• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ مستقر در سیاتل، اسپر، 12 درصد از کارکنان خود را با استناد به «فضای اقتصادی کنونی» با ادامه کاهش فناوری، تعدیل کرد.

استارت‌آپ مستقر در سیاتل، اسپر، 12 درصد از کارکنان خود را با استناد به «فضای اقتصادی کنونی» با ادامه کاهش فناوری، تعدیل کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ مستقر در سیاتل، اسپر، 12 درصد از کارکنان خود را با استناد به «فضای اقتصادی کنونی» با ادامه کاهش فناوری، تعدیل کرد.

استارت‌آپ مستقر در سیاتل، اسپر، 12 درصد از کارکنان خود را با استناد به «فضای اقتصادی کنونی» با ادامه کاهش فناوری، تعدیل کرد.
بنیانگذاران Esper Yadhu Gopalan (سمت چپ) و Shiv Sundar. (عکس از اسپر)

Esper مستقر در سیاتل، استارت آپی که پلتفرم DevOps را برای مشتریانی که ناوگان دستگاه های اندرویدی سازمانی را مدیریت می کنند، اداره می کند، 12 درصد از کارکنان خود را اخراج کرده است.

این شرکت کاهش در brooztechnology را تایید کرد. او عددی برای تعداد کل کارمندان آسیب دیده یا تعداد کل پس از تعدیل نیرو ارائه نکرد.

طبق گفته لینکدین، Esper بیش از 260 کارمند دارد و با جمع آوری 60 میلیون دلاری از سری C در ماه اکتبر، 150 نفر را استخدام کرد.

سخنگوی این شرکت در بیانیه ای گفت: «امروز، به عنوان بخشی از بازسازی شرکت، Esper نیروی کار خود را 12 درصد کاهش داد. بر اساس شرایط اقتصادی فعلی و پیش‌بینی‌ها برای دسترسی آینده به سرمایه‌های خطرپذیر، تصمیم دشواری برای حذف نقش‌ها و کاهش هزینه‌ها گرفته‌ایم. این ریشه در تغییر برنامه ما دارد تا Esper بتواند با بودجه ای که در حال حاضر در اختیار داریم کار کند و به اهداف درآمدی دست یابد که ما را برای دو سال آینده حفظ می کند.

یکی از کارمندان آسیب دیده، که گفت سه هفته پیش ترفیع خود را دریافت کرده است، در لینکدین نوشت که اخراج بدون اطلاع از طریق ایمیل یا تماس انجام شده است – “من همین الان دستگاه هایم را مسدود کردم.”

اسپر آخرین شرکت فناوری است که در میان اقتصاد نامطمئن تحت تأثیر تورم و سایر عوامل، کارمندان خود را کاهش می دهد. سرمایه‌گذاران خطرپذیر به استارت‌آپ‌ها توصیه می‌کنند که هزینه‌ها را کاهش دهند و گردش‌های نقدی خود را گسترش دهند.

Esper که در سال 2018 توسط دامپزشکان مایکروسافت، Yadhu Gopalan و Shiv Sundar تأسیس شد، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا دستگاه‌های مورد استفاده در صنایعی مانند مراقبت‌های بهداشتی، آموزشی، خرده‌فروشی، رستوران‌ها و غیره را توسعه، استقرار و نگهداری کنند. ایده این است که نرم افزار مدیریت سنتی دستگاه تلفن همراه (MDM) با قابلیت های پیشرفته DevOps را بهبود بخشد.

Insight Partners دور سری C را رهبری کرد، که مدت کوتاهی پس از مونتاژ یک دور سری B 30 میلیون دلاری توسط شرکت در می 2021 انجام شد. سایر حامیان عبارتند از Scale Ventures، Madrona Venture Group و Root Ventures. کل بودجه تا به امروز 100 میلیون دلار است.

اسپر در ماه آوریل، دیوید بارکلی، مدیر مالی جدید را استخدام کرد.

این شرکت فینالیست معامله سال در جوایز brooztechnology 2022 بود.