منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ سیاتل به سرعت ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به خواربارفروشی‌ها در دفع آمازون و سایر بازیگران تجارت الکترونیک کسب می‌کند.

استارت‌آپ سیاتل به سرعت ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به خواربارفروشی‌ها در دفع آمازون و سایر بازیگران تجارت الکترونیک کسب می‌کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ سیاتل به سرعت ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به خواربارفروشی‌ها در دفع آمازون و سایر بازیگران تجارت الکترونیک کسب می‌کند.

استارت‌آپ سیاتل به سرعت ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به خواربارفروشی‌ها در دفع آمازون و سایر بازیگران تجارت الکترونیک کسب می‌کند.

به سرعت، یک استارت‌آپ در سیاتل که نرم‌افزاری را در اختیار خرده‌فروش‌های معمولی مواد غذایی مانند Family Dollar و The Save Mart قرار می‌دهد، 100 میلیون دلار در یک سری از بودجه‌های سری B جمع‌آوری کرد.

فناوری Swiflty به برنامه‌هایی با مارک مواد غذایی قدرت می‌دهد که به خریداران امکان می‌دهد اقلام را سریع‌تر در فروشگاه پیدا کنند، خریدهای قبلی را سریع به خاطر بیاورند، محصولات پرداخت را با تلفن خود اسکن کنند و از صف‌های طولانی تسویه‌حساب اجتناب کنند. در بسیاری از موارد، مصرف‌کنندگان می‌توانند تحویل درب منزل را نیز برنامه‌ریزی کنند – مخصوصاً برای اقلامی که نمی‌توانند در قفسه‌های فروشگاه پیدا کنند. مشتریان همچنین می توانند ترتیبی دهند که مواد غذایی خود را از پیاده رو تحویل بگیرند.

این شرکت که فناوری خود را در حدود 10000 فروشگاه دارد، همچنین تبلیغات بهترین مارک های CPG را در پلتفرم خود می فروشد.

او به سرعت از ارائه یک ارزیابی به روز خودداری کرد.

بودجه جدید در حالی به دست می‌آید که خواربارفروشی‌ها برای پذیرش فناوری‌هایی که به آنها فرصتی برای مبارزه می‌دهد، رقابت می‌کنند، زیرا آمازون و سایر غول‌های تجارت الکترونیک سهام خود را در تجارت مواد غذایی عمیق‌تر می‌کنند و مشتریان به‌طور فزاینده‌ای انتظار فناوری‌های تجارت الکترونیک را دارند. همه گیری

آمازون هفته گذشته اعلام کرد که 68 مکان خرده فروشی فیزیکی خود را می بندد، عمدتا کتابفروشی ها و فروشگاه های کالای عمومی، و تمرکز خود را بر تجارت مواد غذایی خود که شامل بیش از 500 فروشگاه Whole Foods و حدود دوجین مکان در آمازون Fresh می شود، خواهد کرد. این غول فناوری با معرفی فناوری های مدرنی که راحتی را به مشتریان ارائه می دهد و در عین حال انجام عملیات معمولی را با کارکنان کمتر امکان پذیر می کند، به طور فزاینده ای بر خواربارفروشان معمولی فشار وارد می کند.

هنری کیم، مدیر عامل Swiftly، گفت که شرکت او در تلاش است تا از این فشار با ارائه نرم‌افزارهای تلفنی به خرده‌فروشان عادی، در میان سایر نرم‌افزارها، برنامه‌های کاربردی تلفنی که مزایای تجارت الکترونیک و خرید در محل را با هم ترکیب می‌کنند، بکاهد.

او گفت که هدف کمک به “این خواربارفروشان سنتی در آمریکا برای رقابت منصفانه با بازیگران بزرگ است.”

خرده فروشان می توانند از برنامه های کاربردی Swifly برای اتخاذ مدل های تجاری اضافی که توسط آمازون و سایر شرکت های بزرگ تجارت الکترونیک معرفی شده اند استفاده کنند. این شامل استفاده از داده‌های مشتری برای توصیه محصولات خاص، و همچنین نظارت بر موجودی و روند مصرف‌کننده است. این داده ها همچنین اغلب برای راه اندازی برنامه های وفاداری هدفمند و ایجاد درآمد تبلیغاتی استفاده می شود که تا همین اواخر فقط در دسترس آمازون و والمارت بود.

تخمین زده می شود که خرید آنلاین مواد غذایی در طول همه گیری تا پنج برابر افزایش یافته است. اگرچه اکثر خریدهای مواد غذایی – حدود 90٪ – طبق گفته Swiftly – هنوز در فروشگاه های فیزیکی انجام می شود، کارشناسان خاطرنشان می کنند که عادات جدید مصرف کنندگان چسبنده هستند، حتی زمانی که مقامات محدودیت های همه گیر را کاهش می دهند و معتقدند بازگشت عجله به سوپرمارکت ها ایمن تر است.

