• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ امنیت سایبری سیاتل که هدف آن حفاظت از کد مبتنی بر یادگیری ماشینی است، 13.5 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند.

استارت‌آپ امنیت سایبری سیاتل که هدف آن حفاظت از کد مبتنی بر یادگیری ماشینی است، 13.5 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ امنیت سایبری سیاتل که هدف آن حفاظت از کد مبتنی بر یادگیری ماشینی است، 13.5 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند.

استارت‌آپ امنیت سایبری سیاتل که هدف آن حفاظت از کد مبتنی بر یادگیری ماشینی است، 13.5 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند.
از مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران هوش مصنوعی یان سوانسون محافظت کنید. (محافظت از عکس هوش مصنوعی)

Protect AI، یک استارت‌آپ در سیاتل که فناوری امنیت سایبری را با کدهایی که هوش مصنوعی و برنامه‌های یادگیری ماشینی را تقویت می‌کند به فروش می‌رساند، از حالت مخفی خارج شده و سرمایه اولیه 13.5 میلیون دلاری را اعلام کرده است.

اولین محصول این شرکت NB Defense است که برای رفع آسیب‌پذیری‌ها در نوت‌بوک‌های Jupyter، یک برنامه وب منبع باز برای ایجاد و اشتراک‌گذاری اسناد محاسباتی که در محیط‌های مبتنی بر یادگیری ماشین استفاده می‌شود، کار می‌کند.

ایان سوانسون، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، به brooztechnology گفت: مشکلی که ما در حال حل آن هستیم این است که کد، کد نیست زیرا به یادگیری ماشین مربوط می شود. کدها و ابزارهای یادگیری ماشین متفاوت هستند. و بنابراین آنها واقعاً توسط شرکت‌های امنیت سایبری سنتی ما تحت پوشش قرار نمی‌گیرند.»

سوانسون گفت، از آنجایی که شرکت‌ها هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را در تمام جنبه‌های کسب‌وکار خود پیاده‌سازی می‌کنند، به ابزاری نیاز دارند که بتواند کدها را برای یافتن هر چیزی که بالقوه مخرب یا در معرض خطر باشد، جستجو کند.

در فضای سنتی امنیت سایبری، بازیکنان بزرگی مانند Snyk وجود دارند که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا خطرات امنیتی احتمالی را در کد خود شناسایی کنند. سوانسون گفت که Protect AI جزو اولین استارت آپ هایی خواهد بود که به طور خاص بر یادگیری ماشین و کدهای هوش مصنوعی تمرکز می کند.

او افزود که یک چالش برای اولین بودن در این فضا، متقاعد کردن CIOها خواهد بود که راه حل های موجود آنها فراتر از کدهای سنتی کار نمی کند.

Protect AI در Google Cloud، Oracle Cloud، Microsoft Azure و Amazon Web Services اجرا خواهد شد.

این سومین پرتاب سوانسون است. اولین شرکت او Sometrics بود، یک پلتفرم ارز مجازی و ارائه دهنده پرداخت درون بازی. در سال 2011 توسط American Express خریداری شد. او سپس DataScience.com را تأسیس کرد، یک پلتفرم فضای کاری مبتنی بر ابر که در سال 2018 توسط Oracle خریداری شد. سوانسون همچنین سمت های رهبری هوش مصنوعی در AWS و Oracle را داشت.

سوانسون Protect AI را با بادار احمد، مدیر مهندسی سابق Oracle و DataScience و داریان دگان پیشه، رهبر سابق AWS، بنیانگذاری کرد.

Protect AI 15 کارمند دارد و انتظار دارد تا پایان سال دو نفر دیگر را استخدام کند.

این دور توسط Acrew Capital و Boldstart Ventures رهبری شد. Mark Kraynak بنیانگذار Acrew و Ed Sim بنیانگذار Boldstart به هیئت مدیره Protect AI خواهند پیوست. سایر سرمایه گذاران عبارتند از Knollwood Capital، Pelion Ventures، Avisio Ventures، Shlomo Kramer، Nir Polak و Dimitri Sirota.