• خانه
  • اخبار
  • استارتاپ تست نرم افزار QA Wolf با 20 میلیون دلار از پیتر تیل و دیگران از مخفی کاری بیرون آمد.

استارتاپ تست نرم افزار QA Wolf با 20 میلیون دلار از پیتر تیل و دیگران از مخفی کاری بیرون آمد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارتاپ تست نرم افزار QA Wolf با 20 میلیون دلار از پیتر تیل و دیگران از مخفی کاری بیرون آمد.

استارتاپ تست نرم افزار QA Wolf با 20 میلیون دلار از پیتر تیل و دیگران از مخفی کاری بیرون آمد.
(تصویر از طریق QAwolf.com)

QA Wolf، استارت‌آپی که به سایر شرکت‌ها کمک می‌کند تا خطوط کد را آزمایش کنند، پس از جمع‌آوری 20.1 میلیون دلار برای تقویت هسته‌های مهندسی و تیم‌های بازاریابی خود، روز چهارشنبه از حالت مخفی خارج شد.

استارت آپ مستقر در سیاتل، مدل کسب و کار خود را با آژانس های حسابداری شخص ثالث که وضعیت مالی شرکت را بررسی می کنند، مقایسه می کند. اما QA Wolf به جای بررسی صفحات گسترده، خطوط کد یک شرکت فناوری را برای اشکالات یا آسیب پذیری های احتمالی بررسی می کند. این شرکت گفت که با مشتریانی از استارت آپ های Y Combinator گرفته تا شرکت های چند میلیارد دلاری کار می کند.

جان پرل، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران، در بیانیه‌ای گفت: «با توجه به اینکه استعدادهای مهندسی کمیاب‌تر و گران‌تر از همیشه هستند، تیم‌های توسعه معمولاً زمان یا تخصص لازم برای نوشتن و انجام تست‌های داخلی را ندارند.» شرکت‌های سنتی QA مانند TurboTax هستند: آنها ابزارهایی را می‌سازند تا کارها را آسان‌تر کنند. ما به QA Wolf بیشتر به عنوان یک حسابدار فکر می کنیم.

پرل QA Wolf را در سال 2019 با لورا کرسمن و اسکات ویلسون پس از اینکه این سه نفر به اهمیت نرم افزار حسابداری در استارت آپ های مراقبت های بهداشتی و فین تک پی بردند، تاسیس کرد. پرل قبلاً به عنوان رئیس پلتفرم رزرو خدمات فنی خانه Dispatch و مدیر ارشد فناوری شرکت تامین داروسازی Zipdrug بود. سسمن به عنوان مدیر مهندسی نرم افزار در استارتاپ مشاوره سلامت Cityblock Health کار می کرد و ویلسون مدیر بازاریابی رشد در استارتاپ امنیت خانگی Wyze Labs بود.

کریس براون، مدیر Inspired Capital، در بیانیه‌ای گفت: «برای مثال، در بخش مراقبت‌های بهداشتی یا فین‌تک، ارسال یک اشکال می‌تواند به این معنی باشد که وام در حسابی تأمین نمی‌شود یا نسخه‌ای پر نشده است». “مخاطرات هرگز بالاتر نبوده است.”

تقاضا برای خدمات QA Wolf در 9 ماه گذشته افزایش یافته است و درآمد در این دوره پنج برابر شده است. براساس گزارش TechCrunch، این استارت آپ بیش از 50 مشتری دارد، از جمله استارت آپ های Vividly، Minno و Worksome که در مراحل اولیه هستند.

QA Wolf باید با تعداد فزاینده‌ای از استارت‌آپ‌هایی که بازار تست نرم‌افزار را هدف قرار می‌دهند، مانند Autify، یک پلت‌فرم تست نرم‌افزار بدون کد مبتنی بر هوش مصنوعی، همراه با Waldo و Sofy که هر دو نرم‌افزار تست برای دستگاه‌های تلفن همراه هستند، رقابت کند.

این استارت آپ که در مجموع 45 کارمند دارد، تا کنون راه اندازی شده است، با جمع آوری کمک های مالی فعلی، کل بودجه آن تا به امروز تامین شده است. دور توسط Inspired Capital با مشارکت Notation Capital و CoFound رهبری شد. پیتر تیل، که یکی از بنیانگذاران PayPal، Palantir Technologies و Founders Fund بود، در میان دیگر سرمایه گذاران فرشته برجسته نیز شرکت داشت.