• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ سلامت روان سیاتل Alongside 5.5 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند و قصد دارد برنامه را با مدارس آزمایش کند

استارت‌آپ سلامت روان سیاتل Alongside 5.5 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند و قصد دارد برنامه را با مدارس آزمایش کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ سلامت روان سیاتل Alongside 5.5 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند و قصد دارد برنامه را با مدارس آزمایش کند

استارت‌آپ سلامت روان سیاتل Alongside 5.5 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند و قصد دارد برنامه را با مدارس آزمایش کند
همراه با مدیرعامل جی گویال. (کنار تصویر)

یک استارت آپ جدید در سیاتل در حال ظهور است که قصد دارد با مدارس برای حمایت از سلامت روان نوجوانان همکاری کند.

به موازات آن، اپلیکیشنی در حال توسعه است که از طریق ربات چت با دانش‌آموزان ارتباط برقرار می‌کند و آنها را به منابعی مانند ویدیوهای سایر دانش‌آموزانی که مشکلات مشابهی را تجربه می‌کنند هدایت می‌کند. کاربران به تمرینات درمانی و ابزارهای ژورنال و همچنین موسیقی آرام بخش یا تکنیک های تنفس دسترسی دارند.

این برنامه همچنین با پشتیبانی خارجی ارتباط برقرار می کند و دانش آموزان در بحران را به تیم پشتیبانی مدرسه خود هدایت می کند. این شرکت در پاییز امسال برنامه هایی را با مدارس راهنمایی و دبیرستان دولتی و خصوصی اجرا کرده است و در حال ثبت نام بیشتر است.

جی گویال مدیر عامل شرکت brooztechnology به brooztechnology گفت که در کنار راه اندازی در آوریل امسال و اخیراً یک دور اولیه 5.5 میلیون دلاری را تکمیل کرده است. این دور توسط Trilogy Ventures با مشارکت Pack VC، Madrona Venture Labs و سرمایه گذاران فردی هدایت شد.

گویال که قبلاً مدیر عامل و بنیانگذار پلتفرم برنامه درسی مستقر در سیاتل Actively Learn بود که در سال 2018 توسط Achieve3000 خریداری شد و اکنون به دست آورده است، گفت: “من و هم بنیانگذاران من انگیزه داریم تا موانعی را که برای رسیدن جوانان به پتانسیل کامل آنها وجود دارد، از بین ببریم.” متعلق به McGraw Hill.

دیگر بنیانگذاران این شرکت، آنیش مهتا و اسکات فریچت، نیز فارغ التحصیلان Actively Learn هستند. السا فریس، روانشناس، رئیس بخش سلامت روان این شرکت است.

بر اساس گزارش مرکز کنترل بیماری های ایالات متحده، بیش از یک سوم دانش آموزان دبیرستانی در سال 2019 احساس غم و ناامیدی مداوم داشتند که نسبت به سال 2009 افزایش 40 درصدی داشته است.

شرکت‌های دیگری که از چت‌بات‌های سلامت روان استفاده می‌کنند، شرکت‌های Woebot Health و Wysa هستند. یک برنامه متفاوت برای ارزیابی سلامت روان دانش‌آموزان از طریق نظرسنجی در منطقه سیاتل به صورت آزمایشی اجرا می‌شود، اگرچه حفظ حریم خصوصی و سایر نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد. Alongside می گوید آنچه مردم در برنامه خود “افشاء و انجام می دهند” خصوصی است.

علاوه بر این، به فهرست رو به رشدی از استارتاپ‌های سلامت روان مستقر در شمال غربی اقیانوس آرام می‌پیوندد، زیرا همه‌گیری علاقه به این بخش را برانگیخته است.

ما با گویال مصاحبه کردیم تا درباره نحوه عملکرد اپلیکیشن Alongside و پتانسیل آن برای حمایت از سلامت روان نوجوانان در میان نیازهای رو به رشد بیشتر بدانیم. پاسخ ها برای اختصار و وضوح ویرایش شده اند.

brooztechnology: چه چیزی باعث الهام گرفتن این شرکت شد؟

جی گویال: در سال گذشته سلامت روان نوجوانان به نقطه بحرانی رسیده است. نوجوانان با مانع بزرگی برای دسترسی به کمک روبرو هستند – هزینه، انگ، زبان، و عرضه محدود درمانگران دارای مجوز مسائلی کاملاً مستند هستند. ما به سرعت کشف کردیم که یک راه حل نرم افزاری کم هزینه که تخصص بالینی را به ارمغان می آورد و با مدارس همکاری می کند، بیشترین شانس موفقیت را دارد. با توجه به تجربه ما در ارائه هر دو، مطمئن بودیم که می توانیم تأثیر بگذاریم.

