• خانه
  • اخبار
  • استارت آپی که قصد دارد اشیاء فیزیکی را به NFT تبدیل کند

استارت آپی که قصد دارد اشیاء فیزیکی را به NFT تبدیل کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت آپی که قصد دارد اشیاء فیزیکی را به NFT تبدیل کند

معمولاً توکن های برگشت ناپذیر می توانند کاربر را به عنوان مالک یک فایل در اینترنت نشان دهند. اکنون این استارت آپ آمریکایی قصد دارد سایت های واقعی را به NFT تبدیل کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار فناوری، استارت آپ های NFT به هنرمندان و برندها اجازه خواهند داد تا بسیاری از اشیاء واقعی و فیزیکی مانند لباس یا اتومبیل و آثار هنری را به NFT تبدیل کنند. محصول اصلی این شرکت در حال حاضر NFTA Universal Chip نام دارد و این شرکت توسط طراح به نام جیک فری تاسیس شد.

این روش نوعی اتصال فیزیکی شی به بلاک چین است تا بتوان محصول NFT تولید کرد. از این طریق می توان هر چیزی را به عنوان یک اثر هنری اسکن و در وب قرار داد و از تاریخچه مالکیت آن مطلع شد. در این ارتباط، مقدار شی فیزیکی در بلاک چین نیز می تواند تنظیم شود. این مقدار به اطلاعات ثبت شده، اعتبار و اصالت شی و امتیازی که خالق اثر برای آن دریافت کرده است، اشاره دارد.

یکی از مهمترین چالش های این روش ایجاد تراکنش برای اشیاء واقعی است. تراکنش با افکت هایی مانند تصاویر، موسیقی و فیلم ها به دلیل مجازی بودن فایل ها آسان است. اما این روش برای اشیاء واقعی قابل استفاده نیست. به گفته فری، خالق کارهای دیجیتال یا طراحی سه بعدی، آنها توانسته اند مبالغ زیادی از این طراحی به دست آورند. در حالی که سایر هنرمندان تاکنون موفق به ورود به این عرصه نشده اند و به همین دلیل این استارت آپ تشکیل شد. این شرکت قصد دارد از پلتفرم خود برای جذب 6.9 میلیون دلار استفاده کند.