• خانه
  • اخبار
  • از آنجایی که فناوری با اخراج‌ها تکان می‌خورد، مشاغل آب و هوایی و ابزارهای یافتن آنها در حال افزایش هستند

از آنجایی که فناوری با اخراج‌ها تکان می‌خورد، مشاغل آب و هوایی و ابزارهای یافتن آنها در حال افزایش هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
از آنجایی که فناوری با اخراج‌ها تکان می‌خورد، مشاغل آب و هوایی و ابزارهای یافتن آنها در حال افزایش هستند

از آنجایی که فناوری با اخراج‌ها تکان می‌خورد، مشاغل آب و هوایی و ابزارهای یافتن آنها در حال افزایش هستند
جیسون هاف در حال پیاده روی در یخچال خروجی آلاسکا و میدان یخی هاردینگ. یک روزنامه محلی ذوب یخچال را “نماد تغییرات آب و هوا” نامید و این بازدید به هاف کمک کرد تا حرفه خود را به سمت فناوری آب و هوا تغییر دهد. (عکس خانوادگی هاف)

هرگز زمان بهتری برای یافتن شغل در زمینه فناوری آب و هوا وجود نداشته است.

کشورها و شرکت ها اهداف بلندپروازانه ای برای کربن تعیین می کنند. دولت ایالات متحده در حال ارائه طرح هایی برای آزادسازی میلیاردها دلار برای مقابله با تغییرات آب و هوایی است. بسیاری از سرمایه گذاران نسبت به استارت آپ های فناوری آب و هوا خوش بین هستند. چشم انداز مشاغل در فضا نسبتاً خوب است زیرا غول های فناوری سنتی هزاران نفر را اخراج می کنند.

فرصت‌های شغلی آب و هوایی شامل همه چیز از نصب پنل‌های خورشیدی و شارژرهای وسایل نقلیه الکتریکی گرفته تا سخت‌افزار و نرم‌افزار پیشرو در فناوری آب و هوا می‌شود.

از آنجایی که فناوری با اخراج‌ها تکان می‌خورد، مشاغل آب و هوایی و ابزارهای یافتن آنها در حال افزایش هستند
یینگ لو، شریک MCJ Collective. (عکس جمعی MCJ)

یینگ لو، یکی از شرکای MCJ Collective گفت: در ابتدا، به نظر می‌رسید که این یک بخش ویژه برای مشاغل جدید باشد. اما اکنون، “به معنای واقعی کلمه همه جا است.”

شواهد جدیدی از رشد شغل در این بخش به دست می‌آید، و حتی هشدارهایی درباره کمبود کارگران آب و هوا و یقه سفید وجود دارد. در بخش نصب و تولید، شرکت های انرژی پاک ایالات متحده بیش از 100000 شغل جدید را پس از تصویب قانون کاهش قیمت در ماه اوت اعلام کردند. بر اساس گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی، یک سازمان غیرانتفاعی بین دولتی، در سطح جهان، 6 میلیون شغل فعلی در تولید انرژی پاک می تواند تا سال 2030 دو برابر شود و به 14 میلیون نفر برسد.

اما با فرصت‌های بسیار در زمینه‌ای که به سرعت در حال توسعه و گسترش است، چگونه می‌توانید در بخش آب و هوا شغلی پیدا کنید؟

مسیرهای شغلی سنتی، از جمله دانشگاه ها و برنامه های تحت رهبری دولت، مسیر خود را برای کار در شرایط آب و هوایی مستحکم می کند – اما آنها اغلب آهسته تر از رشته هایی که به سرعت در حال تغییر هستند حرکت می کنند. در همین حال، سازمان‌های غیرانتفاعی و استارت‌آپ‌های جدیدی به وجود آمده‌اند که آگهی‌های شغلی را به اشتراک می‌گذارند، منابع را جمع‌آوری می‌کنند، کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کنند و افراد را به هم متصل می‌کنند.

این شامل MCJ Collective (مخفف My Climate Journey) است که در استارت آپ های آب و هوایی سرمایه گذاری می کند، پادکست تولید می کند و یک کانال Slack با 3000 نفر دارد. سایر موارد موجود در این فضا عبارتند از Climate Draft، Climatebase، Leafr، Terra.do و Work on Climate. یک سند عمومی گوگل به نام “آیا می خواهید در آب و هوا کار کنید” وجود دارد که منابع را جمع آوری می کند. چندین سازمان در ماه ژانویه میزبان هفته شغلی آب و هوای آنلاین با جلساتی با عنوان «فناوری بزرگ به فناوری آب و هوا» و «راه‌اندازی شغل پربار آب و هوا» بودند.

لو گفت که اخراج های اخیر در شرکت های فناوری به افزایش علاقه کمک می کند. با هر دور از دست دادن شغل، MCJ Collective شاهد افزایش تقاضا برای اعضا است.

