• خانه
  • اخبار
  • استارتاپ Shelf Engine 43 کارمند خود را به دلیل “شرایط اقتصادی چالش برانگیز” اخراج کرد.

استارتاپ Shelf Engine 43 کارمند خود را به دلیل “شرایط اقتصادی چالش برانگیز” اخراج کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارتاپ Shelf Engine 43 کارمند خود را به دلیل "شرایط اقتصادی چالش برانگیز" اخراج کرد.

استارتاپ Shelf Engine 43 کارمند خود را به دلیل "شرایط اقتصادی چالش برانگیز" اخراج کرد.
(عکس از موتور قفسه)

Shelf Engine جدیدترین استارت آپ سیاتل است که نیروی کار خود را اخراج کرده است.

این شرکت که به خواربارفروشان در مدیریت سفارشات غذا کمک می کند، به brooztechnology تایید کرد که 43 کارمند خود را به دلیل “شرایط اقتصادی چالش برانگیز” اخراج کرده است. تعداد سر به روز ارائه نشده است. این استارت آپ در ماه سپتامبر ۲۰۰ نفر را استخدام کرد، زمانی که از گروهی از افراد مشهور پول جمع آوری کرد. به گفته لینکدین، این شرکت در حال حاضر حدود 150 کارمند دارد.

Stefan Kalb مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران این شرکت در ایمیلی به brooztechnology نوشت: با توجه به شرایط اقتصادی چالش برانگیز فعلی، Shelf Engine تصمیم بسیار دشواری را برای کاهش تعداد موقعیت‌های شغلی در شرکت اتخاذ کرده است. ما به جلو حرکت می کنیم و متحد در پیگیری ماموریت خود برای کاهش ضایعات مواد غذایی از طریق اتوماسیون هستیم.

در میان رکود اقتصادی گسترده تر، به بسیاری از شرکت ها توصیه می شود که هزینه ها را کاهش دهند و جریان نقدی را گسترش دهند، که اغلب به معنای اخراج کارمندان است. استارت‌آپ‌های سیاتل مانند Convoy، Flyhomes، Rad Power Bikes، 98point6 و Esper همگی در این سال اخراج شدند.

Shelf که در سال 2016 تأسیس شد، از یادگیری ماشینی برای ساده‌سازی فرآیند سفارش برای خواربارفروشان که بخش‌های محصولات خود را ذخیره می‌کنند، استفاده می‌کند و به دنبال کاهش هزینه‌ها و کاهش ضایعات در این فرآیند است. این شرکت در ماه سپتامبر اعلام کرد که خرده‌فروشانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند می‌توانند ضایعات مواد غذایی را تا 32 درصد کاهش دهند و در عین حال سود خود را افزایش دهند. Shelf Engine با علامت گذاری محصولاتی که از تامین کنندگان خریداری می کند و به خرده فروشان می فروشد، درآمد کسب می کند.

در ماه سپتامبر، این استارت‌آپ اعلام کرد که در حداقل 3500 فروشگاه در ایالات متحده استفاده می‌شود و خرده‌فروشان عمده مانند Kroger، Target و Whole Foods به‌عنوان مشتریان فهرست شده‌اند و همچنین شرکت خدمات غذایی Compass Group. همچنین دفتر دومی را در دنور افتتاح کرد.

استارتاپ Shelf Engine 43 کارمند خود را به دلیل "شرایط اقتصادی چالش برانگیز" اخراج کرد.
بنیانگذاران Shelf Engine، Bede Jordan (سمت چپ) و Stefan Kalb. (عکس از موتور قفسه)

کالب ایده این شرکت را از طریق استارت آپ دیگری که یکی از بنیانگذارانش بود، Molly’s، دریافت کرد که غذای سالمی را برای بیمارستان ها، فروشگاه های مواد غذایی، کافی شاپ ها، سالن های ورزشی و دفاتر فراهم می کند. کالب متوجه مشکل در ایجاد سفارشات غذای تازه کارآمد شد و تصمیم گرفت نرم افزاری ایجاد کند که به مالی کمک می کند تا مقدار مناسبی از غذای فله ای را برای برآورده کردن درخواست های مشتری خریداری کند.

کالب Shelf Engine را در سال 2016 با Bede Jordan، کهنه‌کار مایکروسافت که مهندس نرم‌افزار اصلی تیم HoloLens این شرکت بود، تأسیس کرد.

تیم مدیریتی همچنین شامل دبورا الکساندر، مدیر عملیاتی و مدیر ارشد مالی است.

تا به امروز، این شرکت حدود 60 میلیون دلار جمع آوری کرده است، از جمله یک دور 41 میلیون دلاری در مارس 2021 و یک دور 2 میلیون دلاری در سپتامبر به رهبری افراد مشهوری از جمله الن دی جنرس، پورتیا د روسی، شاون وایت و شاون مندز. سایر سرمایه گذاران عبارتند از General Catalyst، GGV Capital، Foundational Capital، 1984 Ventures، Correlation Ventures، Founders’ Co-op، Soma Capital، Firebolt Ventures و Initialized Capital.

براساس PitchBook، ارزش‌گذاری پس از پول Shelf در سپتامبر حدود 180 میلیون دلار بود.