• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ سیاتل در حال توسعه درمان‌های مبتنی بر شیر انسان برای عرضه عمومی از طریق ادغام SPAC است

استارت‌آپ سیاتل در حال توسعه درمان‌های مبتنی بر شیر انسان برای عرضه عمومی از طریق ادغام SPAC است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ سیاتل در حال توسعه درمان‌های مبتنی بر شیر انسان برای عرضه عمومی از طریق ادغام SPAC است

استارت‌آپ سیاتل در حال توسعه درمان‌های مبتنی بر شیر انسان برای عرضه عمومی از طریق ادغام SPAC است
الکس مارتینز، مدیرعامل اینترنسیک مدیسین. (عکس از طب داخلی)

استارت‌آپ Intrinsic Medicine قصد دارد از طریق ادغام با شرکت پوسته Phoenix Biotech Acquisition Corp وارد بازار عمومی شود. این شرکت چهار ساله بیوتکنولوژی در حال توسعه ترکیبات درمانی بالقوه ای است که با مولکول های موجود در شیر انسان مطابقت دارد.

انتظار می رود که این معامله 178.8 میلیون دلار از طریق یک شرکت خرید با هدف ویژه به نام SPAC جمع آوری کند. طرفین همچنین از طریق یک مکان خصوصی به دنبال تأمین مالی خواهند بود، مکانیزم تأمین مالی که می تواند منجر به پول نقد اضافی شود.

این شرکت ترکیبی Intrinsic Medicine نامیده می شود و توسط مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران داخلی الکس مارتینز و یکی از بنیانگذاران Jason Ferrone، رئیس و مدیر عملیاتی آن هدایت می شود.

Intrinsic Medicine قبلاً برای عرضه عمومی از طریق یک IPO سنتی ثبت نام کرده بود، اما در ماه جولای پرونده خود را پس گرفت.

تصور می‌شود که الیگوساکاریدهای شیر انسان، مولکول‌های مبتنی بر قند، به تعدیل سیستم ایمنی کمک می‌کنند و بر مجموعه میکروب‌ها در روده تأثیر می‌گذارند. برخی تحقیقات نشان می دهد که آنها می توانند بر عملکرد عصبی نیز تأثیر بگذارند.

این شرکت برنامه های پیش بالینی برای توسعه الیگوساکاریدهای مصنوعی شیر برای درماتیت آتوپیک، اختلال طیف اوتیسم، آرتریت روماتوئید و سایر شرایط دارد. بودجه جدید از برنامه های شرکت برای شروع فاز 2 کارآزمایی بالینی برای بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر حمایت می کند.

مارتینز روز دوشنبه در بیانیه ای با اعلام این قرارداد گفت: “با این تعهد PBAX، ما وضعیت موجود را برای ارائه یک کلاس متمایز از میکروبیوم ها و داروهای تعدیل کننده ایمنی با پتانسیل ارائه تسکین واقعی برای افرادی که از اختلالات GBA رنج می برند، به چالش خواهیم کشید.” محور روده-مغز داده های پایه از آزمایش فاز 2 در نیمه اول سال 2024 انتظار می رود.

بر اساس یک خبر، ارزش این معامله Intrinsic Medicine 136 میلیون دلار است. سهامداران PBAX باید این معامله را تایید کنند که انتظار می رود در نیمه اول سال آینده بسته شود. انتظار می‌رود که شرکت ترکیبی در نزدک تحت نماد INRX معامله کند.

کریس ارلیچ، مدیرعامل و مدیر PBAX در بیانیه‌ای گفت: «پس از ارزیابی نزدیک به 100 شرکت بیوتکنولوژی، Intrinsic به عنوان انتخاب برجسته برای ترکیب تجاری ما ظاهر شد. ارلیش مدیر ارشد سابق شرکت سرمایه گذاری دارویی Locust Walk Partners است و قبلاً مدیرعامل Locust Walk SPAC بود که سال گذشته با eFFECTOR Therapeutics ادغام شد.

ارلیخ 100 درصد از فینیکس را قبل از عرضه اولیه سهام در سال گذشته کنترل می کرد. سهامداران نهادی اکنون حدود 79 درصد از سهام شرکت پوسته را در اختیار دارند.

SPAC که به عنوان شرکت‌های چک سفید نیز شناخته می‌شود، در طول همه‌گیری همه‌گیر به شکلی بزرگ دوباره ظهور کرد، زیرا سرمایه به سمت استارت‌آپ‌ها و کارآفرینانی که از SPAC برای ورود سریع‌تر به بازارهای عمومی استفاده می‌کردند، سرازیر شدند.

اما عملکرد SPAC پس از ادغام به طور پیوسته در حال کاهش بوده است، به خصوص از ژانویه در بحبوحه کاهش بیشتر بازار و افزایش معاملات بیشتر. CNBC در اوایل سال جاری بازار SPAC را اشباع شده نامید.

چهار شرکت سیاتل که سال گذشته از طریق SPAC ها به سهام عمومی تبدیل شدند، از جمله شرکت تجزیه و تحلیل پروتئین Nautilus Biotechnology، شاهد افزایش قیمت سهام خود در بحبوحه رکود اقتصادی گسترده تر بودند.

این ادغام همچنین در بحبوحه سرد شدن سریع عرضه های عمومی صورت می گیرد. بر اساس ردیاب IPO Endpoints News، 147 شرکت بیوتکنولوژی در سال 2021 عمومی شدند. 48 مورد از این ادغام SPAC بود. تا کنون در سال جاری، تنها 25 شرکت بیوتکنولوژی، 12 شرکت از طریق ادغام SPAC به صورت عمومی درآمده اند.