• خانه
  • اخبار
  • از نظر تاریخی برای آمازون و کارگران سازمان یافته، کارگران انبار در نیویورک به اتحاد رأی دادند

از نظر تاریخی برای آمازون و کارگران سازمان یافته، کارگران انبار در نیویورک به اتحاد رأی دادند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
از نظر تاریخی برای آمازون و کارگران سازمان یافته، کارگران انبار در نیویورک به اتحاد رأی دادند

از نظر تاریخی برای آمازون و کارگران سازمان یافته، کارگران انبار در نیویورک به اتحاد رأی دادند
مرکز پیاده سازی آمازون (تصویر یک فایل brooztechnology)

برای اولین بار در تاریخ آمازون، گروهی از کارگران انبار در ایالات متحده به تشکیل اتحادیه رای دادند و پیروزی قابل توجهی برای جنبش کارگری و شکستی برای غول فناوری پس از سال ها مقاومت موفقیت آمیز در برابر کارگران سازمان یافته در خانه تضمین کردند.

در نتایجی که صبح جمعه منتشر شد، کارمندان انبار آمازون در استیتن آیلند، نیویورک، با 2654 رای موافق در مقابل 2131 رای موافق به پیوستن به اتحادیه کارگری آمازون، سازمانی به رهبری یک کارمند سابق که به دلیل شرایط کاری ناشی از بیماری کووید-19 اخراج شد، رای دادند. 19 در تاسیسات.

آرای نهایی توسط دفتر منطقه ای شورای ملی کار در بروکلین شمارش شد که بر اساس آن 8325 کارگر حق رای دارند. 4852 رای شمارش شد و از این تعداد فقط 67 رای مورد اعتراض قرار گرفت. 17 رای باطل بود.

یکی از مقامات NLRB در طول این محاسبه گفت: «چالش‌ها برای تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات کافی نیست.

نتایج سرشماری تا زمانی که NLRB همه اعتراضاتی را که طرفین ممکن است مطرح کنند بررسی نکند تأیید نمی شود. آنها تا 8 آوریل فرصت دارند.

از نظر تاریخی برای آمازون و کارگران سازمان یافته، کارگران انبار در نیویورک به اتحاد رأی دادند
مقامات شورای ملی کار در حال شمارش آخرین بولتن های استاتن آیلند در روز جمعه هستند. (NLRB از طریق زوم)

نتایج در نیویورک به دنبال نتیجه روز پنجشنبه در آلاباما است، جایی که کارگران در انبار پیاده سازی در بسمر با اختلاف 993 از 875 به اتحادیه برای خرده فروشی، عمده فروشی و فروشگاه های بزرگ (RWDSU) رای منفی دادند. اما نتیجه نامشخص است. از آنجایی که 416 برگه رای مورد رقابت قرار گرفت و از آنجایی که این تعداد به اندازه کافی زیاد است که بر نتیجه تأثیر بگذارد، NLRB جلسه استماع برگزار می کند تا تصمیم بگیرد که آیا هر یک از برگه های رای مناقشه باز شده و شمارش شود یا خیر.

استوارت آپلبام، رئیس RWDSU، روز پنجشنبه گفت: «هر رأی باید شمارش شود».

اتحادیه آوریل گذشته در بسمر، در انباری معروف به BHM1، با یک حاشیه بزرگ مواجه شد، اما پس از اینکه NLRB حکم داد که آمازون از خط خارج شده و کارگران را علیه انبارداری اتحادیه تحت فشار قرار داده، دور دوم برگزار شد.

از نظر تاریخی برای آمازون و کارگران سازمان یافته، کارگران انبار در نیویورک به اتحاد رأی دادند
کریستین اسمالز، رئیس ALU. (عکس ALU)

در نیویورک، تلاش های اتحادیه توسط رهبری می شود کریستین اسمالزیک مدیر انبار که در مارس 2020 پس از سازماندهی پیاده روی به دلیل شرایط کاری در سایت استاتن آیلند، معروف به JFK8، اخراج شد.

