• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ بدون دانه قهوه سیاتل Atomo 6 ماه پس از جمع‌آوری 40 میلیون دلاری، «تغییر استراتژیک» را آغاز کرد.

استارت‌آپ بدون دانه قهوه سیاتل Atomo 6 ماه پس از جمع‌آوری 40 میلیون دلاری، «تغییر استراتژیک» را آغاز کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ بدون دانه قهوه سیاتل Atomo 6 ماه پس از جمع‌آوری 40 میلیون دلاری، «تغییر استراتژیک» را آغاز کرد.

استارت‌آپ بدون دانه قهوه سیاتل Atomo 6 ماه پس از جمع‌آوری 40 میلیون دلاری، «تغییر استراتژیک» را آغاز کرد.
جعبه محصولات قهوه سرد Atomo. (عکس Atomo)

شرکت Atomo قهوه‌ساز پایدار مستقر در سیاتل می‌گوید تنها شش ماه پس از جمع‌آوری ۴۰ میلیون دلار بودجه جدید، در حال بازسازی است.

در بیانیه‌ای که به brooztechnology ارائه شد، این شرکت 4 ساله گفت که تحت یک “تجدید ساختار و بازسازی استراتژیک” قرار دارد، اما این استارت‌آپ از بیان اینکه آیا کارگران را اخراج کرده یا تعداد کارکنان به‌روز شده ارائه کرده است، خودداری کرد.

با این حال، کارمندان فعلی و سابق که با brooztechnology صحبت کردند گفتند که این استارتاپ هفته گذشته نیروی کار خود را کاهش داد. آتومو در ماه ژوئن 35 نفر را استخدام کرد و طبق گفته لینکدین، به حدود 50 کارمند افزایش یافته است.

استارت‌آپ بدون دانه قهوه سیاتل Atomo 6 ماه پس از جمع‌آوری 40 میلیون دلاری، «تغییر استراتژیک» را آغاز کرد.
اندی کلایچ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Atomo. (عکس Atomo)

آتومو در بیانیه ای که به یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل اندی کلایچ نسبت داده شده است، گفت: «اخیراً به پیشرفتی دست یافته است که به ما کمک می کند تا به بخش بزرگتری از مصرف کنندگان دسترسی پیدا کنیم و دسترسی سریعتر به قهوه های پایدار را بهبود بخشیم.

کلیچ گفت: «تجدید ساختار و بازسازی استراتژیک ما به معنای افزودن کارکنان جدید با مهارت‌های تخصصی است که به ما امکان می‌دهد سریع‌تر دیدگاه خود را برای ارائه محصولات قهوه پایدار به توده‌ها افزایش دهیم.»

در حال حاضر چهار موقعیت آزاد در وب سایت این شرکت فهرست شده است.

درک لوتز، مدیر سابق منابع انسانی شرکت که ماه گذشته پیش از تجدید ساختار این شرکت را ترک کرد، به brooztechnology گفت که Atomo “بسیاری از کارکنان واقعا ارزشمند را رها کرده است.”

Atomo در سال 2019 به عنوان یک استارت‌آپ در زمینه فناوری مواد غذایی وارد صحنه قهوه سیاتل شد که وعده داده بود دانه‌های قهوه را مهندسی معکوس کند. فرمول آن شامل حذف دانه‌ها از فرآیند دم‌آوری قهوه و جایگزینی آن‌ها با یک ترکیب مولکولی مشتق شده از مواد زائد گیاهی بازیافتی و طبیعی، از جمله عصاره‌های دانه خرما، ریشه کاسنی و پوست انگور است.

هدف این شرکت کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی بر مناطق کشت قهوه در سراسر جهان و ارائه جایگزینی برای فرآیند کشت قهوه مخرب برای محیط زیست است. Atomo می‌گوید که دم‌کرده‌های آن 94 درصد آب کمتر و 93 درصد انتشار کربن کمتری نسبت به قهوه‌های معمولی مصرف می‌کنند.

استارت‌آپ بدون دانه قهوه سیاتل Atomo 6 ماه پس از جمع‌آوری 40 میلیون دلاری، «تغییر استراتژیک» را آغاز کرد.
داخل نانوایی قهوه اتومو در فرودگاه وی جنوبی نزدیک محله جورج تاون سیاتل. (عکس Atomo)

Kleitsch یک کهنه کار فناوری است که قبلاً در آمازون کار می کرد و کارگاه های کارآفرینی را در دانشگاه واشنگتن رهبری می کرد. او آتومو را با جرت استاپفورث، دکتری. با تجربه گسترده در زمینه ایمنی و کیفیت مواد غذایی در شرکت هایی مانند چوبانی و سوپ کمپبل. Stopforth در ماه می گذشته Atomo را ترک کرد و اکنون یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Dewey Beverage، سازنده کوکتل های کنسرو شده است.

Atomo به طور رسمی فروش محصولات سرد کنسروی خود را به صورت آنلاین در ماه ژوئن و پس از آخرین اعلامیه بودجه خود آغاز کرد.

این شرکت دارای دو کارخانه تولیدی است: یک مرکز برشته کردن در سیاتل که تنها شش بلوک با مقر استارباکس فاصله دارد و یک مرکز پردازش مواد در کالیفرنیا که استارتاپ را به کشاورزان و تاریخ آنها در دره کواچلا نزدیک‌تر می‌کند.

Atomo تا به امروز 51.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است. آخرین دور توسط S2G Ventures، AgFunder و Horizons Ventures رهبری شد.

تغییرات در این استارت‌آپ زمانی اتفاق می‌افتد که تعدادی از شرکت‌های فناوری در بحبوحه کندی اقتصاد، فعالیت خود را کاهش می‌دهند. آمازون در این ماه تایید کرد که 18000 کارمند شرکت و فناوری را اخراج کرده است. نیروی فروش 10 درصد از نیروی کار را کاهش می دهد که بر Tableau مستقر در سیاتل تأثیر می گذارد. Rad Power Bikes، Meta، OfferUp، Flyhomes، Redfin و دیگران نیز اخراج شده اند.

پوشش قبلی Atomo:

  • نگران نباشید: استارت‌آپ Atomo در سیاتل قهوه مولکولی و پایدار را بدون دانه‌ها ایجاد کرده است
  • Atomo Coffee 9 میلیون دلار جمع آوری کرده و یک نانوایی در سیاتل برای دم کرده مولکولی خود در نزدیکی دفتر مرکزی استارباکس می سازد.
  • “آینده قهوه” با راه اندازی Atomo سیاتل، اولین دم نوش مولکولی سرد فرا می رسد.
  • قهوه ساز بدون دانه در سیاتل Atomo 40 میلیون دلار جمع آوری کرد و شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کرد.
  • تست طعم brooztechnology: ما قهوه بدون دانه یک استارت آپ سیاتل را در مقابل استارباکس و دیگران قرار می دهیم