• خانه
  • اخبار
  • استارت‌آپ‌ها با AI2 همکاری می‌کنند تا به مردم کمک کنند به اطلاعات تحقیقاتی دسترسی پیدا کنند

استارت‌آپ‌ها با AI2 همکاری می‌کنند تا به مردم کمک کنند به اطلاعات تحقیقاتی دسترسی پیدا کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
استارت‌آپ‌ها با AI2 همکاری می‌کنند تا به مردم کمک کنند به اطلاعات تحقیقاتی دسترسی پیدا کنند

استارت‌آپ‌ها با AI2 همکاری می‌کنند تا به مردم کمک کنند به اطلاعات تحقیقاتی دسترسی پیدا کنند
کاربران می توانند یک سوال تحقیقاتی را در وب سایت Consensus مطرح کنند. (تصویر اجماع)

یک استارتاپ جدید به نام Consensus با موسسه آلن برای هوش مصنوعی (AI2) همکاری کرده است تا اطلاعات تحقیقاتی را در دسترس عموم قرار دهد.

اجماع بخشی از اکوسیستم رو به رشد برنامه های کاربردی است که بر پایه Semantic Scholar، یک ابزار تحقیقاتی AI2 ساخته شده است که از کتابخانه ای با بیش از 200 میلیون نشریه استخراج می شود.

اجماع ادبیات تحقیق را اسکن می کند تا مطالعاتی را با مرتبط ترین پاسخ به سؤالات وارد شده در وب سایت خود شناسایی کند. در حالی که Semantic Scholar در درجه اول برای محققان در نظر گرفته شده است، Consensus برای افراد عادی طراحی شده است.

اریک اولسن، مدیر عامل Consensus، در پروفایل شرکت خود، خود را یک “کاربر آماتور سرسخت علم” می نامد. او به brooztechnology گفت که عاشق مطالعه در مورد علم است، اما همیشه در یافتن تحقیقات مورد علاقه خود با مشکل مواجه بوده است.

در طول همه گیری، او با هم تیمی سابق فوتبال خود در دانشگاه نورث وسترن، کریستین سالم، تماس گرفت تا اجماع ایجاد کند.

اولسن می‌گوید: «این نقطه اوج یک سری چیزها بود: محبوس شدن در اتاق‌هایمان و داشتن زمان کم، دیدن تقاضای عمومی و درک اینکه فناوری واقعاً برای حل مشکل آماده است.»

حدود یک سال پیش، اولسن و سالم شغل قبلی خود را ترک کردند تا روی اجماع از اتاق خواب دوم در آپارتمان اولسن در بوستون کار کنند. پیش از این، اولسن یک تحلیلگر داده در شرکت شرط بندی ورزشی DraftKings و سالم مدیر محصول در لیگ ملی فوتبال بود.

استارت‌آپ‌ها با AI2 همکاری می‌کنند تا به مردم کمک کنند به اطلاعات تحقیقاتی دسترسی پیدا کنند
اریک اولسن، مدیر عامل Consensus. (عکس اجماع)

این زوج مهندس یادگیری ماشین مستقر در ترکیه، علی فرید را به عنوان کارگر قراردادی برای ساخت اولین موتور استخدام کردند. این استارتاپ اکنون دارای پنج کارمند تمام وقت از جمله Fareed است و با کمک مالی 1.25 میلیون دلاری Winklevoss Capital و سرمایه گذاران فردی از جمله مایکل والش، بنیانگذار Quotient Technology و سام پار، بنیانگذار The Hustle، تامین می شود.

در سپتامبر امسال، Consensus نسخه اولیه ابزار خود را منتشر کرد و همکاری خود را با Semantic Scholar اعلام کرد.

کتابخانه Semantic Scholar به منظور استخراج معنا از متون کاغذی و رتبه بندی آنها برای مرتبط ترین محتوا برای یک جستجوی معین، “معنی” تجزیه و تحلیل می شود. در طول دو سال گذشته، Semantic Scholar خدمات یکپارچه سازی خود را با برنامه های Bolt نیز ایجاد کرده است.

