• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ نرم‌افزاری که به خطوط هوایی کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری بفروشند، 25 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند

استارت‌آپ نرم‌افزاری که به خطوط هوایی کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری بفروشند، 25 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ نرم‌افزاری که به خطوط هوایی کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری بفروشند، 25 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند

استارت‌آپ نرم‌افزاری که به خطوط هوایی کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری بفروشند، 25 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند
از چپ: Linda Bryndísardóttir، معاون توسعه تجارت؛ استیون گرابوفسکی، بنیانگذار و مدیرعامل؛ جو آره، یکی از بنیانگذاران و CTO; رید گیلبرت، معاون عملیات. (عکس از جاناتان وو)

نرم افزار Gordian که فناوری ایجاد می کند که به خطوط هوایی و وب سایت های مسافرتی کمک می کند تا کرایه های بالاتری را با ویژگی های اضافی به مشتریان بفروشند، 25 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

استارتاپ Bellevue مستقر در واشنگتن در سال 2017 توسط استیون گرابوفسکی و جو سار تأسیس شد. آنها در Skyscanner، یک موتور جستجوی سفر، با هم کار کردند، سپس برای ایجاد Gordian با هم همکاری کردند. این استارت‌آپ یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی یا API را ارائه می‌کند که برای فروش محصولات اضافی، مانند چمدان یا انتخاب صندلی، به سیستم فروش بلیط موجود متصل می‌شود.

Grabowski مدیر عامل شرکت در بیانیه ای گفت: “بسیاری از صنعت خطوط هوایی در یک پیچ زمانی فنی گیر کرده است و با سیستم های قدیمی که با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند، کار می کنند.”

این شرکت می‌گوید که با غول‌های صنعت در سراسر جهان از جمله Hopper، Priceline و Trip.com و نزدیک به 100 شرکت هواپیمایی همکاری می‌کند. این می افزاید که درآمد آن در شش ماه گذشته 350 درصد رشد داشته است که با بهبودی عظیم در سفر تقویت شده است.

به گفته گوردیان، رشد مشتریان به درصد بیشتری از درآمد خطوط هوایی در دهه گذشته کمک کرده است. این شرکت می افزاید که شرکت های فرعی حاشیه نسبتاً بالایی دارند و بدون آنها بسیاری از خطوط هوایی سودآور نخواهند بود.

این تنها شرکتی نیست که برای شرکت های مسافرتی نرم افزار ایجاد می کند. به عنوان مثال، گروه Expedia در ماه مه اعلام کرد که در حال راه اندازی پلتفرمی است تا زیرساخت های اولیه را برای سایر شرکت ها برای ایجاد کسب و کارهای مسافرتی آنلاین فراهم کند.

گوردین قصد دارد از این بودجه برای سه برابر کردن تعداد کارکنان خود تا پایان سال استفاده کند که از نیروی کار بیش از 30 کارمند و 80 پیمانکار افزایش می یابد. این استارت‌آپ همچنین به دنبال راه‌اندازی افزونه‌های جدید برای مشتریان است، مانند بیمه و حفاظت از نرخ، چک‌این خودکار و تست‌های سلامت.

این شرکت عمدتاً از راه دور با 8 کارمند مستقر در شمال غربی اقیانوس آرام کار می کند.

Complice و شرکت تابعه آن Vinyl با مشارکت Kinnevik، DST Global Partners و Latitude این دور را رهبری کردند. این شرکت ها با سرمایه گذاری های قابل توجهی مانند Airbnb، Hopper و TravelPerk، استراتژی های سرمایه گذاری خود را بر روی صنعت سفر متمرکز می کنند. همچنین توسط شتاب دهنده راه اندازی Y Combinator پشتیبانی می شود.

این استارت آپ می گوید سودآور است و تا به امروز 33 میلیون دلار جمع آوری کرده است. در حال حاضر 200 میلیون دلار ارزش دارد.