استراتژی روابط عمومی آمازون در برابر اسمالز، که او در یادداشتی منقضی شده آن را «هوشمند یا واضح نیست» توصیف کرد، تنها ابتکار اتحادیه را تشویق کرد.

اسمالز سال گذشته به گاردین گفت: «آنها گفتند که من را چهره تلاش اتحادیه کارگری علیه آمازون خواهند کرد. من سعی می کنم آنها را وادار کنم که حرف هایشان را بخورند.

اسمال این تماس را در یک تکرار کرد توییت در روز جمعه جف بزوس، بنیانگذار آمازون و دیوید زاپولسکی، مشاور ارشد آمازون را هدف قرار داده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، از جمله، کارگران استاتن آیلند اکنون به دنبال تعطیلات طولانی تر، مرخصی با حقوق برای کارکنان مجروح و حقوق ساعتی 30 دلار هستند، در حالی که حداقل چیزی بیش از 18 دلار در ساعت ارائه شده توسط این شرکت است.

CNBC ALU را یک “رقیب بعید” برای برنده شدن اولین انبار سندیکایی آمازون خواند. سازمان کارگران برای تأمین مالی فعالیت‌های سازمانی به کمک‌های مالی از یک حساب GoFundMe متکی بود.

مارگارت اومارا، مورخ، نویسنده و استاد دانشگاه واشنگتن که در تاریخ فناوری و سیاست تخصص دارد، به brooztechnology گفت که آمازون به دنبال کاهش گردش مالی، افزایش کارایی و توقف طرح های اتحادیه با افزایش پرداخت و افزایش مزایا است.

اومارا گفت: “اما استاتن آیلند نشان می دهد که پرداخت 18 دلار در ساعت ممکن است برای جبران محل کار ساخته شده برای کارایی و تحویل سریع به مشتریان، به قیمت سلامت و ایمنی برخی از کارگران کافی نباشد.”

از نظر تاریخی برای آمازون و کارگران سازمان یافته، کارگران انبار در نیویورک به اتحاد رأی دادند
مرکز پیاده سازی آمازون (تصویر یک فایل brooztechnology)

شارلوت گاردن، دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه سیاتل و کارشناس حقوق کار، به brooztechnology گفت که زمانی که NLRB پیروزی اتحادیه در استاتن آیلند را تأیید کرد، گام بعدی مذاکره بود.

گاردن گفت: “تعهد قانونی آمازون این است که پای میز مذاکره بیاید و با حسن نیت تجارت کند – اما تحریم ها برای شرکت هایی که به تعهدات خود عمل نمی کنند بسیار ضعیف است و آمازون انگیزه خواهد داشت تا هرچه بیشتر کارها را انجام دهد.”

گاردن گفت که دستیابی به یک قرارداد احتمالاً به توانایی خود کارگران برای اعمال قدرت جمعی خلاصه می شود، و در حالی که او معتقد است که آمازون به عنوان یک “کارفرمای مترقی و رده بالا” شناخته می شود اگر شرکت واقعاً از کار کردن برای یک قرارداد امتناع کند. تاکید خواهد کرد که چگونه آمازون “در تحقق این ایده آل شکست می خورد.”

این نتیجه می تواند صنعت فناوری و سایر مشاغلی را که از تشکیل اتحادیه اجتناب کرده اند تأثیر بگذارد.

گاردن گفت: «من فکر می‌کنم بسیاری از شرکت‌های غیر اتحادیه احتمالاً به استارباکس و آمازون نگاه می‌کنند و به این فکر می‌کنند که آیا کارمندان آن‌ها نفر بعدی خواهند بود که متحد می‌شوند یا خیر. و بسیاری از کارمندانی که در دو سال گذشته از آنها خواسته شده تحت شرایط نامعقول کار کنند، در مورد سازماندهی با یکدیگر صحبت می کنند و فکر می کنند که ممکن است متحد شوند.

این یک داستان در حال تکامل است. برای به روز رسانی دوباره بررسی کنید.