• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل ایجاد شده توسط Roche 93 میلیون دلار برای پیشرفت درمان‌ها دریافت می‌کند

استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل ایجاد شده توسط Roche 93 میلیون دلار برای پیشرفت درمان‌ها دریافت می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل ایجاد شده توسط Roche 93 میلیون دلار برای پیشرفت درمان‌ها دریافت می‌کند

استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل ایجاد شده توسط Roche 93 میلیون دلار برای پیشرفت درمان‌ها دریافت می‌کند
Bonum Therapeutics مستقر در سیاتل، درمان هایی را طراحی می کند که می توانند به صورت سیستمیک برای فعال سازی هدفمند در بدن تجویز شوند. (نمودار درمانی خوب)

استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل، Bonum Therapeutics، کمتر از دو ماه پس از اینکه مادرش Good Therapeutics به قیمت 250 میلیون دلار توسط Roche خریداری کرد، 93 میلیون دلار جمع‌آوری کرد و پتانسیل پرداخت‌های عمده را داشت.

بنیانگذار و مدیر عامل Bonum جان مولیگان امیدوار است با استفاده از فناوری پلتفرم یکسان و به طور بالقوه با استفاده از ساختار خرید مشابه در آینده، موفقیت Good Therapeutics را تکرار کند.

شرکت‌های بزرگ داروسازی معمولاً کل استارت‌آپ بیوتکنولوژی را می‌خرند، از جمله فناوری اصلی و همه نامزدهای دارویی.

اما زمانی که Roche Good Therapeutics را خرید، غول دارویی تنها نامزد اصلی سرطان شناسی استارت آپ و حقوق توسعه عوامل مرتبط نزدیک را به دست آورد. فناوری پلتفرم و تیم 26 نفره به Bonum، بخشی از Good Therapeutics نقل مکان کردند.

استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل ایجاد شده توسط Roche 93 میلیون دلار برای پیشرفت درمان‌ها دریافت می‌کند
جان مولیگان مدیر عامل Bonum Therapeutics. (تصاویر درمانی خوب)

شرکت‌های دارویی در گذشته در پیاده‌سازی فناوری‌های پلت‌فرم در داخل خوب نبوده‌اند. مولیگان که Good Therapeutics را در سال 2016 تأسیس کرد و به عنوان مدیر عامل آن خدمت کرد، گفت: اینجا دقیقاً جایی بود که فناوری‌های پلتفرم از بین می‌رفتند.

مولیگان تنها کسی نیست که متقاعد شده است که روی یک مکانیسم کارآمد برای حفظ کنترل فناوری شرکتش در حالی که آن را برای داروهای بالقوه بیشتر استخراج می کند، تصمیم گرفته است.

همان سندیکای سرمایه‌گذاران پشتیبان Good Therapeutics نیز در دور جدید سری A که روز سه‌شنبه اعلام شد، از Bonum حمایت می‌کند. حامیان عبارتند از Rivervest Venture Partners، Roche Venture Fund، Digitalis Ventures، 3×5 Partners، Codon Capital و سرمایه گذار جدید Vivo Capital. میچل موتز از Vivo نیز به هیئت مدیره Bonum خواهد پیوست.

این سندیکا بازده بالایی در سرمایه گذاری خود در Good Therapeutics بدست آورد. مولیگان با تنها 32.6 میلیون دلار سرمایه گذاری کل استارت آپ را به خرید خود هدایت کرد و نامزد اصلی خود را پس از آزمایش های بالینی به فروش رساند.

چندین خرید اخیر بیوتکنولوژی نیز از ساختارهای غیر متعارف پیروی کرده اند. Teneobio سه دارایی خود را به عنوان بخشی از خرید بقیه شرکت توسط Amgen در سال گذشته به شرکت های تابعه تقسیم کرد.

فقط در صورت لزوم

با استفاده از پلتفرم توسعه یافته در Good Therapeutics، Bonum داروهای مبتنی بر پروتئین را ایجاد می کند که فقط در جایی که لازم است در بدن فعال هستند. هنگامی که عوامل به هدف خود متصل می شوند، به صورت برگشت پذیر از یک فرم غیرفعال به یک فرم فعال تغییر می کنند.

Good Therapeutics عاملی را به Roche فروخت که یک تعدیل کننده ایمنی به نام اینترلوکین-2 را به سلول های T که مولکول PD-1 را بیان می کنند، تحویل می دهد. هنگامی که عامل به PD-1 متصل می شود، اینترلوکین-2 به حالت فعال تغییر می کند و توانایی سلول های T را برای حمله به تومورها افزایش می دهد.

Bonum Therapeutics از همان فناوری پلت فرمی استفاده می‌کند که به پروتئین اجازه می‌دهد پس از اتصال به هدف، به حالت فعال تبدیل شود. Bonum، که در لاتین به معنای “خوب” است، بر توسعه نسخه های فعال مشروط دیگر تنظیم کننده های ایمنی متمرکز است.

ایده این است که عوارض جانبی سمی را که ممکن است هنگام استفاده از این تعدیل کننده ها در سراسر بدن رخ دهد، کاهش دهیم و اثرات ضد توموری آنها را به حداکثر برسانیم.

بخش سخت بیوتکنولوژی همان دانشمند خوب بودن است. داده ها را دنبال می کند.

مولیگان گفت، در نهایت، اشکال کمتر سمی چنین عواملی ممکن است به انکولوژیست ها اجازه دهد تا کوکتل های دارو را بهتر تجویز کنند، بدون اینکه بیمار از درمان بیمار شود.

Bonum سیتوکین های تعدیل کننده ایمنی اینترلوکین-12، اینترفرون-آلفا و TGF-بتا را بررسی خواهد کرد (تیم اینترلوکین-12 را با اتصال PD-1 و اینترفرون-آلفا با اتصال PD-L1 تنظیم می کند).

تیم Bonum همچنین پتانسیل سیتوکین هایی را که در حضور ATP، یک منبع انرژی سلولی که در مقادیر زیاد توسط تومورها تولید می شود، فعال می شوند، بررسی کردند. و آنها به دنبال شریکی هستند که به آنها در تحقیق در مورد بیماری های غیر از سرطان کمک کنند.

مولیگان، کهنه‌کار بیوتکنولوژی با مدرک دکترا از استنفورد، به تأسیس دانشمندان اعتقاد دارد. او گفت که آنها درک می کنند که چگونه داده ها را ارزیابی کنند و پروژه هایی را که شکست می خورند رد کنند.

بخش سخت بیوتکنولوژی همان دانشمند خوب بودن است. او داده ها را دنبال می کند.

در اوایل، Good Therapeutics بسیاری از عوامل را در برنامه‌های متعدد قبل از اصلاح نامزدی که بیشترین امید را در مطالعات حیوانی داشت، آزمایش کرد. Bonum از رویکرد مشابهی برای باز نگه داشتن گزینه های علمی خود در اوایل استفاده استفاده کرد. در نهایت، مولیگان و تیمش داده ها را دنبال خواهند کرد.