• خانه
  • اخبار
  • استارتاپ واکسن Curevo با غول دارویی GSK برای جمع آوری 60 میلیون دلار برای آزمایش زونا درگیر شد.

استارتاپ واکسن Curevo با غول دارویی GSK برای جمع آوری 60 میلیون دلار برای آزمایش زونا درگیر شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارتاپ واکسن Curevo با غول دارویی GSK برای جمع آوری 60 میلیون دلار برای آزمایش زونا درگیر شد.


استارتاپ واکسن Curevo با غول دارویی GSK برای جمع آوری 60 میلیون دلار برای آزمایش زونا درگیر شد.
گئورگی سیمئون مدیر عامل Curevo. (عکس کوروو)

Curevo 60 میلیون دلار برای توسعه واکسن جدید زونا جمع آوری کرده است، که اغلب یک بیماری دردناک ناشی از فعال شدن مجدد ویروس آبله مرغان است.

بودجه جدید استارت‌آپ مستقر در سیاتل را قادر می‌سازد تا واکسن ضربه‌ای واکسن گلاکسو اسمیت کلاین خود را آزمایش کند. آزمایش آتی فاز 2b Curevo ایمنی دو واکسن را در بیش از 650 نفر مقایسه می کند و پاسخ ایمنی به تزریقات را ارزیابی می کند.

اگر تلاش موفقیت آمیز باشد، آنها منتظر فاز 3، همراه با یک پرداخت بالقوه بزرگ در آینده هستند. به گفته FierceBiotech، واکسن زونا GSK که در سال 2017 تایید شد، در سال گذشته 2.3 میلیارد دلار از فروش این غول دارویی به دست آورد.

Curevo قصد دارد با کاهش عوارض جانبی بهترین عکس از GSK Shingrix را ایجاد کند. به گفته مرکز کنترل بیماری ایالات متحده، Shingrix عوارض جانبی ایجاد می کند که در فعالیت های منظم در یکی از شش گیرنده اختلال ایجاد می کند.

بر اساس بیانیه ای که بودجه جدید را اعلام می کند، Curevo تنها 1.3٪ از چنین عوارض جانبی محدود کننده فعالیت را در مطالعات اولیه فاز 1 پیدا کرد. همچنین به نظر می رسد که واکسن باعث ایجاد یک پاسخ ایمنی قوی می شود که توسط آنتی بادی ها و سایر مواد مرتبط با ایمنی در بدن شناسایی می شود.

واکسن Curevo از یک جزء بی جان از ویروس و یک ادجوانت ثبت شده تشکیل شده است، ماده ای که برای افزایش اثربخشی واکسن به واکسن اضافه می شود.

Curevo در سال 2018 به عنوان مشارکت بین شرکت کره جنوبی GC Pharma تاسیس شد. مؤسسه تحقیقات بیومدیکال موگام، یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی جهانی مستقر در سئول؛ و موسسه تحقیقات بیماری های عفونی سیاتل (IDRI). GC Pharma توانایی تولید واکسن در مقیاس بزرگ را دارد و IDRI به دلیل فناوری کمکی خود شناخته شده است.

بنیانگذار IDRI، استیو رید، مدیرعامل و مدیرعامل Curevo است. او همچنین به عنوان مدیر عامل HDT Bio، یک شرکت مستقر در سیاتل که یک واکسن در دسترس جهانی علیه COVID-19 را توسعه می دهد، خدمت می کند. جورج سیمئون، مدیرعامل Curevo، قبلاً در کره جنوبی برای بخش مراقبت های بهداشتی SK Telecom و به عنوان مدیر عامل در Johnson & Johnson کار می کرد.

Curevo همچنین ممکن است با رقابت تولید کنندگان دارو برای COVID-19 Pfizer و BioNTech روبرو شود. این شرکت‌ها اخیراً همکاری خود را برای تولید واکسن زونا اعلام کردند. Curevo همچنین در حال توسعه واکسن آبله مرغان است که وارد فاز 1 آزمایش بالینی در آفریقای جنوبی می شود.

دور سری آ توسط RA Capital Management هدایت شد. سرمایه گذاران دیگر عبارتند از Adjuvant Capital، Janus Henderson Investors، EN Investment و سرمایه گذار موسس GC Pharma.