• خانه
  • اخبار
  • از آنجایی که غول های فناوری برای حفظ استعدادها، غرامت سهام را افزایش می دهند، آیا استارتاپ ها می توانند سود ببرند؟

از آنجایی که غول های فناوری برای حفظ استعدادها، غرامت سهام را افزایش می دهند، آیا استارتاپ ها می توانند سود ببرند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
از آنجایی که غول های فناوری برای حفظ استعدادها، غرامت سهام را افزایش می دهند، آیا استارتاپ ها می توانند سود ببرند؟

از آنجایی که غول های فناوری برای حفظ استعدادها، غرامت سهام را افزایش می دهند، آیا استارتاپ ها می توانند سود ببرند؟
(عکس بزرگ)

شرکت های بزرگ فناوری، از جمله Zillow Group و Amazon، در تلاش برای کاهش جریان خروجی، سرعت جبران سهام را افزایش می دهند.

عوامل متعددی وجود دارد که کارفرمایان را به افزایش میزان سهامی که به کارکنان فناوری اعطا می‌کنند، سوق می‌دهد، از جمله جنگ مداوم برای استعدادها، استعفای بزرگ و بازار پر نوسان سهام.

تغییرات اخیر در ساختار دستمزد می تواند برای استارت آپ ها یک موهبت باشد.

جولی سندلر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل آزمایشگاه پایونیر اسکوئر، گفت، حتی با وجود افزایش جوایز سهام توسط شرکت های بزرگ به نام حفظ، کل بسته ارائه شده به کارکنان “دیگر نفس گیر نیست”.

ناتانیل دونوهو، یکی از بنیانگذاران Consilio، یک شرکت مدیریت ثروت که عمدتاً با کارگران فناوری کار می کند، گفت که کارگران فنی در مدت کوتاهی به دلیل رکود، ارزش غرامت مبتنی بر سهام خود را به شدت کاهش داده اند.

از آنجایی که غول های فناوری برای حفظ استعدادها، غرامت سهام را افزایش می دهند، آیا استارتاپ ها می توانند سود ببرند؟
جولی سندلر.

او گفت: «این مشکل بزرگی در نگهداری ایجاد می کند.

شرکت ها برای جبران این ضررها سهام اضافی را به کارمندان اعطا می کنند. زیلو در اوایل ماه جاری در طی فراخوان درآمد سه ماهه دوم خود، یک طرح جدید سهام را برای “تقویت غرامت” برای کارکنانی که شکافی بین غرامت برنامه ریزی شده و واقعی دارند، اعلام کرد. طی چند سال آینده، انتشار سهام محدود اضافی را برای کارمندان خود آغاز خواهد کرد که برای شرکت هزینه ای بین 180 تا 190 میلیون دلار خواهد داشت، با 2 درصد تخفیف.

ریچ بارتون، مدیرعامل Zillow در یک تماس درآمد گفت: “به عنوان یک موضوع عملی، استخدام و جایگزینی کارکنان ارزشمند فردا گران تر از حفظ افراد امروزی خواهد بود.” فرسایش و ساییدگی مانعی موذی برای رشد است.

واحدهای سهام محدود، یا به اصطلاح RSU، نوعی غرامت مبتنی بر سهام است که کارفرمایان به کارگران خود ارائه می دهند. آنها در یک دوره اعطا می شوند، که مدت زمانی را توصیف می کند که کارمند بتواند سهام خود را از شرکت دریافت کند. این برخلاف گزینه های سهام است که کارمند را ملزم به خرید مجدد سهام از شرکت می کند. از لحاظ تاریخی، بسیاری از کسب و کارها از RSU ها به عنوان راهی برای نگه داشتن کارمندان خود استفاده کرده اند که اغلب به آن دستبند طلایی می گویند.

طبق گزارش The Information، آمازون که در ماه فوریه حداکثر دستمزد خود را از 160،000 دلار به 350،000 دلار افزایش داده بود، در سه ماهه دوم منتهی به 30 ژوئن، 138 میلیون سهام محدود را به کارمندان خود اعطا کرد. در این گزارش آمده است که این افزایش 82 درصدی نسبت به تعداد سهام کارکنان منتشر شده در مدت مشابه سال گذشته است.

اما توزیع سهام بیشتر ممکن است برای حفظ کارگرانی که مزایای پیوستن به یک استارتاپ با رشد بالا را ارزیابی می کنند کافی نباشد.

بلومبرگ گزارش داد، وقتی کارمندان برای تکمیل حقوق نقدی خود سهام می گیرند، متوجه می شوند زمانی که قیمت سهام شرکت کاهش می یابد، درآمد بسیار کمتری دارند.

سندلر گفت: استارت‌آپ‌ها از این لحظه استفاده می‌کنند. زمانی که سابقه پرداخت غرامت چندان غنی نباشد، همان افراد با استعداد نسبت به دنبال کردن رویای استارت‌آپی پرمخاطره‌تر و شکسته‌تر خود بازتر و مثبت‌تر هستند.»

از آنجایی که غول های فناوری برای حفظ استعدادها، غرامت سهام را افزایش می دهند، آیا استارتاپ ها می توانند سود ببرند؟
شان استرنباخ.

