• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ Banzai در سیاتل از طریق SPAC عمومی می‌شود و شرکت فناوری بازاریابی Hyros را خریداری می‌کند

استارت‌آپ Banzai در سیاتل از طریق SPAC عمومی می‌شود و شرکت فناوری بازاریابی Hyros را خریداری می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ Banzai در سیاتل از طریق SPAC عمومی می‌شود و شرکت فناوری بازاریابی Hyros را خریداری می‌کند

استارت‌آپ Banzai در سیاتل از طریق SPAC عمومی می‌شود و شرکت فناوری بازاریابی Hyros را خریداری می‌کند
مدیر عامل بانزای جو لوی. (عکس از Banzai)

Banzai، یک استارت آپ نرم افزار بازاریابی سیاتل، روز پنجشنبه اعلام کرد که پس از موافقت با ادغام با یک شرکت خرید ویژه، عمومی خواهد شد. این شرکت همچنین اعلام کرد که 110 میلیون دلار برای خرید استارتاپ بهینه‌سازی بازاریابی Hyros پس از بسته شدن قرارداد SPAC پرداخت خواهد کرد.

Banzai که در سال 2016 توسط کارمندان سابق Avalara تأسیس شد، ابتدا به عنوان یک پلتفرم فروش و بازاریابی بر اساس تقاضا راه اندازی شد. این تغییر برای کمک به شرکت ها برای ثبت رویدادها است. سپس با تمرکز بر راه حل بازاریابی رویداد مجازی خود، بار دیگر با تأثیر همه گیر چرخید.

این استارت آپ که 94 کارمند دارد، اکنون محصول خود را به عنوان “راه حل تعامل ویدئویی کاملی که یک پلتفرم سریع، بصری و قدرتمند از ابزارهای بازاریابی را فراهم می کند که ویدئوهای مبتنی بر هدف، وبینارها، رویدادهای مجازی و سایر کمپین های بازاریابی دیجیتال را ایجاد می کند” توصیف می کند. “

SPAC توسط 7GC Holdings به رهبری جک لینی و CFO کریستوفر والش هدایت می شود. 7GC Holdings یک سرمایه‌گذاری مشترک با Hennessy Capital مستقر در برلین است و تیم مدیریت آن در کمک به شرکت مستقر در سیاتل Porch از طریق SPAC مشارکت داشت.

جو دیوی، مدیرعامل و بنیانگذار Banzai به brooztechnology گفت: “ما یک شریک عالی در تیم 7GC Holdings پیدا کرده ایم.” “ما تجربه آنها را در این فضا دوست داریم… آنها از قبل از اینکه کار جالبی باشد SPAC ها را انجام داده اند، بنابراین فکر کردیم که آنها شرکای بلندمدت خوبی خواهند بود.”

شرکت‌های خرید با هدف ویژه (SPAC) در طول نرخ‌های بهره پایین بیماری همه‌گیر به شکلی بزرگ دوباره ظهور کردند، زیرا سرمایه به سمت استارت‌آپ‌ها سرازیر شد و کارآفرینان از SPAC برای ورود سریع‌تر به بازارهای عمومی استفاده کردند.

اما عملکرد SPAC پس از ادغام به طور پیوسته در حال کاهش بوده است، به خصوص از ژانویه در بحبوحه کاهش بیشتر بازار. بیش از 55 تراکنش SPAC در سال جاری لغو شده است و بازار سنتی IPO نیز نرم شده است. 7GC قرار بود Vice Media را در آگوست 2021 عمومی کند، اما هر دو طرف آن برنامه ها را رها کردند.

کسب‌وکارهای سیاتل از جمله Porch، Nautilus Biotechnology، Rover و Leafly در دو سال گذشته از طریق SPAC عمومی شده‌اند. اما این شرکت ها که در صنایع مربوطه خود تفاوت های زیادی دارند، شاهد کاهش حداقل 50 درصدی قیمت سهام خود نسبت به بالاترین رکورد خود بوده اند.

پس از ادغام بین Banzai و 7GC، ارزش شرکت ترکیبی پس از معامله 380 میلیون دلار خواهد بود. این شرکت 100 میلیون دلار اضافی را از طریق تسهیلات سهام از GEM جمع آوری کرد.

این شرکت ترکیبی Banzai International نامیده می شود و در بازار سرمایه نزدک معامله می شود.

دیوی گفت: “ما می خواهیم بانزای در سال های آینده در بهترین موقعیت ممکن باشد.” “این پول بیشتری را در ترازنامه ما خواهد گذاشت. همچنین ما را در موقعیت بهتری برای خرید شرکت های بزرگ در زمانی که فرصت پیش آمد قرار می دهد.

یک ارائه سرمایه گذار در مورد معامله نشان می دهد که Banzai زیان خالص 8.5 میلیون دلاری را برای 12 ماه منتهی به 30 سپتامبر 2022 با درآمد سالانه 22.1 میلیون دلاری گزارش کرده است. این استارت آپ به بیش از 7200 مشتری در 28 کشور خدمات ارائه می دهد.

بانزای فاش نکرد که تا کنون چقدر کل بودجه جذب کرده است. این شرکت گفت که در مارس 2021 در مجموع 21.2 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

Banzai با استارت‌آپ رویداد مجازی Hopin مستقر در لندن رقابت می‌کند که سال گذشته 400 میلیون دلار در معامله‌ای به ارزش 7.75 میلیارد دلار جمع‌آوری کرد. از دیگر رقبا می توان به Hubilo مستقر در سانفرانسیسکو اشاره کرد که سال گذشته 125 میلیون دلار جمع آوری کرد.