• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ جدید شبکه سیاتل Hedgehog به رهبری کهنه‌کاران سیسکو از مخفی کاری خارج می‌شود.

استارت‌آپ جدید شبکه سیاتل Hedgehog به رهبری کهنه‌کاران سیسکو از مخفی کاری خارج می‌شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ جدید شبکه سیاتل Hedgehog به رهبری کهنه‌کاران سیسکو از مخفی کاری خارج می‌شود.

استارت‌آپ جدید شبکه سیاتل Hedgehog به رهبری کهنه‌کاران سیسکو از مخفی کاری خارج می‌شود.
مدیرعامل جوجه تیغی مارک آستین. (عکس جوجه تیغی)

یک استارت‌آپ جدید در سیاتل به نام Hedgehog می‌خواهد استفاده از سیستم عامل SONiC را برای شرکت‌ها برای نیازهای شبکه‌شان آسان‌تر کند.

SONiC که مخفف Software for Open Networking in the Cloud است، در سال 2016 توسط مایکروسافت منبع باز شد. این غول فناوری در ابتدا این فناوری را برای مراکز داده Azure خود توسعه داد.

SONiC به عنوان “سیستم عامل شبکه منبع باز (NOS) مبتنی بر لینوکس که بر روی بیش از 100 سوئیچ مختلف از چندین فروشنده و ASIC اجرا می شود، توصیف می شود.” ایده این است که شبکه های ابری را انعطاف پذیرتر کند.

هدف Hedgehog شرکت‌های ابری است که به دنبال انتقال حجم کاری از فضای ابری عمومی هستند. این یک روند بالقوه برای شرکت های در حال رشدی است که باید هزینه های فزاینده رایانش ابری را مدیریت کنند، همانطور که در پست وبلاگ سرمایه گذار Andreessen Horowitz در سال گذشته به تفصیل شرح داده شد.

در اینجا بیانیه ماموریت این شرکت از طریق وب سایت آن آمده است:

Hedgehog یک شرکت نرم‌افزار متن‌باز است که به دارندگان برنامه‌های Cloud Native این امکان را می‌دهد تا بارهای کاری را در محاسبات لبه و زیرساخت ابری توزیع شده با همان قدرت تأمین و عملیات خودکاری که ابر عمومی را تامین می‌کند، مستقر کنند. Hedgehog به مشتریان کمک می کند تا از قفل فروشنده فرار کنند، عملیات زیرساخت های عظیم را خودکار کنند و هزینه های خدمات را کاهش دهند.

Hedgehog می‌خواهد به شرکت‌ها کمک کند تا مطمئن شوند که شبکه‌شان به‌عنوان یکنواخت کار می‌کند و بار کاری را انتقال می‌دهند. هدف آن این است که “Red Hat for SONiC” باشد و به شرکت ها راهی برای استفاده آسان تر از نرم افزار منبع باز می دهد.

این شرکت توسط مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، مارک آستین، یک کارآفرین کهنه کار که اخیراً چهار سال در سیسکو گذرانده است، رهبری می شود. آستین همچنین به اداره یک شرکت کوچک در سیاتل به نام IoT Capital کمک می کند و از سال 2010 تا 2012 مدیر آمازون بود و در تیم Kindle Enterprise کار می کرد.

آستین در لینکدین نوشت: “روباه چیزهای زیادی می داند، اما جوجه تیغی یک چیز بزرگ را می داند.” “میلیون ها بار کاری ابری در زیرساخت ابری توزیع شده با بافت های شبکه باز مستقر خواهند شد.”

سایر بنیانگذاران عبارتند از Mike Dworkin، یک متخصص شبکه که به راه اندازی Insieme Networks کمک کرد، که سیسکو در سال 2020 آن را خریداری کرد. جاش سائول، یک رهبر سابق بازاریابی در Apstra و Netris، دیگر بنیانگذار این شرکت است.

Hedgehog دور قبل از سرمایه گذاری را جمع آوری کرد، اما سرمایه گذاران یا مبلغ جمع آوری شده را فاش نکرد. او هیچ مشتری پرداختی ندارد و در حال حاضر با “شرکای طراحی” کار می کند.