در حین کمک به دانش آموزان در بحران چگونه حریم خصوصی را حفظ می کنید؟

قبل از اینکه تصمیم بگیریم شرکت را راه اندازی کنیم، با 60 تا 70 نوجوان مصاحبه کردیم. شنیده‌ایم که آنها با مبارزات خود جایی ندارند و اغلب با کسانی که سعی در کمک دارند (مشاوران، والدین، درمانگران) راحت نیستند. بنابراین، هدف ما ایجاد فضایی بود که دانش آموزان بتوانند از طریق حریم خصوصی احساس امنیت کنند و شروع به دریافت کمک کنند.

با این حال، دلایلی وجود دارد که چرا ما اطلاعاتی را که نوجوانان ارائه می دهند با دیگران به اشتراک می گذاریم. هنگامی که هوش مصنوعی ما بحرانی مانند آسیب رساندن به خود را تشخیص می‌دهد، منابعی را برای دسترسی فوری به کاربر (مانند تماس با 988 Lifeline) فراهم می‌کنیم و همچنین به مدرسه اطلاع می‌دهیم تا بتوانند منابع مناسب را برای کمک فراهم کنند.

ما با نوجوانان درباره این سناریو که ممکن است اطلاعات آنها به اشتراک گذاشته شود، باز هستیم و آنها می‌دانند که این شرایط مستلزم اطلاع دیگران است.

میشه توضیح بدید چت بات چطور کار میکنه؟ چگونه ابزار با یک شخص واقعی مقایسه می شود؟

ربات چت بخشی از برنامه است. ما همچنین فعالیت های ژورنال و زمین را ارائه می دهیم. چت بات برای انجام تمرین‌های مبتنی بر شواهد طراحی شده است که می‌تواند به احساس اضطراب، افسردگی، تروما و موارد دیگر کمک کند. از هوش مصنوعی برای درک اینکه یک نوجوان با چه احساسات و مسائلی دست و پنجه نرم می کند به شدت استفاده می کند تا بتواند تمرین هایی را که بسیار مفید هستند مطابقت دهد. برای تمرین‌ها، ربات چت روشی جذاب‌تر و حمایت‌کننده‌تر از تکمیل کردن را ارائه می‌کند تا جایگزینی برای تکمیل یک کاربرگ.

این ابزار برای جایگزینی یک فرد در نظر گرفته نشده است. این تحت بالینی است و هدف آن این است که خودیاری نوجوانان را راحت و حمایتی کند. در واقع، برای بسیاری از نوجوانانی که در تلاش برای باز شدن هستند، ما انتظار داریم که پله ای برای مشاوره مدرسه باشیم تا بتوانند مراقبت شخصی مناسبی را که ممکن است نیاز داشته باشند، رایگان دریافت کنند.

مدل درآمدی شما چیست؟

مدارس و مناطق با پرداخت هزینه سالانه به ازای هر دانش آموز، اپلیکیشن را خریداری خواهند کرد. [The company is piloting the app for free this fall.]

استارت‌آپ سلامت روان سیاتل Alongside 5.5 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند و قصد دارد برنامه را با مدارس آزمایش کند
علاوه بر کاربرد. (کنار تصویر)

طرح هایی برای آینده؟

ما به توسعه محصول خود با کمک کارشناسان بهداشت روانی و نوجوانان ادامه خواهیم داد و دسترسی خود را به مدارس سراسر کشور گسترش خواهیم داد. با گذشت زمان، ما به تحقیق در مورد اینکه چه چیزی برای مراقبت های تحت بالینی بهتر است کمک خواهیم کرد. ما اسامی مشتریان را هنگام شروع فاش خواهیم کرد.

هر فکر دیگری؟

حداقل نیمی از جوانان با شرایط سلامت روان قابل درمان درمان کافی دریافت نمی کنند. از دانش آموزانی که تحت درمان قرار می گیرند، 90٪ آن را در محیط مدرسه دریافت کردند و تنها 10٪ منحصراً به ارائه دهندگان پزشکی عمومی متکی بودند.

همه آن دسته از کودکانی که به کمک نیاز دارند، به طور معجزه آسایی درمانگر پیدا نمی کنند، حتی با گسترش استارتاپ های راه دور درمانی. عرضه بسیار کم و بسیار گران است، به خصوص با بیمه ای که به ندرت کمک می کند. بنابراین، اگر به خانواده‌های کم درآمد و متوسط ​​اهمیت می‌دهید، یک راه‌حل دیجیتال باید نقش مهمی ایفا کند. و در حالی که بیشتر سرمایه‌گذاران می‌خواهند استارت‌آپ‌ها از فروش به مدارس اجتناب کنند، آنها یک ارائه‌دهنده راه‌حل حیاتی هستند و مسئول هر کودکی هستند، خواه او انگلیسی صحبت نمی‌کند یا برای پرداخت هزینه ناهار به کمک نیاز دارد. ما همچنین می خواهیم در کنار هر کودکی باشیم، بنابراین برای انجام این کار با مدارس همکاری می کنیم.