• خانه
  • اخبار
  • از سیستم دفع ضایعات سلولی بدن برای درمان سرطان استفاده کنید

از سیستم دفع ضایعات سلولی بدن برای درمان سرطان استفاده کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
از سیستم دفع ضایعات سلولی بدن برای درمان سرطان استفاده کنید

دانشمندان روش درمانی جدیدی برای سرطان به نام سیستم دفع مواد زائد سلولی در بدن ایجاد کرده اند. این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک داروهای بیشتری در این زمینه استفاده شود.

به گزارش سرویس اخبار علمی و پزشکی تکنا، محققان در درمان جدید سرطان خود، برخی داروها را با استفاده از روش دفع مواد زائد سلولی در بدن آزمایش کردند. پانزده محقق از مرکز افسردگی پروتئین در حال کار بر روی داروهای جدید با استفاده از روش باز هستند. ایان کالینز، مدیر مرکز درمانی جدید می گوید: «به طور کلی، روش مبارزه با سرطان با مسدود کردن عملکرد پروتئین های مضر است. اما روش جدید از تکنیک متفاوتی استفاده می کند و پروتئین ها به طور کلی از بین می روند.

کالیز می گوید به این ترتیب سلول های بدن برای حذف این پروتئین های مضر رشد می کنند. فرآیند تجزیه پروتئین ها در سلول ها تنها قادر به تشخیص تعداد معینی از پروتئین های مضر خواهد بود. اما اکنون در علم مدرن امکان یافتن تعداد بیشتری از این پروتئین ها وجود دارد. پروتئین هایی که می دانیم مضر هستند و همچنین در تشکیل تومور موثر هستند.

به گفته کالینز، اکنون تلاش زیادی برای استفاده از روش کاهش پروتئین برای تولید داروهای جدید ضد سرطان انجام می شود. امیدواریم در آینده بتوان از این تکنیک برای ساخت داروهای دیگر بیماری ها استفاده کرد.