• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ واقعیت افزوده ایکسانا ادعا می‌کند که در جستجوی «مغز پوشیدنی» با تراشه جدید پیشرفت کرده است

استارت‌آپ واقعیت افزوده ایکسانا ادعا می‌کند که در جستجوی «مغز پوشیدنی» با تراشه جدید پیشرفت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ واقعیت افزوده ایکسانا ادعا می‌کند که در جستجوی «مغز پوشیدنی» با تراشه جدید پیشرفت کرده است

استارت‌آپ واقعیت افزوده ایکسانا ادعا می‌کند که در جستجوی «مغز پوشیدنی» با تراشه جدید پیشرفت کرده است
سه بنیانگذار Ixana، L-R: Shovan Maity، سرپرست تحقیقات. انگیک سرکار، مدیرعامل؛ و شریاس سن، استاد دانشگاه پردو که تراشه جدید را ارائه کرد.

یک استارت‌آپ ناشناخته در سیاتل که توسط قدیمی‌های صنایع نیمه‌رسانا و فناوری تأسیس شده بود، می‌گوید تراشه‌ای با انرژی کارآمد ایجاد کرده است که قادر به اجرای برنامه‌های هوش مصنوعی پیشرفته روی هدست‌های واقعیت افزوده بی‌سیم سبک وزن است که تمام روز بدون شارژ مجدد کار می‌کنند.

ایکسانا می‌گوید دستگاه‌هایی که تراشه آن را در خود جای داده‌اند، معادل یک «مغز پوشیدنی» را در اختیار کاربران قرار می‌دهند – حس کردن و تجزیه و تحلیل محیط یک فرد و ارائه اطلاعات بی‌درنگ درباره همه چیز، از موجودی موجود در قفسه انبار گرفته تا یک آشنای سابق فراموش شده در یک مهمانی.

Ixana می‌گوید که تراشه YR11 اختصاصی آن با فعال کردن عمر باتری تمام روز در پوشیدنی‌های سبک، پیشرفتی کلیدی است که شرکت‌های بزرگ‌تر، از جمله اپل، مایکروسافت و متا، هنوز در کار خود بر روی واقعیت افزوده به آن دست نیافته‌اند (یا حداقل به‌طور عمومی فاش کرده‌اند). هوش مصنوعی و فناوری پوشیدنی

ایکسانا 3 میلیون دلار سرمایه از Uncorrelated Ventures، Samsung Next، Evonexus، Hack VC و سرمایه گذاران فرشته، از جمله تام چی، که توسعه اولیه هدست Google Glass AR را رهبری کرد، جمع آوری کرده است. این تراشه همچنین از بیش از 3.5 میلیون دلار کمک های مالی دولتی از بنیاد ملی علوم و سایرین بهره مند شده است.

این شرکت از افشای جزئیات در مورد فیزیک زیربنایی تراشه خود که به گفته او منجر به بهبود 100 برابری در بهره وری انرژی شده است خودداری کرد، اما گفت که به طور گسترده به نحوه توزیع محاسبات در خارج از یک مکان واحد برای توزیع قدرت محاسباتی توسط تراشه اشاره دارد. ، گرما را از بین می برد و تخلیه باتری را کاهش می دهد.

استارت‌آپ واقعیت افزوده ایکسانا ادعا می‌کند که در جستجوی «مغز پوشیدنی» با تراشه جدید پیشرفت کرده است
گرافیک Ixana جزئیات ویژگی های تراشه YR11 و طراحی سخت افزار مرجع آن را نشان می دهد.

ایکسانا قول داده است که اطلاعات بیشتری ارائه کند و تراشه را در اوایل ژانویه در نمایشگاه CES در لاس وگاس به نمایش بگذارد، از جمله طراحی مرجع سخت افزار واقعیت افزوده که در غرفه خود به نمایش گذاشته خواهد شد.

این شرکت در اواخر سال 2020 تاسیس شد. تیمی متشکل از 17 نفر با تجربه قبلی در شرکت هایی از جمله اینتل، کوالکام، آزمایشگاه سیلیکون، فورد، گودیکس، رمبوس و تگزاس اینسترومنتز دارد.

این تراشه توسط یکی از بنیانگذاران Ixana Shreyas Sen، محقق سابق آزمایشگاه اینتل و استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه پوردو طراحی شده است.

انگیک سرکار، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت گفت: «مشکل کلیدی که ما در تلاش برای حل آن هستیم این است که مطمئن شویم مغز و ماشین‌هایمان می‌توانند سریع‌تر با هم تعامل داشته باشند تا بتوانیم بازخورد ماشین‌ها را در زمان واقعی دریافت کنیم. «در اصل، ماشین به توسعه شما تبدیل می شود. ما گاهی به این مغز پوشیدنی می گوییم.

سرکار، مهندس نرم‌افزار ارشد سابق اینتل، قبلاً شرکت پیش‌بینی قیمت هتل Waylo، یک استارت‌آپ مسافرتی یادگیری ماشینی را که در سال 2020 توسط شرکت مسافرتی آنلاین اروپایی eDreams Odigeo خریداری شد، تأسیس کرده و رهبری می‌کرد.

شوان میتی، یکی از بنیانگذاران و سرپرست تحقیقات ایکسانا، قبلا مهندس اینتل و کوالکام بوده است.

اکنون این تراشه در نسل چهارم خود توسط تیم ایکسانا توسعه یافته و توسط شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) ساخته شده است. در حالی که برخی از اجزای هدست از چین تهیه می‌شوند، این شرکت می‌گوید همه قطعات مورد نیاز مشتری در ایالات متحده تهیه و مونتاژ می‌شوند.

ایکسانا می‌گوید مشتریان صنعتی در حال آزمایش هدست‌هایی هستند که شامل این تراشه در تنظیمات انبار هستند. این شرکت می‌گوید که قصد دارد سال آینده آزمایش و اعتبارسنجی طراحی تراشه و هدست مرجع خود را در مقیاس بزرگتر آغاز کند.

این شرکت همچنین قصد دارد یک کیت توسعه نرم‌افزار اندروید (SDK) منتشر کند که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن برای اجرای مدل‌های یادگیری ماشینی خود بر روی هدست استفاده کنند تا داده‌های بازخورد در زمان واقعی را ضبط کنند.