لو گفت: مردم پیام‌هایی از این قبیل را به اشتراک گذاشتند: «من تازه از خواب بیدار می‌شوم و متوجه می‌شوم که باید برای مدتی که روی این زمین باقی مانده‌ام، روی چیزی معنادارتر تمرکز کنم». “این واقعا قوی است.”

“جهت جدید”

از آنجایی که فناوری با اخراج‌ها تکان می‌خورد، مشاغل آب و هوایی و ابزارهای یافتن آنها در حال افزایش هستند
جیسون هاف با همسرش امیلی و فرزندانشان تیلور و آنا در حال پیاده روی در نزدیکی یخچال طبیعی گروینگ در هومر، آلاسکا. هاف گفت: «ما گفتگوهای متعددی درباره لذت بردن از این مناظر به دلیل سرعت تغییر آنها داشته ایم. (عکس خانوادگی هاف)

جیسون هاف از جمله کسانی است که مسیر شغلی جسورانه جدیدی را در آب و هوا ترسیم می کند.

هاف دو دهه است که در آموزش شرکت داشته است و اخیراً به مدارس دولتی سیاتل کمک کرد تا از تجزیه و تحلیل داده ها در آموزش رهبری و برنامه ریزی استراتژیک استفاده کنند. والد دو فرزند به طور فزاینده ای نگران ویرانی ناشی از تغییرات آب و هوایی است. تابستان امسال، خانواده او در ایالت زادگاهش آلاسکا در یخچال های طبیعی پیاده روی کردند و شاهد عقب نشینی حماسی آنها بودند.

هاف گفت: «این یک تجربه بسیار هشیارکننده برای همه ما بود و تصمیم من برای حرکت در این مسیر جدید را تأیید کرد.»

او رشد امروز در بخش آب و هوا را با روزهای اولیه پرشتاب رونق اینترنت مقایسه می کند. در آن زمان، تقاضا و موارد استفاده برای این فناوری چندان واضح نبود. اکنون، در حالی که مردم در سراسر جهان با خشکسالی، آتش‌سوزی و سیل دست و پنجه نرم می‌کنند، «این سؤالات در مورد نیاز به این همه وجود نخواهد داشت. [climate] هاف گفت: کار و زیرساخت های بسیاری از فناوری آب و هوا.

هاف در سفر خود برای تغییر حرفه، سال ها تجربه خود را با یادگیری زبان حوزه آب و هوا و همچنین شبکه سازی و تحقیق در شرکت های این بخش، بنا کرد.

لو گفت که افراد زیادی را می بیند که مهارت های حرفه ای خود را به کار می گیرند و آنها را در نقش های متمرکز بر آب و هوا به کار می برند. او گفت که سازمان‌هایی مانند Terra.do برنامه‌های بورس تحصیلی دارند که منابع کربن و راه‌حل‌های انرژی پاک را توضیح می‌دهند و به مردم «دانش اساسی درباره نحوه فکر کردن در مورد نقش خود در شرایط آب و هوایی» می‌دهند.

سوخت رسانی به خط لوله با تکنولوژی بالا

دانشگاه‌های سراسر کشور دانشجویانی را می‌بینند که مشتاق شروع به مشاغل آب و هوایی هستند.

دن شوارتز، مدیر مؤسسه انرژی پاک در دانشگاه واشنگتن گفت: «دانشجویان از بحران آب و هوا بسیار انگیزه دارند. “این کاری است که آنها برای انجام آن فراخوانده شده اند و برای آنها کار وجود دارد.”

از آنجایی که فناوری با اخراج‌ها تکان می‌خورد، مشاغل آب و هوایی و ابزارهای یافتن آنها در حال افزایش هستند
دن شوارتز، مدیر موسسه انرژی پاک UW. (عکس UW)

در چند سال گذشته، دانشگاه استنفورد و دانشگاه کلمبیا مدارس آب و هوا را اعلام کردند، در حالی که سایر موسسات دارای برنامه های آب و هوایی و حوزه های موضوعی مرتبط هستند.

بخشی از چالش در آماده‌سازی دانش‌آموزان برای این رشته این است که چگونه به سرعت برخی از فناوری‌های حاشیه‌ای تاریخی – سوخت هیدروژن، نیروی همجوشی و جذب کربن در میان آنها – به عنوان بازیگران مهم در حال ظهور هستند. بسیاری از دانشگاه ها هنوز برنامه های قوی در این زمینه ها ندارند. شوارتز گفت خوب است.

او گفت: «هرکسی که به عنوان یک مهندس یا دانشمند آموزش دیده باشد، مهارت های اساسی برای ورود به این رشته ها را دارد. «این بخش در حال ظهور است. انجام آموزش های تخصصی برای رفع نیاز، زود است.”

