• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ مرغ‌های گیاهی Rebellyous Foods 9.5 میلیون دلار برای راه‌اندازی فناوری تولید پیشرفته جمع‌آوری کرد.

استارت‌آپ مرغ‌های گیاهی Rebellyous Foods 9.5 میلیون دلار برای راه‌اندازی فناوری تولید پیشرفته جمع‌آوری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ مرغ‌های گیاهی Rebellyous Foods 9.5 میلیون دلار برای راه‌اندازی فناوری تولید پیشرفته جمع‌آوری کرد.

استارت‌آپ مرغ‌های گیاهی Rebellyous Foods 9.5 میلیون دلار برای راه‌اندازی فناوری تولید پیشرفته جمع‌آوری کرد.
تنقلات گیاهی از Rebellious Foods. (عکس از غذاهای شورشی)

شرکت فناوری غذایی Rebellyous Foods مستقر در سیاتل 9.5 میلیون دلار پول جدید جمع آوری کرده است که این استارت آپ قصد دارد از آن برای استفاده از آخرین تجهیزات خود برای تولید گوشت گیاهی استفاده کند.

Rebellyous که در سال 2017 توسط مهندس سابق بوئینگ کریستی لاگالی تأسیس شد، انواع محصولات مرغ مصنوعی مبتنی بر گیاه از جمله لقمه، لقمه و خوراکی های اغذیه فروشی را تولید می کند.

Lagalli روز جمعه به brooztechnology گفت که این شرکت در حال تکمیل تجهیزات تولید گوشت مبتنی بر گیاه “Mock 2” است که بتواند خمیر را برای محصولاتش ضروری کند و به Rebellyous اجازه دهد تا به تولید مواد غذایی خود در مقیاس تجاری برسد.

لاگالی گفت: «در هسته آن تجهیزات پردازش مواد غذایی است. اما نکته اصلی این است که از تجهیزات قدیمی فرآوری گوشت برای تهیه گوشت گیاهی استفاده نکنیم که چندان مناسب نیست.»

لاگالی گفت Rebellyous در سال 2022 شاهد رشد “فوق العاده” در میان مشتریان اصلی خود، مدارسی که در برنامه ملی ناهار مدرسه هستند، بوده است. این شرکت سال را با خدمات دهی به 108 منطقه مدرسه بزرگ در ایالات متحده به پایان رساند و دائماً در حال افزودن تعداد بیشتری است.

Legally گفت: «ناهار مدرسه مکانی فوق‌العاده برای ما بوده است، زیرا به خوبی با مدل قیمت‌گذاری و سودآوری ما مطابقت دارد. “و شما نمی توانید بچه ها را فریب دهید – باید با کیفیت بالا باشد.”

استارت‌آپ مرغ‌های گیاهی Rebellyous Foods 9.5 میلیون دلار برای راه‌اندازی فناوری تولید پیشرفته جمع‌آوری کرد.
کریستی لاگالی، مدیرعامل Rebellyous Foods در اجلاس brooztechnology 2019 صحبت می‌کند (عکس فایل brooztechnology/Dan DeLong)

Rebellyous همچنین با عرضه محصولات خود در فروشگاه های مواد غذایی با دیگر رهبران صنعت گوشت جایگزین رقابت می کند. خرده فروشی درصد کمی از تجارت Rebellyous است، اما این شرکت در پایان سال 2022 در 1100 فروشگاه در سراسر کشور بود.

بلومبرگ در سپتامبر گزارش داد که فروش گوشت های گیاهی در سال گذشته کاهش یافته است که بخشی از آن به دلیل تورم و نگرانی مصرف کنندگان از پرداخت حق بیمه برای جایگزین های گوشت بوده است. برخی از شرکت های پیشرو این صنعت، از جمله غذاهای غیرممکن و فراتر از گوشت، نیز کارکنان خود را اخراج می کنند. بلومبرگ ماه گذشته در گزارشی با عنوان “گوشت تقلبی قرار بود جهان را نجات دهد.” و نگرانی های فزاینده ای در مورد مزایای سلامتی وجود دارد. این یک مد دیگر شده است.”

Impossible در سال 2021 ناگت های مرغ خود را راه اندازی کرد و سال گذشته فروش این محصول را به کانادا گسترش داد.

Rebellyous که تا به امروز حدود 30 میلیون دلار جمع آوری کرده است، حدود 20 نفر را استخدام کرده است و جا برای چند نفر دیگر نیز دارد. هیچ برنامه ای برای کاهش نیروی کار خود ندارد.

لاگالی گفت: «همه واقعاً برای اجرای Mock 2 بسیار مهم هستند. ما کوچک اما قوی هستیم.

پس از یک هفته سخت برای کارفرمای سابقش و راه اندازی آخرین جت جامبوجت 747، لاگالی گفت که او و تیمش اغلب فکر می کنند که نیش زدن مرغ گیاهی بسیار سخت تر از بلند کردن هواپیما از زمین است.

لاگالی گفت: «فرآوری مواد برای مواد غیر بیولوژیکی می تواند بسیار قابل پیش بینی باشد. می‌توانید ببینید که فولاد چقدر منبسط می‌شود و چقدر آلومینیوم می‌شکند، اما گوشت و مواد خام گیاهی همیشه آن‌طور که انتظار دارید واکنش نشان نمی‌دهند.