• خانه
  • اخبار
  • از مجموع 21 میلیون بیت کوین در جهان، تنها 2 میلیون بیت کوین باقی مانده است

از مجموع 21 میلیون بیت کوین در جهان، تنها 2 میلیون بیت کوین باقی مانده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
از مجموع 21 میلیون بیت کوین در جهان، تنها 2 میلیون بیت کوین باقی مانده است

بیت کوین، معروف ترین ارز دیجیتال جهان، اخیراً رکورد جدیدی را شکست و اکنون به طور رسمی ۱۹ میلیون بیت کوین از مجموع ۲۱ میلیون بیت کوین را به ثبت رساند. به عبارت دیگر، اکنون تنها 2 میلیون بیت کوین باقی مانده است. این خبر مثبت و منفی است. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

تنها 2 میلیون بیت کوین باقی مانده است. 19 میلیون بیت کوین استخراج شد…!

بر اساس گزارش ها، تاکنون 19 میلیون بیت کوین استخراج شده است. به گفته ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز این ارز دیجیتال، تنها ۲ میلیون ارز دیجیتال برای استخراج باقی مانده است. آخرین بیت کوین در سال 2140 استخراج خواهد شد. در 1 آوریل 2022، بیت کوین به نقطه عطف جدیدی در قیمت خود رسید. بر اساس تجزیه و تحلیل بلاک چین، این شبکه اخیراً از مرز 19 میلیون ارز دیجیتال عبور کرده است. ثبت 730000 بلاک چین منجر به استخراج 19 میلیون بیت کوین شد.

پادشاه ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک ارز کمیاب است. بیش از 90 درصد بیت کوین ها در حال حاضر در بازار هستند. در طول ایجاد این ارز، ساتوشی ناکاموتو تصمیم گرفت تعداد بیت کوین ها را به 21 میلیون محدود کند. زمانی که تمامی 21 میلیون بیت کوین در جهان استخراج شد، دیگر امکان استخراج ارزهای جدید وجود نخواهد داشت. کد بیت کوین مانند کتاب سفید ارزهای دیجیتال اجازه وجود توکن های جدید پس از رسیدن به این آستانه را نمی دهد. به گفته کارشناسان، آخرین بیت کوین احتمالا باید تا سال 2140 صبر کند.

استخراج بیت کوین چقدر طول می کشد؟!

هنگامی که چندین ارز از پیش تعریف شده منتشر می شود، انگیزه ماینرها را می توان به طور کامل با کارمزد تراکنش افزایش داد. ساتوشی ناکاموتو، که هویت او هنوز مشخص نیست، در کتاب سفید می گوید که نیازی به تورم نیست. او در ایمیلی که با دیگر بازیگران پیشرو در شبکه بیت کوین رد و بدل شد، گفت: «مجموع بیت کوین های در گردش معادل 21 میلیون سکه خواهد بود.

تنها 2 میلیون بیت کوین باقی مانده است

در واقع، واقعاً 19 میلیون بیت کوین در بازار وجود ندارد. طبق مطالعه‌ای که توسط Chainalysis، یک شرکت متخصص در تجزیه و تحلیل بلاک چین، بیش از 20 درصد از 19 میلیون بیت کوین موجود در کیف پول‌ها ناشناس هستند. همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از سرمایه گذاران دسترسی به ذخایر ارز دیجیتال خود را از دست داده اند. سایر دارندگان چندین سال است که ارزهای خود را با دقت در کیف پول های مخصوص نگهداری می کنند. ناکاموتو یکی از افرادی است که بیت کوینش از سال 2010 حرکت نکرده است.

انتشار بیت کوین در نهایت قابل پیش بینی است، بنابراین افراد می توانند فاصله زمانی بین تغییرات در اصلاح سخت و زمان نصف شدن بعدی را تخمین بزنند. در زمان نگارش این مقاله، نرخ تورم بیت کوین 1.74 درصد در سال است و پس از هر نصف شدن، نرخ تورم سالانه کاهش خواهد یافت.

مطابق با GizChinaبه نظر می رسد بیت کوین در آستانه تثبیت خود به عنوان یک ارز مجازی ارزشمند است. کاهش تدریجی عرضه بیت کوین باید با افزایش شدید ارزش آن همراه باشد. به همین دلیل است که بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که قیمت بیت کوین در سال های آینده به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. نظر شما در مورد این چیست؟ آیا بیت کوین می تواند در آینده به روند صعودی خود بازگردد؟