و استارت‌آپ‌های فناوری آب و هوا در سازگاری با استعدادها مدبر هستند. برای مثال، در زمینه همجوشی، شرکت‌ها فضانوردان با تجربه را برای پر کردن موقعیت‌های شغلی استخدام می‌کنند.

آمادگی برای کار فیزیکی

از آنجایی که فناوری با اخراج‌ها تکان می‌خورد، مشاغل آب و هوایی و ابزارهای یافتن آنها در حال افزایش هستند
مایکل کارتر، مدیر برنامه مشاغل سبز شهرستان کینگ. (عکس از لینکدین)

همانطور که دانشگاه ها توسعه می یابند، برنامه هایی نیز برای آماده سازی کارمندان برای کار ماهرانه آب و هوایی که نیازی به مدرک چهار ساله ندارد، افزایش می یابد. این شامل نصب کننده های پنل خورشیدی، شارژرهای EV و پمپ های حرارتی است. کارشناسان می گویند این یک حوزه مهم است.

لو گفت: «اگر بیش از حد روی فناوری تمرکز کنید، فراموش می کنید که تغییرات آب و هوا یک شغل فیزیکی است.

دولت بایدن سال گذشته چالش خط لوله استعدادهای زیرساختی را اعلام کرد که هدف آن افزایش تعداد افرادی است که مایل به نصب فناوری انرژی پاک و سایر زیرساخت‌ها هستند.

شهرستان کینگ، که سیاتل، بلوو و ردموند را پوشش می‌دهد، به راه‌اندازی استراتژی چند ساله آموزش شغلی آب و هوا نزدیک است. مایکل کارتر، مدیر برنامه مشاغل سبز شهرستان کینگ، گفت: تمرکز بر ایجاد فرصت های شغلی برای افراد کم درآمد و جوامع متنوع است که بیشترین آسیب را از تأثیرات تغییرات آب و هوایی می بینند.

این استراتژی بر مشاغل در چهار حوزه متمرکز است: حمل و نقل، تولید، ساخت و ساز و خدمات حرفه ای. این شهرستان با اتحادیه ها، کارفرمایان، کالج های محلی، دولت های محلی و سازمان های آموزش نیروی کار برای اجرای این طرح همکاری خواهد کرد.

از آنجایی که فناوری با اخراج‌ها تکان می‌خورد، مشاغل آب و هوایی و ابزارهای یافتن آنها در حال افزایش هستند
مود دودون، رهبر اجرایی Career Connect Washington. (عکس CCW)

هدف، هدف قرار دادن نقش هایی است که در حال حاضر برای ایجاد فرصت های شغلی در دسترس هستند، اما همچنین شما را برای مشاغل آینده آماده می کند.

کارتر گفت: با ظهور فناوری‌های جدید، می‌توانیم منابع را به این شبکه حیاتی موجود متصل کنیم.

ایالت واشنگتن Career Connect Washington را اداره می کند تا جوانان را برای انواع مشاغل مورد تقاضا، از جمله مشاغل آب و هوایی آموزش دهد. تمرکز بر کمک به کارگران برای گرفتن دوره های کارآموزی و کارآموزی نزد کارفرمایان است.

مود دودون، رهبر اجرایی این برنامه گفت: «بخش فناوری پاک احتمالاً بزرگترین حوزه رشد است. او گفت در حالی که پتانسیل زیادی در این فضا وجود دارد، اما به قدری سریع در حال تکامل است که ادامه دادن به آن چالش برانگیز است و سازمان را مجبور می‌کند تا جزئیات نقش و تقاضای کارگران را تعیین کند.

“این چیز من است”

هاف از نزدیک دشواری پیمایش در میدانی که به سرعت در حال تغییر است را تجربه کرد.

“فکر می کنم این چیز من است. و من حاضرم هر کاری که لازم است برای ورود به آن فضا انجام دهم.

او گفت: “این یک کار بسیار دلهره آور است که تلاش کنید تا به سرعت بالا بروید و ادامه دهید.”

هاف در حال آماده شدن برای نقشی در حسابداری کربن است. مایکروسافت، Salesforce و بسیاری از استارت‌آپ‌ها پلتفرم‌هایی ایجاد کرده‌اند که به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا ردپای کربن خود را گزارش و پیگیری کنند. هاف موقعیتی را برای خود متصور است که به مشتریان در استفاده از نرم افزار کمک می کند. او متوجه می شود که یافتن شغل ممکن است زمان بر باشد، اما به تصمیم خود متعهد است.

“فکر می کنم این چیز من است. و من حاضرم هر کاری که لازم است برای ورود به آن فضا انجام دهم.” این کاری است که اگر یک چرخشی انجام ندهم و ریسک نکنم از انجام ندادن آن پشیمان خواهم شد.