• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ واکسن سیاتل با واکسن غول دارویی GSK 26 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

استارت‌آپ واکسن سیاتل با واکسن غول دارویی GSK 26 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ واکسن سیاتل با واکسن غول دارویی GSK 26 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

استارت‌آپ واکسن سیاتل با واکسن غول دارویی GSK 26 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.
مدیر اجرایی Curevo، گئورگی سیمئون. (عکس کوروو)

استارت آپ واکسن سیاتل Curevo که در حال توسعه واکسن زونا است، 26 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

این بودجه پس از 60 میلیون دلار جمع‌آوری شده در ماه فوریه برای پیشبرد کارآزمایی بالینی این شرکت برای واکسن علیه تبخال زوستر، یک بیماری دردناک ناشی از فعال شدن مجدد ویروسی که باعث آبله مرغان می‌شود، تامین می‌شود.

هدف این استارتاپ تولید واکسن تبخال زوستر با مشخصات ایمنی بهتر و اثربخشی معادل واکسن پیشرو در بازار است. این شرکت در مقابل غول دارویی GSK است که سال گذشته 2.3 میلیارد دلار از فروش واکسن Shingrix به دست آورد، واکسن زونا که در سال 2017 تأیید شد.

تزریق Curevo از یک جزء غیر زنده ویروس و یک ادجوانت اختصاصی ساخته شده است، ماده ای که برای افزایش اثربخشی واکسن به تزریق اضافه می شود.

در ماه سپتامبر، Curevo ثبت نام 678 نفر را در فاز 2b آزمایشی خود در ایالات متحده تکمیل کرد و شات خود، CRV-101، را با Shingrix مقایسه کرد. نقاط پایانی اولیه کارآزمایی، ایمنی و پیامدهای ایمنی، از جمله سطوح آنتی بادی‌ها علیه ویروس را اندازه‌گیری می‌کند. انتظار می رود داده های حاصل از آزمایش در اوایل سال 2023 باشد.

اندی آکر، مدیر پورتفولیوی در Janus Henderson Investors، در بیانیه ای در روز چهارشنبه با اعلام دور تامین مالی گفت: “ما پتانسیل تجاری قابل توجهی برای واکسن زونا می بینیم که می تواند با مشخصات بالینی Shingrix مطابقت داشته باشد.” CRV-101 پتانسیل نشان دادن مشخصات تحمل پذیری مطلوب با ایمنی زایی قابل مقایسه با Shingrix را دارد.

Janus Henderson Investors به ​​همراه RA Capital Management، Adjuvant Capital و سرمایه گذار موسس GC Biopharma، یک شرکت داروسازی زیستی کره جنوبی، در دور جدید تامین مالی شرکت می کند.

Curevo در سال 2018 به عنوان شراکت GC Pharma تاسیس شد. مؤسسه تحقیقات بیومدیکال موگام، یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی جهانی مستقر در سئول؛ و موسسه تحقیقات بیماری های عفونی سیاتل (IDRI) که اکنون موسسه دسترسی پیشرفته به سلامت است. GC Pharma توانایی تولید واکسن در مقیاس را دارد و IDRI فناوری کمکی را توسعه داده است.

استیو رید، بنیانگذار IDRI، مشاور اجرایی و مدیر Curevo است. او همچنین به عنوان مدیرعامل HDT Bio، یک شرکت سیاتل در حال توسعه واکسنی علیه کووید-19 است که اخیراً در کره جنوبی تأیید شده است. مدیر عامل Curevo جورج سیمئون قبلا در کره جنوبی برای بخش مراقبت های بهداشتی SK Telecom و به عنوان مدیر اجرایی در Johnson & Johnson کار می کرد.

به گفته مرکز کنترل بیماری ایالات متحده، شینگریکس باعث ایجاد عوارض جانبی می شود که در فعالیت های منظم در یک نفر از شش دریافت کننده اختلال ایجاد می کند. Curevo تنها 1.3 درصد بروز چنین عوارض جانبی محدودکننده فعالیت را در آزمایشات فاز 1 گزارش کرد.

Curevo همچنین می‌تواند با شرکت‌های تزریقی کووید-19 Pfizer و BioNTech که اخیراً همکاری خود را برای توسعه واکسن زونا اعلام کرده‌اند، روبرو شود. Curevo همچنین در حال توسعه واکسن آبله مرغان است.