• خانه
  • اخبار
  • از re:Invent چه انتظاری باید داشت: خدمات وب آمازون در زمان های اقتصادی نامشخص حرکت می کند

از re:Invent چه انتظاری باید داشت: خدمات وب آمازون در زمان های اقتصادی نامشخص حرکت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
از re:Invent چه انتظاری باید داشت: خدمات وب آمازون در زمان های اقتصادی نامشخص حرکت می کند

از re:Invent چه انتظاری باید داشت: خدمات وب آمازون در زمان های اقتصادی نامشخص حرکت می کند
آدام سلیپسکی، مدیر عامل AWS، دومین re:Invent خود را از زمان بازگشت به آمازون در سال گذشته رهبری خواهد کرد. (عکس آمازون)

خدمات وب آمازون در کنفرانس سالانه re:Invent در لاس وگاس این هفته با چالش جدیدی روبرو خواهد شد: توسعه دهندگان نرم افزار و مشتریان شرکت های بزرگ را درگیر پتانسیل بلندمدت پلت فرم ابری خود نگه می دارد و در عین حال با واقعیت های فوری اقتصادی پایین دست و پنجه نرم می کند.

به طور کلی، با توجه به بالشتک مالی که بخش ابری پیشرو در صنعت این شرکت در زمان سفت کردن کمربند در این غول فناوری و در سراسر صنعت، به شرکت ارائه می دهد، به طور کلی برای آمازون خطرات زیادی وجود دارد.

در سه ماهه سوم، AWS بیش از 5.4 میلیارد دلار سود عملیاتی گزارش کرد که این شرکت را به سود عملیاتی بیش از 2.5 میلیارد دلار رساند، به جای زیان تقریباً 2.9 میلیارد دلاری که آمازون به طور کلی بدون واحد ابری خود گزارش می کرد. این با وجود کندترین رشد درآمد سه ماهه سالانه برای AWS بود.

طبق گزارش گروه تحقیقاتی سینرژی، آمازون با داشتن 34 درصد از بازار، در مقایسه با 21 درصد برای مایکروسافت و 11 درصد برای گوگل، همچنان پیشتاز خدمات زیرساخت ابری است.

در re:Invent این هفته، به دنبال مدیر عامل AWS، آدام سلیپسکی بگردید تا بخشی از زمان خود را صرف تبلیغ انعطاف‌پذیری مالی AWS برای مشتریان سازمانی دارای بودجه کند. جلسه Selipsky برای صبح روز سه‌شنبه برنامه‌ریزی شده است و از طریق پخش زنده برای شرکت‌کنندگان ثبت‌نام شده همراه با دیگر سخنرانی‌های کلیدی re:Invent در دسترس است.

نسبت هزینه به عملکرد زیرساخت ابری آمازون و پیشرفت‌ها در تراشه‌های Graviton سفارشی احتمالاً بخشی از تمرکز سخنرانی دوشنبه شب توسط Peter DeSantis، معاون ارشد محاسبات AWS Utility است.

این روندها در زیرساخت‌های سیلیکونی سفارشی و ابری، به نوبه خود، قابلیت‌های پردازش داده در مقیاس بزرگ و قابلیت‌های یادگیری ماشینی را از طریق خدماتی مانند پلتفرم SageMaker آمازون امکان‌پذیر می‌سازد. این بخشی از سخنرانی صبح چهارشنبه سوامی سیواسوبرامانیان، معاون پایگاه داده، تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین AWS خواهد بود.

پس از سخنرانی شریک در بعدازظهر چهارشنبه، با روبا بورنو، نایب رئیس AWS در کانال‌ها و اتحادهای جهانی، ورنر فوگلز، مدیر ارشد فناوری آمازون، سخنرانی سنتی خود را صبح پنجشنبه ارائه خواهد کرد.

پایداری همچنین یک موضوع کلیدی خواهد بود، به طوری که AWS صبح دوشنبه متعهد می شود تا سال 2030 در عملیات خود “مثبت آب” داشته باشد و آب بیشتری را نسبت به مصرف خود به جوامعی که شرکت در آن فعالیت می کند بازگرداند.

منتظر پوشش brooztechnology از re:Invent این هفته باشید.