این شرکت از کمیسیون نمایندگی است.

این استارت آپ همچنین خدمات وام مسکن ارائه می دهد و یک برنامه خرید قبل از فروش دارد که به فروشندگان کمک می کند قبل از فروش ملک فعلی خود خرید کنند و به خانه بعدی خود نقل مکان کنند.

فلای هومز به مشتریان کمک کرده تا خانه هایی به ارزش نزدیک به 3 میلیارد دلار خریداری کنند.

این شرکت توسط مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران توشار گرگ رهبری می شود. تا به امروز بیش از 200 میلیون دلار جمع آوری کرده است، از جمله سرمایه 150 میلیون دلاری سری C که در ژوئن 2021 جمع آوری شد. سرمایه گذاران شامل Norwest Venture Partners، Battery Ventures، Fifth Wall، Camber Creek، Balyasny Asset Management، Andreessen Horowitz، Canvas Partners و سابق Zillow Group هستند. مدیرعامل اسپنسر راسکوف