• خانه
  • اخبار
  • استارتاپ انفورماتیک سلامت Truveta از موتور جستجو برای کاوش داده های 70 میلیون بیمار رونمایی کرد

استارتاپ انفورماتیک سلامت Truveta از موتور جستجو برای کاوش داده های 70 میلیون بیمار رونمایی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارتاپ انفورماتیک سلامت Truveta از موتور جستجو برای کاوش داده های 70 میلیون بیمار رونمایی کرد

استارتاپ انفورماتیک سلامت Truveta از موتور جستجو برای کاوش داده های 70 میلیون بیمار رونمایی کرد
داشبورد COVID-19 توسط Truveta Studio. (تصویر از Truveta)

بیش از دو سال پس از تأسیس، استارت‌آپ داده‌های سلامت Truveta روز سه‌شنبه پلتفرمی را راه‌اندازی کرد که دسترسی به اطلاعات بیش از ۷۰ میلیون بیمار را فراهم می‌کند. این ابزار، Truveta Studio، داده‌های بیمار شناسایی نشده را از 25 شریک سیستم سلامت این استارت‌آپ استخراج می‌کند.

تری میرسون، مدیر عامل شرکت brooztechnology به brooztechnology گفت: «این سیستمی است که برای بررسی هر شرایط، هر دارو، هر وسیله ای طراحی شده است.

ارائه دهندگان پزشکی، شرکت های داروسازی زیستی و محققان دانشگاهی به دنبال داده های بهداشتی هستند. پیوند درمان با پیامدها و سلامت زمینه ای ممکن است درک بهتری از اثربخشی مداخلات بهداشتی را ممکن سازد.

تلاش‌های دیگر برای استخراج ادعاها یا داده‌های سلامت الکترونیکی اغلب در سیستم‌های سلامت فردی جدا می‌شوند. مایکل سیمونوف، معاون انفورماتیک بالینی ترووتا، گفت: نتیجه «یافته‌های واقعاً محدودی است که ممکن است به همه جوامع ترجمه نشود».

استودیوی Truveta از یک مجموعه داده عظیم که حدود 16٪ از کل مراقبت های بهداشتی ایالات متحده را از 43 ایالت نشان می دهد، استخراج می کند. جمعیت بیمار نیز از نظر قومیتی، نژادی و اجتماعی-اقتصادی متنوع است.

میرسون گفت، مشابه روشی که گوگل مجموعه اطلاعات اینترنت را جستجو می کند، ترووتا نیز چشم انداز وسیعی از داده های سلامت را جستجو می کند. وی گفت: ما سیستم پرونده پزشکی ایالات متحده را جستجو می کنیم و نتایج را در اختیار شما قرار می دهیم.

استارتاپ انفورماتیک سلامت Truveta از موتور جستجو برای کاوش داده های 70 میلیون بیمار رونمایی کرد
تری میرسون، مدیرعامل Truveta. (عکس از Truveta)

Truveta روزانه داده‌های شرکای خود را به‌روزرسانی می‌کند و رویدادها را از کل تاریخچه پزشکی بیمار، از جمله تشخیص‌ها، داروها، روش‌ها و دستگاه‌ها جمع‌آوری می‌کند.

کاربران می‌توانند برای یک وضعیت خاص مانند کووید طولانی مدت پرس و جو کنند و به سرعت اطلاعات جمعیتی مرتبط مانند سن و جنسیت بیمار را بازیابی کنند. کاربران همچنین می‌توانند مجموعه داده‌های خود را برای افرادی که کووید طولانی‌مدت دارند و شرایط دیگری مانند بیماری مزمن کلیوی دارند محدود کنند.

سیمونوف که همچنین یک پزشک است، گفت: چنین داده‌های بی‌درنگ در اوایل همه‌گیری مفید خواهند بود، برای مثال برای ارزیابی نتایج در بیماران لوله‌گذاری شده در مراحل مختلف بیماری. در ماه آوریل، Truveta یک مطالعه پیش از چاپ منتشر کرد که برخی شرایط از قبل موجود را با افزایش خطر بستری شدن در بیمارستان برای COVID-19 مرتبط می‌کرد.

سیمونوف گفت، یک چالش محاسباتی بزرگ ترکیب داده های گروه هایی است که از فرآیندها، تعاریف و سیستم های مختلف استفاده می کنند.

سیمونوف افزود: «ما واقعاً باید در مورد شبکه مفاهیم و نحوه ذخیره آن به گونه ای فکر می کردیم که قابل بازیابی و استفاده توسط کاربر باشد.

Truveta برای سازگاری و شفافیت در نحوه تعریف شرایط و طبقه بندی بیماران تلاش می کند و به محققان اجازه می دهد قبل از استخراج داده ها از این مراحل صرف نظر کنند. اما این پلتفرم همچنین به کاربران اجازه می دهد تا این پارامترها را به کتابخانه خود منتقل کنند تا آنها را با تحقیقات خود تطبیق دهند.

استودیو Truveta مجموعه ای از داده ها را ارائه می دهد که عظیم، جامع و به روز است. آری روبیسک، تحلیلگر ارشد پزشکی پراویدنس و معاون ارشد تحقیقات، در بیانیه ای که این سیستم را اعلام کرد، گفت: کتابخانه Truveta اسناد و ارتباطات حیاتی را در مورد نحوه تعریف گروه هایمان تسهیل می کند.

پراویدنس، بزرگترین سیستم بهداشتی مستقر در ایالت واشنگتن، به تشکیل شرکت و پرورش مجموعه ای رو به رشد از استارتاپ ها کمک کرد.

پلتفرم Truveta برای محققان سلامت در موسسات شریک این شرکت، که شامل Providence می‌شود، و برای مشتریان خارجی در دسترس است. مشتریان شامل غول دارویی فایزر و شرکت تجهیزات پزشکی Boston Scientific است.