• خانه
  • اخبار
  • استارتاپ بیوتکنولوژی سیاتل، Ozette، 26 میلیون دلار از مایکروسافت، مادرونا و دیگران برای تجزیه و تحلیل سلول های ایمنی دریافت می کند.

استارتاپ بیوتکنولوژی سیاتل، Ozette، 26 میلیون دلار از مایکروسافت، مادرونا و دیگران برای تجزیه و تحلیل سلول های ایمنی دریافت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارتاپ بیوتکنولوژی سیاتل، Ozette، 26 میلیون دلار از مایکروسافت، مادرونا و دیگران برای تجزیه و تحلیل سلول های ایمنی دریافت می کند.

استارتاپ بیوتکنولوژی سیاتل، Ozette، 26 میلیون دلار از مایکروسافت، مادرونا و دیگران برای تجزیه و تحلیل سلول های ایمنی دریافت می کند.
علی انصاری (سمت چپ) مدیرعامل اوزت و گرگ فیناک، مدیر ارشد فناوری. (عکس از اوزت)

اخبار: استارت آپ تحلیل سلولی تک سلولی Ozette Technologies، با ریشه های عمیق در جامعه دانشگاهی و استارت آپی سیاتل، 26 میلیون دلار جمع آوری کرده است. ابزارهای این شرکت شرکای آکادمیک و بیودارویی خود را قادر می سازد تا انواع سلول های ایمنی را از مجموعه داده های عظیم شناسایی و کمیت کنند. این ابزار از آزمایشات بالینی و سایر تحقیقات پشتیبانی می کند.

پس زمینه: اوزت در سال 2020 مرکز سرطان فرد هاچینسون را ترک کرد. در موسسه آلن برای هوش مصنوعی (AI2) انکوبه شد. و با سرمایه 6 میلیون دلاری که سال گذشته توسط Madrona Venture Group از سیاتل رهبری شد، تامین شد. Madrona همچنین دور جدید بودجه سری A را رهبری کرد. شرکت کنندگان شامل Cercano Management (سابق Vulcan Capital) و M12، صندوق سرمایه گذاری مایکروسافت هستند.

مردم: فناوری این استارت آپ در آزمایشگاه فرد هاچ از بنیانگذاران رافائل گوتاردو، که اکنون در دانشگاه لوزان مشغول به کار است، و گرگ فیناک، مدیر ارشد فناوری اوزت، سرچشمه گرفته است. سایر بنیانگذاران عبارتند از ایوان گرین، دانشمند داده سابق در فرد هاچ که اکنون با اوزت همکاری می کند، و مدیر عامل شرکت علی انصاری، پزشک متخصص در Fred Hutch و UW Medicine که در AI2 به عنوان یک کارآفرین در محل کار می کرد. این شرکت دارای بیش از 25 دانشمند، مهندس و طراح با تجربه قبلی در Genentech، گوگل، مایکروسافت و آمازون است.

تکنولوژی: پیشرفت در تکنیک های زیست پزشکی به محققان این امکان را می دهد که تا 40 پروتئین مختلف را در سطح سلول ها به طور همزمان مطالعه کنند. اما تکنیک های تجزیه و تحلیل داده ها پشتیبانی نمی شوند. در طول دهه گذشته، محققان فرد هاچ نرم افزاری را برای انجام این کار ایجاد کرده اند. انصاری گفت که ابزار منبع باز آنها بیش از 4.5 میلیون بار از 100000 آدرس IP منحصر به فرد دانلود شده است.

انصاری گفت که این شرکت مبتنی بر فناوری فرد هاچ است و به محققان این امکان را می دهد تا “ماه ها کار را در چند روز” انجام دهند. ابزارهای این شرکت بر اساس ترکیب پروتئین های سطحی، نوع سلول های موجود در نمونه ها را کمیت و ارزیابی می کند. این شرکت همچنین یک ابزار متن باز به نام Cytoverse دارد و قابلیت هایی برای تجزیه و تحلیل RNA در سلول های منفرد اضافه کرده است.

Ozette همچنین می تواند داده ها را در نظرسنجی ها و حتی ابزارهای مختلف ادغام کند، چیزی که با رویکردهای مرسوم چالش برانگیز است. انصاری گفت: اینجا جادو اتفاق می افتد.

شرکا: مشتریان شامل مراکز دانشگاهی و شرکت‌های بیودارویی هستند که مجموعه داده‌های آزمایش‌های بالینی در سرطان‌شناسی، اختلالات خودایمنی و بیماری‌های عفونی را تجزیه و تحلیل می‌کنند. این استارت آپ همچنین با شبکه آزمایشات ایمونوتراپی سرطان، کنسرسیومی بزرگ به رهبری فرد هاچ، همکاری می کند.

داده: فناوری اساسی در دسامبر گذشته منتشر شد مدل های سلولی و اخیراً برای مطالعات HIV و COVID-19 استفاده شده است. در مطالعه COVID-19، محققان مجموعه ای از انواع سلول های مرتبط با بیماری شدید را شناسایی کردند. یک مطالعه اخیر در طبیعت شمارش سلول‌ها در تومورهای سر و گردن، شناسایی انواع سلول‌های خاصی که از تومورها در برابر حمله ایمنی محافظت می‌کنند.

واکنش: دانشگاهیان خارجی در حال ارزیابی طبیعت مطالعه در یک نظر جداگانه گفت: “ما این پلت فرم و رویکرد را راهی بسیار ارزشمند برای کشف هدف مقرون به صرفه تر و سریع تر، به ویژه در زمینه های میکرومحیط تومور و ایمونوتراپی سرطان می دانیم.”

سرمایه گذاران: سایر شرکت کنندگان در دور جدید بودجه شامل OCV Partners و دانشگاه دوک هستند.

بعدش چی: این شرکت همچنان به مجموعه ابزارهای خود می افزاید و تحقیقات در زمینه زیست شناسی فضایی را بررسی می کند که مکان اجزای مولکولی سلول ها و بافت ها را ارزیابی می کند. این شرکت در زمینه های مهندسی، مدیریت محصول، تحقیق و توسعه، علوم ترجمه و توسعه تجارت استخدام می کند و ماه گذشته یک آزمایشگاه جدید ایمونولوژی افتتاح کرد.