• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ JetClosing مستقر در سیاتل که در سال 2016 برای دیجیتالی کردن فرآیند بستن خانه راه اندازی شد، در حال بسته شدن است.

استارت‌آپ JetClosing مستقر در سیاتل که در سال 2016 برای دیجیتالی کردن فرآیند بستن خانه راه اندازی شد، در حال بسته شدن است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ JetClosing مستقر در سیاتل که در سال 2016 برای دیجیتالی کردن فرآیند بستن خانه راه اندازی شد، در حال بسته شدن است.

استارت‌آپ JetClosing مستقر در سیاتل که در سال 2016 برای دیجیتالی کردن فرآیند بستن خانه راه اندازی شد، در حال بسته شدن است.
(عکس JetClosing)

brooztechnology دریافته است که JetClosing، یک استارت آپ 6 ساله در سیاتل که در حال دیجیتالی کردن فرآیند بسته شدن خانه ها برای خریداران، فروشندگان و دلالان است، در حال بسته شدن است.

طبق ایمیلی که توسط brooztechnology توسط یکی از کارکنان JetClosing برای مشتری ارسال شده است، این شرکت در 15 ژوئن بسته می شود. در این ایمیل، مشتری تشویق شد که کسب و کار خود را به یک شرکت دیگر منتقل کند.

brooztechnology با شماره تلفن شرکت JetClosing تماس گرفت و با مسئول پذیرش تماس گرفت که وقتی از او در مورد تعطیلی شرکت پرسیده شد، نتوانست نظری بدهد. brooztechnology با سایرین شرکت و سرمایه گذارانش تماس گرفته است و زمانی که ما پاسخی دریافت کنیم به روز رسانی خواهد شد.

این شرکت که در سال 2016 تأسیس شد، یکی از اولین بخش‌های آزمایشگاه Pioneer Square مستقر در سیاتل بود و بخشی از روند رو به رشد املاک و مستغلات برای تغییر تجربه خرید آنلاین خانه بود.

JetClosing از یادگیری ماشین، محاسبات ابری و سایر فناوری‌ها برای دیجیتالی کردن فرآیند مالکیت و سپرده‌گذاری و حذف پشته‌های اسناد استفاده می‌کند. رقبای آن – خدمات فعلی املاک و امانی – می توانستند همین کار را انجام دهند، اما JetClosing فروخت و آن را سریع تر، ارزان تر، موبایل و شفاف تر کرد.

این شرکت برای هر معامله یک کارمزد امانی ثابت از هر دو طرف دریافت می کند و درآمد اضافی از صدور بیمه نامه برای مالکان و طلبکاران ایجاد می کند. همچنین به صاحبان خانه کمک کرد تا سرمایه‌گذاری مجدد کنند.

این استارتاپ از بازار قوی املاک و مستغلات در ایالات متحده و همچنین عادات معرفی شده در طول همه‌گیری COVID-19 استفاده می‌کند، جایی که مردم برای از دست دادن جلسات شخصی و انجام معاملات با مسکن از هر کجای دنیا بیشتر به ابزارهای دیجیتال متکی بودند. جهان

با این حال، JetClosing همچنین با رقبای بزرگ‌تر و سرد شدن اخیر بازار مسکن که تحت تأثیر افزایش نرخ‌های وام مسکن قرار گرفته، دست و پنجه نرم کرده است. برخی از استارت آپ های وام مسکن با فناوری پیشرفته، مانند Better و Blend، امسال کارکنان خود را کاهش داده اند.

استارت‌آپ JetClosing مستقر در سیاتل که در سال 2016 برای دیجیتالی کردن فرآیند بستن خانه راه اندازی شد، در حال بسته شدن است.
آنا کالینز، مدیر عامل JetClosing. (عکس JetClosing)

عدم اطمینان اقتصادی همچنین استارتاپ های فناوری در صنایع مختلف را به سمت کاهش هزینه ها و کاهش سرعت استخدام سوق می دهد.

JetClosing توسط رئیس و مدیر عامل آنا کالینز، که سال گذشته به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت دانیل گرینشیلدز، هدایت می شود. کالینز قبلاً Bulletproof، یک شرکت سبک زندگی با محصول قهوه محرک مغز را به عنوان رئیس و مدیر عملیات اداره می کرد. او حدود شش سال را در آمازون گذراند، از جمله به عنوان GM of Worldwide Prime Membership، و همچنین سمت‌های ارشدی در PhotoRocket، Microsoft، drugstore.com و aQuantive داشت.

قبل از آن، Greenshields نزدیک به 15 سال را صرف مدیریت ShareBuilder کرد، شرکتی که اکنون متعلق به Capital One است و در حال دیجیتالی کردن و تسریع روند خرید سهام، اوراق قرضه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، طرح‌های 401 (K) و موارد دیگر است.

“این یک محصول بسیار کاربرپسند است. گرین‌شیلدز در طول یکی از قسمت‌های brooztechnology Elevator Pitch در سال 2018 به JetClosing گفت: ما در بسته شدن بدون نمایش تخصص داریم.

JetClosing مجوز فعالیت در آریزونا، کلرادو، نوادا، فلوریدا، پنسیلوانیا، تگزاس و واشنگتن را دارد. این شرکت دفاتری در سیاتل، لاس وگاس، فینیکس، آستین و سن آنتونیو، تگزاس دارد.

این شرکت در سال 2018 20 میلیون دلار در دور سری A جمع آوری کرد و در همان سال در جوایز brooztechnology نامزد دریافت جایزه استارتاپ سال شد. او در مارس 2021 پیست سری B را با 11 میلیون دلار بست و تا به امروز 44 میلیون دلار جمع آوری کرده بود.

سرمایه گذاران این شرکت عبارتند از PSL Ventures، T. Rowe Price، Imagen Capital Partners، Trilogy Equity Partners و Maveron.

یک سال پیش حدود 80 نفر در JetClosing کار می کردند. به گفته لینکدین، این شرکت در حال حاضر 65 کارمند دارد.