Datassential، یک شرکت داده های مواد غذایی در شیکاگو، در گزارش اخیر خود گفت که 74 درصد از مصرف کنندگان “بر این باورند که این فناوری خرید را آسان تر می کند و منابع مزاحم مانند صف های طولانی را از بین می برد.” علاوه بر این، این گزارش می‌گوید که بیش از 40 درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که گزینه‌های پرداخت دیجیتالی را دوست دارند، که نشان‌دهنده فرصت‌هایی برای بهره‌گیری از این مصرف‌کنندگان جوان با افزایش قدرت خریدشان است.

خواربارفروشان معمولی که موفق به پذیرش فناوری های جدید تجارت الکترونیک نمی شوند، اکنون سهم قابل توجهی از بازار را از دست می دهند.

کارشناسان می گویند که مسائل پیچیده تر است، اما اکنون مصرف کنندگان انتظار ترکیبی از خریدهای متعارف و جدیدتر را دارند. به عنوان مثال، برخی ممکن است برای خرید اقلامی مانند ادویه، محصولات تازه و گوشت وارد سوپرمارکت‌ها شوند، گه‌گاه سفارش‌هایی را برای تحویل گرفتن از حاشیه جاده ارسال کنند، یا اقلام سنگین‌تری مانند کیسه‌های غذای حیوانات خانگی یا زباله برای بچه گربه‌ها را درب منزل تحویل دهند. همین خریداران از برنامه های تلفن همراه خود برای قرار دادن اقلام تحویل خانه برای هر چیزی که نمی توانند در قفسه ها پیدا کنند استفاده می کنند.

Vivek Garipali از Wormhole Capital که رهبری حلقه تامین مالی را بر عهده داشت، گفت: “در طول دو دهه گذشته، اکثر مشاغل معمولی توسط سیستم های دیجیتال قدیمی که دیگر به آنها خدمت نمی کنند، دچار مشکل شده اند.” «به این موارد ظهور غول‌های خرده‌فروشی را اضافه کنید که سهم بازار را دسته‌بندی کرده‌اند، و واضح است که زمان تغییر فرا رسیده است.

بسیاری از شرکت‌های دیگر در حال غواصی در فضای به اصطلاح «فناوری غذایی» هستند و صفحه‌های لمسی برای سفارش غذا در رستوران‌ها، چرخ دستی‌های غذای هوشمند، اپلیکیشن‌های موبایل، ابزارهایی برای جمع‌آوری و تحلیل داده‌های مصرف‌کننده و ردیابی و تحویل موجودی مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می‌کنند. سیستم های.

به گفته PitchBook، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، که عمدتاً تحت تأثیر شرایط بازار همه‌گیر هدایت می‌شوند، در سال گذشته سرمایه‌گذاری زیادی در استارت‌آپ‌های مواد غذایی انجام داده‌اند و عمدتاً بر دو دسته تمرکز کرده‌اند: خواربار و برنامه‌های کاربردی آنلاین و بازارهای آنلاین.

از جمله بزرگ‌ترین نمونه‌های تزریق سرمایه به بخش فناوری مواد غذایی، خدمات تحویل فست فود 1.5 میلیارد دلاری Gopuff در ماه دسامبر و خدمات تحویل غذای Deliveroo در بریتانیا بود که 2،1 میلیارد دلار در IPO بورس لندن جذب کرد.

Swiftly در سال 2017 توسط کیم، شان ترنر، کارن هو و دانیل کیم تاسیس شد. آنها از کهنه سربازان Symphony Commerce هستند که مشتریان آن عبارتند از Pepsi، General Mills، Campbell’s، Hershey و Kraft. این شرکت ابتدا در پالو آلتو، کالیفرنیا شروع به کار کرد، اما بعداً به سیاتل نقل مکان کرد، جایی که 70 درصد از نیروی کار آن مستقر هستند.

Swiftly که در سال 2017 راه اندازی شد و قبلاً 15.6 میلیون دلار جمع آوری کرده بود، قصد دارد از آخرین سرمایه برای استخدام حدود 150 تا 200 کارمند اضافی از جمله مهندسان، نمایندگان فروش و مدیران بازاریابی استفاده کند.

دیگر سرمایه گذاران سری B عبارتند از Liquid2 Ventures، Bramalea، Gaingels، Silicone Ventures، Proof VC، Western Technology Advancements، Sand Hill Angels و The Martin Family.