منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • استارتاپی که با سرپناه های بادوام و با ساخت آسان با بی خانمانی مبارزه می کند 15 میلیون دلار دریافت می کند.

استارتاپی که با سرپناه های بادوام و با ساخت آسان با بی خانمانی مبارزه می کند 15 میلیون دلار دریافت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.

دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.
دهکده ای از خانه های کوچک ساخته شده از پالت، با برخی شخصی سازی توسط ساکنان. (عکس پالت)

پالت، یک شرکت اجتماعی در اورت، واشنگتن، 15 میلیون دلار جمع آوری کرده است تا تولید سرپناه های ساخته شده از پانل های پلاستیکی سخت را که می تواند به طور موقت افراد بی خانمان را در خود جای دهد، گسترش دهد.

این استارت آپ در سال 2016 شروع به کار کرد. با ادامه رشد بحران بی خانمانی در ایالت واشنگتن و شهرهای سراسر کشور، 60 جامعه در 11 ایالت پناهگاه های پالت نصب کرده اند. پنج شهر در واشنگتن، از جمله سیاتل و تاکوما، کابین هایی ساخته اند.

فن آوری: هر خانه کوچک دارای ویژگی های داخلی است، از جمله کف، تخت، پنجره، انبار و یک در قابل قفل شدن. واحدها را می توان در کمتر از یک ساعت مونتاژ کرد و در یک روز دهکده ای با 50 کابین ساخت. سازه ها به راحتی تمیز می شوند و در برابر آسیب های قالب و آب مقاوم هستند.

کابین ها به گونه ای طراحی شده اند که با یک حمام و اتاق غذاخوری که پالت آن را نیز می سازد، مونتاژ شوند. کوچکترین پناهگاه 8 در 8 فوتی از 5500 دلار شروع می شود.

هدف این است که مردم را از چادرها و دیگر پناهگاه‌های حاشیه‌ای در واحدهای پالت خارج کنیم، جایی که آنها به منابع دسترسی داشته باشند و به مسکن طولانی‌مدت نقل مکان کنند.

تامین مالی: دور سری A شامل واسطه های سرمایه گذاری با نفوذ DBL Partners و Citi از طریق صندوق تاثیر سیتی، به علاوه مشارکت چهار شرکت دیگر است. پیش از این، پالت 3.6 میلیون دلار بودجه سرمایه گذاری با نفوذ دریافت کرد.

مزایا برای اهداف اجتماعی: امی کینگ، مدیرعامل پالت گفت: «برنده شدن اولویت اول ما نیست. ما وجود داریم زیرا جوامع نمی توانند به سرعت مسکن مقرون به صرفه و دائمی برای رفع نیازهای ساکنان خود بسازند. این سرمایه گذاری در نهایت به این شهرها و شهرک ها کمک می کند تا با سرعت و مقیاسی که نیاز دارد، با بحران بی خانمانی آسیب پذیر مقابله کنند.

ماموریت این شرکت شامل استخدام افرادی است که ممکن است برای یافتن کار مشکل داشته باشند – مانند افرادی که قبلا در زندان بوده اند، بی خانمان هستند یا با سوء مصرف مواد دست و پنجه نرم کرده اند. پالت 105 کارمند دارد.

جستجو کردن: در حالی که سرپناه های اضافی برای مسکن های بی خانمان و ارزان قیمت در حال ساخت و برنامه ریزی است، این برای پاسخگویی به تقاضای امروز کافی نیست.

طبق یک گزارش فدرال، قبل از همه‌گیری، نزدیک به 23000 نفر در واشنگتن طی سرشماری ژانویه 2020 بی خانمانی را تجربه کردند. به عنوان مثال، پروژه های مسکن اعلام شده در این هفته توسط آمازون، تا سال 2023 یا 2024 تکمیل نخواهد شد.