• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ هوش مصنوعی سیاتل که به متخصصان کمک می‌کند با تجزیه و تحلیل گفتار، سخنرانی عمومی را بهبود بخشند، ۶ میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند

استارت‌آپ هوش مصنوعی سیاتل که به متخصصان کمک می‌کند با تجزیه و تحلیل گفتار، سخنرانی عمومی را بهبود بخشند، ۶ میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ هوش مصنوعی سیاتل که به متخصصان کمک می‌کند با تجزیه و تحلیل گفتار، سخنرانی عمومی را بهبود بخشند، ۶ میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند

استارت‌آپ هوش مصنوعی سیاتل که به متخصصان کمک می‌کند با تجزیه و تحلیل گفتار، سخنرانی عمومی را بهبود بخشند، ۶ میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند
تیم Yoodle با بنیانگذاران Esha Joshi (چهارم از چپ) و Varun Puri (پنجم از چپ). (عکس از یودلی)

اخبار: یودل، یک استارت‌آپ در سیاتل با یک پلتفرم نرم‌افزاری مجهز به هوش مصنوعی که گفتار را برای ارائه مشاوره در مورد بهبود مهارت‌های ارتباطی تجزیه و تحلیل می‌کند، ۶ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

بنیانگذاران: این استارت آپ توسط وارون پوری، که قبلا روی پروژه های ویژه در گوگل کار می کرد، و اشا جوشی، که در اپل کار می کرد و در حال حاضر مدیر ارشد فناوری Yoodle است، تاسیس شده است. این استارت‌آپ برآمده از موسسه آلن برای هوش مصنوعی (AI2) است و بنیانگذاران آن به عنوان کارآفرینان جوان سال در جوایز brooztechnology امسال مورد تقدیر قرار گرفتند.

محصول: این پلتفرم از فناوری پردازش زبان طبیعی برای ارائه رونوشت و تجزیه و تحلیل استفاده از کلمات پرکننده، زبان غیرجذاب، قدم زدن، زبان بدن و سایر بینش‌های مفید به کاربران استفاده می‌کند. این داده ها برای کاربر خصوصی است، اما می تواند برای دوستان یا مربیانی ارسال شود که می توانند بینش های انسانی را ارائه دهند. در اینجا نمونه ای از یودلی است که سخنرانی ایلان ماسک در سال 2014 را تجزیه و تحلیل می کند.

مشتری ها: این محصول توسط دانشجویان MBA که برای مصاحبه آماده می شوند، متخصصان شرکتی که برای ارائه آینده آماده می شوند، یا معلمان گفتاری که از این فناوری برای “تشخیص” خطاهای گفتاری خاصی که مشتریانشان انجام می دهند استفاده می کنند. پوری به brooztechnology گفت که محیط کاری ترکیبی همراه با The Great Resignation تقاضای بیشتری برای این محصول ایجاد کرد.

شرکت کنندگان در مسابقه: استارت‌آپ Orai مستقر در فیلادلفیا نیز از هوش مصنوعی برای ارائه آموزش صوتی استفاده می‌کند. همچنین استارت‌آپ‌های مختلف پردازش زبان، از جمله Otter و Descript، با بودجه خوبی وجود دارند که خدمات رونویسی بلادرنگ را ارائه می‌کنند. پوری گفت: “بزرگترین رقابت ما آینه حمام، کرونومتر یا دوربین است.”

منابع مالی: دور اول کل بودجه یودل را به 7.1 میلیون دلار می رساند. پول نقد تازه برای حمایت از توسعه محصول، فروش و توسعه بازاریابی استارتاپ استفاده خواهد شد. این شرکت مدل کسب‌وکار خود را به اشتراک نمی‌گذارد یا ارزش‌گذاری خود را فاش نمی‌کند، اما می‌گوید در حال ایجاد درآمد است.

تامین کنندگان مالی: دور اولیه توسط Madrona Venture Group و Cercano Management (Vulcan Capital سابق) با مشارکت J4 Ventures، Ascend و سایر سرمایه گذاران فرشته رهبری شد.

پاتریک انیس، یکی از شرکای Madrona که به هیئت مدیره Yoodle خواهد پیوست، گفت: “ترس از سخنرانی در جمع بشریت را در طول تاریخ و در سراسر فرهنگ ها آزار داده است.” در Madrona، ما شاهد تاثیر عظیمی هستیم که Yoodle با بهبود ارتباطات برای همه خواهد داشت.”