شان استرنباخ، یکی از بنیانگذاران Cloud Capital، یک شرکت مدیریت ثروت جدید که بنیانگذاران و کارمندان در بخش فناوری را هدف قرار می دهد، گفت: شرکت های در مراحل اولیه با برنامه های جبران خسارات خود انعطاف پذیرتر شده اند.

او افزود، بسیاری از استارت‌آپ‌هایی که هنوز در مرحله اولیه هستند، در دور سرمایه‌گذاری سری A یا سری B، می‌توانند به استخدام‌کنندگان جدید این امکان را بدهند که تصمیم بگیرند که آیا سهام بیشتری را ترجیح می‌دهند یا غرامت نقدی بیشتر.

شرکت‌های بزرگ فناوری اغلب قادر به دستیابی به این سطح از انعطاف‌پذیری نیستند، که به استارت‌آپ‌ها در هنگام استخدام مزیت می‌دهد. استرنباخ گفت که این همیشه همینطور بوده است، اما اکنون او می بیند که در مقیاسی بزرگتر اتفاق می افتد.

بسیاری از استارت‌آپ‌ها تعداد زیادی سهام را به‌عنوان مبنایی برای جبران خسارت ارائه می‌کنند تا میزان نقدینگی باقی‌مانده در ترازنامه‌های خود را به حداکثر برسانند – به‌ویژه که در بحبوحه عدم اطمینان اقتصادی به دنبال صرفه‌جویی در پول هستند. در صورت انحلال، مانند IPO یا خرید، این سهام می تواند توسط کارگر فناوری برای بازدهی کلان فروخته شود.

CNBC همچنین گزارش داد که در برخی از شرکت‌ها، شواهدی مبنی بر یک مسیر احتمالی برای کسب درآمد از گزینه‌های سهام مهم‌تر از خود سرمایه است. به عنوان مثال، هنگامی که استارت آپ نرم افزار هوش مصنوعی DataRobot خصوصی شد، بیش از 1200 کارمند را بدون فرصت نقدینگی در سهام خود رها کرد که منجر به یک رسوایی داخلی شد.

از آنجایی که غول های فناوری برای حفظ استعدادها، غرامت سهام را افزایش می دهند، آیا استارتاپ ها می توانند سود ببرند؟
کیران اسنایدر، مدیرعامل Textio. (عکس متنی)

سندلر گفت که او در حال حاضر به استارت‌آپ‌های موجود در کارنامه خود توصیه می‌کند که دو عامل به طور همزمان در استخدام استعدادهای فناوری اتفاق می‌افتد: کاهش تعداد نیروی کار و رکود اقتصادی.

او گفت: “طبق تعریف، عمل استخدام در حال حاضر، متقاعد کردن افراد به ریسک شخصی و حرفه ای به خاطر ماموریت شما است.” بسته های غرامت باید منعکس کننده آن باشد.

کایران اسنایدر، مدیر عامل Textio، که پست وبلاگی درباره غرامت بر اساس سهام نوشت، گفت: یکی دیگر از مزایای بالقوه برای کارکنان فناوری که به یک استارتاپ ملحق می شوند این است که کار آنها می تواند تأثیر ملموس تری بر عملکرد شرکت داشته باشد.

او گفت: «زمانی که در مایکروسافت بودم، نقش بسیار بالایی داشتم و همچنین مطمئن هستم که در طول ماه کاری انجام ندادم که قیمت سهام را تغییر زیادی داد. برای کارمندان یک استارتاپ واقعاً متفاوت است، جایی که هر کاری که در یک محیط کوچک انجام می دهید می تواند مسیر شرکت را تغییر دهد.»

او هشدار داد که ارزیابی ارزش جوایز سهام برای استخدام‌کنندگان بالقوه استارت‌آپ دشوار است و نقد کردن آن گزینه‌های سهام نیازمند یک بازار ثانویه یا خریدار برای خرید آنها است.

او می‌گوید که این خطرات برای هر کسی که به یک استارت‌آپ می‌پیوندد و ممکن است قبلاً در معرض غرامت مبتنی بر سهام قرار نگرفته باشد، مهم است تا بفهمد و در نظر بگیرد.

او می‌گوید: «افرادی که معمولاً اطلاعاتی ندارند، افرادی هستند که در استارت‌آپ‌ها کمتر حضور داشتند. بنابراین شما بی عدالتی های سیستمی واقعی دارید که تداوم می یابد.»

این با یک شرکت فناوری عمومی مانند Zillow که در حال حاضر بازار نقدینگی سهام دارد، متفاوت است.

بارتون در تماس تلفنی درآمد Zillow، ابتکارات جدید این شرکت را یک “تصمیم تجاری هوشمندانه” توصیف کرد.

او گفت: “این امر اهمیت حفظ استعدادها و همسویی جبران آنها را با منافع بلندمدت سهامداران تشخیص می دهد.” “امیدوارم موافق باشید و تصمیم ما را درک کنید.”

یادداشت سردبیر: این داستان برای روشن شدن تفاوت بین گزینه های سهام و واحدهای سهام محدود به روز شده است.