• خانه
  • اخبار
  • از هوش مصنوعی برای پیش بینی زمان دقیق ایست قلبی ناگهانی استفاده کنید

از هوش مصنوعی برای پیش بینی زمان دقیق ایست قلبی ناگهانی استفاده کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

محققان دانشگاه جان هاپکینز از هوش مصنوعی برای پیش بینی زمان ایست قلبی ناگهانی در انسان استفاده کرده اند.

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت تکنا، مطالعه اخیر محققان نشان می دهد که با کمک هوش مصنوعی می توان زمان از دست دادن جان خود را بر اثر ایست قلبی ناگهانی پیش بینی کرد. ایست قلبی یا ایست گردش خون باعث نارسایی عضله قلب می شود.

در رویکرد جدید به کمک هوش مصنوعی می توان پیش بینی کرد که فرد به طور ناگهانی بر اثر سکته قلبی می میرد یا خیر و در صورت مثبت بودن پاسخ مورد ارزیابی قرار می گیرد. این روش می تواند حتی دقیق تر از یک پزشک باشد. این فناوری از تصاویر قلب بیمار و سوابق پزشکی استفاده می کند که می توان از آنها برای تصمیم گیری بالینی استفاده کرد.

به این ترتیب افرادی که در معرض ایست قلبی هستند شناسایی شده و جان آنها نجات می یابد. ناتالیا ترایانووا، محقق اصلی گفت: “مرگ قلبی حدود 20 درصد از کل مرگ و میرها را تشکیل می دهد و تشخیص افراد در معرض خطر بسیار دشوار است.” افراد در معرض خطر کم می توانند از شوک الکتریکی استفاده کنند. هیچ درمان عملی برای ریسک بالا وجود ندارد. اما استفاده از الگوریتم هوش مصنوعی به شناسایی افراد در معرض خطر ایست قلبی و پیش‌بینی زمان وقوع آن کمک می‌کند و پزشکان بهتر می‌توانند در مورد درمان تصمیم بگیرند. این روش از کشف شبکه های عصبی برای ارزیابی بقای هر بیمار استفاده می کند که می تواند خطر مرگ ناگهانی را در 10 سال پیش بینی کند.