جو گورنی، مدیر شراکت استراتژیک در AI2 گفت: «ما کار سختی را انجام داده‌ایم و مجموعه اسناد تحلیل‌شده معنایی خود را در دسترس قرار می‌دهیم تا دیگران بتوانند این تجربیات نوآورانه را سریع و آسان ایجاد کنند. اما ما نمی‌توانیم همه کارها را انجام دهیم، بنابراین کمک به ایجاد یک اکوسیستم حول تجزیه و تحلیل AI از ادبیات علمی بهترین راه برای استفاده از هوش مصنوعی برای منافع عمومی است.

Semantic Scholar اکنون نزدیک به 600 محقق و برنامه کاربردی را پشتیبانی می کند. شرکای دیگر عبارتند از Connected Papers، یک ابزار نقشه برداری اسناد بصری و توصیه، و The Collaboratory، Ought، Publish or Perish، و Opscidia،

این برنامه‌ها بخشی از تعداد فزاینده‌ای از خدمات هستند که عمدتاً برای محققان هدف قرار می‌گیرند که فراتر از موتورهای جستجو مانند Google Scholar یا PubMed، ابزار مؤسسه ملی سلامت هستند. Semantic Scholar همچنین به ساخت پیشنهادات خود ادامه می دهد، از جمله Semantic Reader، یک برنامه خواندن که لینک های استنادی داخلی و یادداشت برداری را ارائه می دهد.

استارت‌آپ‌ها با AI2 همکاری می‌کنند تا به مردم کمک کنند به اطلاعات تحقیقاتی دسترسی پیدا کنند
پیشنهاد جدید Semantic Scholar، Semantic Reader. (تصویر پژوهشگر معنایی)

از زمان راه اندازی، Consensus 15000 کاربر، از جمله دانشجویان علوم و علاقه مندان به تناسب اندام علاقه مند به مسائل بهداشتی را ثبت کرده است.

موتور اجماع سؤالات پرسیده شده را به زبان انگلیسی ساده تفسیر می کند و نتایجی را برمی گرداند که بهترین پاسخ به سؤال را می دهد.

اجماع تاریخ انتشار و تعداد استنادهای مطالعه را در نظر می گیرد که یک شاخص تقریبی کیفیت است. اما عمدتاً با استخراج جملات کامل و واضح نوشته شده پاسخ به یک سوال خاص چقدر مرتبط است. هدف آن این است که کاربر پسند و در دسترس باشد.

اولسن به یاد می آورد که اجماع را به پدربزرگش، محقق سابق نظام های سیاسی اروپای شرقی نشان داده بود، که تحت تأثیر قرار گرفته بود که می تواند به تحقیق او در مورد تاریخ سیاسی لهستان منجر شود. اولسن گفت: “لحظه بسیار جالبی بود که دیدم او آن را دریافت کرد.”

Consensus قصد دارد در هنگام ساخت محصول خود از طریق اشتراک ممتاز یا مدل مبتنی بر استفاده درآمد کسب کند.

اولسن به مصرف‌کنندگانی که به دنبال پاسخ به سؤالات پزشکی هستند توصیه می‌کند «سنجش خود را انجام دهند». اجماع از کتابخانه گسترده ای از اسناد با کیفیت های متفاوت استخراج می شود و عمداً پیشنهاد فعلی را بتا می نامد. اولسن گفت: «نتایج قرار نیست به عنوان حقیقت قطعی در مورد هر چیزی در نظر گرفته شوند.

نسخه‌های آتی Consensus شامل شاخص‌های کیفیت اضافی، مانند تعداد افراد در یک مطالعه و تخمین‌هایی از کیفیت تحلیل‌های آماری خواهد بود. دیگر شرکای اجماع عبارتند از SciScore، که سختی روش های مورد استفاده توسط مجلات را اندازه گیری می کند، و CORE، که دسترسی آزاد به میلیون ها مقاله علمی را امکان پذیر می کند.

در نهایت، هدف استارت‌آپ نمایش داشبوردی است که داده‌های نظرسنجی‌های مختلف در مورد یک موضوع معین را جمع‌آوری می‌کند. اگر یک سوال پاسخ های قطبی ایجاد کند، اولسن داشبوردی را در نظر می گیرد که به کاربر کمک می کند کیفیت داده ها را در هر طرف سوال بسنجد.

اولسن گفت: «به همین دلیل است که ما این شرکت را اجماع می نامیم. این چیزی است که ما می خواهیم بسازیم.»