• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ YC Needl که مستقر در سیاتل است، ۲.۵ میلیون دلار برای ایجاد «نوار جستجو برای طول عمر شما» جمع‌آوری می‌کند.

استارت‌آپ YC Needl که مستقر در سیاتل است، ۲.۵ میلیون دلار برای ایجاد «نوار جستجو برای طول عمر شما» جمع‌آوری می‌کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ YC Needl که مستقر در سیاتل است، ۲.۵ میلیون دلار برای ایجاد «نوار جستجو برای طول عمر شما» جمع‌آوری می‌کند.

استارت‌آپ YC Needl که مستقر در سیاتل است، ۲.۵ میلیون دلار برای ایجاد «نوار جستجو برای طول عمر شما» جمع‌آوری می‌کند.
از سمت چپ: بنیانگذاران Needl، جیمز لیو، مکس کینان و آنجلا لیو. (عکس از Needl)

Needl، یک استارت‌آپ در سیاتل که یک محصول جستجوی شخصی می‌سازد و اطلاعات را از برنامه‌های مختلف وب استخراج می‌کند، ۲.۵ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

این شرکت که به تازگی از Y Combinator فارغ التحصیل شده است، قصد دارد به مردم کمک کند تا فایل ها، اسناد یا پیام ها را سریع پیدا کنند.

مکس کینان، مدیر عامل شرکت، گفت: ما اساساً یک نوار جستجو برای کل زندگی شما ایجاد کرده ایم. “این اساساً توجه مک به استروئیدها است.”

کینان شرکت را با همکار فارغ التحصیلان دانشگاه شیکاگو، جیمز لیو و آنجلا لیو، هر دو مهندس نرم افزار سابق مایکروسافت، راه اندازی کرد.

هدف Needl ارائه سه نوع جستجو است:

  • فایل ها یا اسناد خاص را پیدا کنید
  • اطلاعاتی در مورد یک دسته یا موضوع خاص پیدا کنید
  • اطلاعات مربوط به یک شخص یا شرکت را بیابید

کینان گفت که مدیران پروژه اولین مخاطبین هدف Needl هستند که در ماه آگوست در نسخه بتای بسته عرضه شد و این هفته برای کاربران بیشتری عرضه خواهد شد. در اینجا نحوه استفاده از این مورد را در ایمیلی به brooztechnology شرح می دهد:

مثال دیگر (و یکی از رایج ترین)، یکی از کاربران ما یک PM است. قبل از هر تماس، او از Needl برای جستجوی نام پروژه استفاده می کند و از آنجا بلافاصله ارائه های مربوطه را در اسلایدها، آخرین مشخصات در Notion و بلیط ها را در Jira دریافت می کند. به جای صرف 10 دقیقه برای ردیابی اطلاعات مرتبط، او با یک جستجو همه چیز را در اختیار دارد.

چندین شرکت وجود دارد که فرصت‌های سمت تقاضا را ارائه می‌دهند، از جمله Glean که در اوایل امسال 100 میلیون دلار جذب کرد.

کینان، یک بانکدار سابق سرمایه گذاری، گفت که گلین “جستجوی داخلی عالی” انجام می دهد اما شرکت ها را هدف قرار داده است.

“ما آموخته ایم که یافتن اطلاعات حتی در شرکت های کوچک سخت است، بنابراین در حال ساختن یک ابزار سلف سرویس هستیم که هر کسی می تواند در کمتر از دو دقیقه راه اندازی کند و هر چیزی را که نیاز دارد از آنجا پیدا کند، مهم نیست کجا باشد.” او گفت. “Needl بر خلاف بسیاری از پیشینیان ما به مشارکت کامل شرکت نیاز ندارد.”

دیگر استارت آپ های مشابه عبارتند از Command E که در سال 2020 4.3 میلیون دلار جمع آوری کرد و Plus مستقر در سیاتل که سال گذشته 5.5 میلیون دلار جذب کرد.

سرمایه گذاران Needl عبارتند از Fuse، Y Combinator، Palm Drive Capital، Liquid 2 Ventures، پروفسور استانفورد کالین والاس و بنیانگذار SimpleLegal، ناتان ونزل.