• خانه
  • اخبار
  • استارت آپی که هدفش جلوگیری از چسبندگی بافت پس از جراحی است، برنده اولین مسابقه سلامتی Apis است

استارت آپی که هدفش جلوگیری از چسبندگی بافت پس از جراحی است، برنده اولین مسابقه سلامتی Apis است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپی که هدفش جلوگیری از چسبندگی بافت پس از جراحی است، برنده اولین مسابقه سلامتی Apis است

استارت آپی که هدفش جلوگیری از چسبندگی بافت پس از جراحی است، برنده اولین مسابقه سلامتی Apis است
بالا سمت چپ، در جهت عقربه های ساعت: آلن نیمن، مدیر صندوق Apis، MC Jolene Anderson و مدیر عامل Karios، Gregory Grover. (تصویر آپیس)

Karios Technologies مستقر در هیوستون، تگزاس برنده کنفرانس افتتاحیه Apis Health Angel در سیاتل شد تا سرمایه گذاران و استارت آپ های مرتبط با سلامت را گرد هم آورد.

این برنامه از کنفرانس فرشته سیاتل الگوبرداری شده است، که بیش از یک دهه است که سرمایه گذاران و شرکت های سرمایه گذاری را از طریق رقابت راه اندازی خود آموزش می دهد.

بیش از 50 شرکت اواخر سال گذشته با گروه Apis شروع به کار کردند و شش شرکت در پنج شنبه شب به مسابقه نهایی رسیدند. آنها پیشنهاداتی را به بیش از 25 سرمایه گذار فرشته شرکت کننده ارائه کردند.

کنفرانس Apis مجازی است و داوطلبانی را از سراسر کشور می پذیرد. هر یک از سرمایه گذاران 5000 دلار به استخر برنده کمک کردند. کاریوس 145000 دلار جمع آوری کرد.

Karios با استفاده از فناوری هیدروژل ساخته شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس و UC San Diego، راهی برای کمک به جلوگیری از چسبندگی بافت پس از جراحی ایجاد می کند. تمرکز این استارتاپ روی کودکان مبتلا به نقص مادرزادی قلب است.

گرگوری گروور، مدیرعامل این شرکت در بیانیه‌ای گفت: “اشتیاق ما این است که این محصول را به کلینیک بیاوریم تا کیفیت زندگی این بیماران جوان را بهبود بخشیم و سپس به سمت سایر بخش‌های جراحی پر تاثیر برویم.” گروور قبلاً دارای مدرک دکترای مهندسی زیستی از UCSD بوده و در شرکت‌های بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی سمت‌های بالایی داشته است.

پنج نفر نایب قهرمان عبارتند از:

– BodyGuide، Bellevue-Wash. استارت‌آپ مبتنی بر توسعه یک دستبند مچ پا برای تشخیص احتباس مایعات در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی.

– ویولت که در سیاتل مستقر است و دستگاهی برای ضدعفونی هوا با استفاده از نور فرابنفش ساخته است.

– Estrigenix Therapeutics، یک شرکت بیوتکنولوژی مستقر در میلواکی، وی، در حال توسعه درمانی برای بهبود سلامت روان در زنان یائسه است.

– NanoPharmaSolutions، که فناوری پشتیبانی از فرمولاسیون بیوداروها را ارائه می دهد و در سن دیگو مستقر است.

– Remedium Bio، یک شرکت بیوتکنولوژی مستقر در Needham، ماساچوست، که ژن درمانی را برای طیف گسترده ای از شرایط توسعه می دهد.