• خانه
  • اخبار
  • ارقام ملی و منطقه ای VC نشان می دهد که سیاتل بهتر از بقیه کشور … تا کنون عمل کرده است

ارقام ملی و منطقه ای VC نشان می دهد که سیاتل بهتر از بقیه کشور … تا کنون عمل کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ارقام ملی و منطقه ای VC نشان می دهد که سیاتل بهتر از بقیه کشور ... تا کنون عمل کرده است

ارقام ملی و منطقه ای VC نشان می دهد که سیاتل بهتر از بقیه کشور ... تا کنون عمل کرده است
روندهای ملی در سرمایه گذاری VC، از گزارش اولیه PitchBook-NVCA Venture Monitor روز پنجشنبه.

بر اساس پیش‌نمایش گزارش PitchBook-NVCA Venture Monitor که صبح پنجشنبه منتشر شد، سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایالات متحده بیش از 23 درصد کاهش یافت و به 62 میلیارد دلار در سه ماهه دوم از 82 میلیارد دلار در سه ماهه اول رسید.

اعداد و ارقام نشان دهنده تأثیر رکود اقتصادی بر استارت آپ ها در سراسر کشور است. همانطور که نیویورک تایمز گزارش داد، این بزرگترین کاهش در سطح ملی از سال 2019 بود که به رونق سه ساله سرمایه گذاری استارتاپ ها پایان داد.

PitchBook و NVCA تا هفته آینده گزارش کامل خود را منتشر نخواهند کرد، اما اعداد و ارقام ردیابی شده توسط brooztechnology نشان می دهد که اقتصاد استارتاپی در سیاتل و شمال غربی اقیانوس آرام از برخی جهات حداقل کمی بهتر از میانگین ملی است – و کاملاً نادیده گرفته می شود. روند زمانی که به یک عدد خاص می رسد.

brooztechnology معاملات مالی فناوری در واشنگتن، اورگان، آیداهو و بریتیش کلمبیا را به عنوان بخشی از گزارش‌های استارت‌آپ شمال غربی اقیانوس آرام دنبال می‌کند.

ترازنامه ما نشان می دهد که ارزش سرمایه گذاری در سیاتل و شمال غرب اقیانوس آرام است گل سرخ 18 درصد بین سه ماهه اول و دوم سال جاری، به حدود 2.2 میلیارد دلار. این در مقایسه با 23 درصد متوالی است. کاهش می یابد بین سه ماهه اول و دوم در سراسر کشور، که اساس گزارش نیویورک تایمز را تشکیل داد.

ارقام ملی و منطقه ای VC نشان می دهد که سیاتل بهتر از بقیه کشور ... تا کنون عمل کرده است

همانطور که هفته گذشته گزارش دادیم، افزایش متوالی در سه ماهه دوم در شمال غربی اقیانوس آرام ناشی از تعداد انگشت شماری از معاملات بزرگ، از جمله پنج معامله بیش از 100 میلیون دلار بود.

  1. Group14 Technologies، فناوری باتری، 400 میلیون دلار.
  2. کاروان، بازار حمل و نقل، 260 میلیون دلار.
  3. زاپ انرژی، انرژی همجوشی، 160 میلیون دلار.
  4. رباتیک چابکی، ربات های انبار، 150 میلیون دلار.
  5. Echodyne، رادار پیشرفته، 135 میلیون دلار.

ارزش مجموع این 5 معامله برتر در سه ماهه دوم در شمال غربی اقیانوس آرام بیش از 1.1 میلیارد دلار بود که به طور قابل توجهی از ارزش مجموع 706 میلیون دلار برای 5 معامله برتر در سه ماهه اول فراتر رفت. این به جبران کاهش کل معاملات کمک کرد: 63 در سه ماهه دوم در مقابل 75 در سه ماهه اول.

در مقابل، در سراسر کشور، Pitchbook گزارش داد، “معاملات بزرگی که به موضوع سال 2021 تبدیل شده اند، انجام نمی شوند زیرا سرمایه گذاران رویکرد محتاطانه تری نسبت به بزرگترین معاملات بازار دارند.”

مقایسه Q1 و Q2 جالب است زیرا ایده ای از روند زمان واقعی به شما می دهد، اما از آنجایی که سرمایه گذاری فصلی است، البته، بهتر است اعداد را با دوره مشابه سال قبل مقایسه کنید:

  • بر اساس گزارش های فعلی و گذشته PitchBook-NVCA، اعداد ملی حدود 17 درصد کاهش یافته است، از 75 میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال 2021 به 62 میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال 2022.
  • تعداد در سیاتل و شمال غرب اقیانوس آرام نیز در طول آن دوره کاهش یافت، اما نه به اندازه، و 14 درصد از 2.5 میلیارد دلار در سه ماهه دوم 2021 به 2.15 میلیارد دلار در سه ماهه دوم 2022 کاهش یافت.

خوب، بنابراین اختلاف 3 امتیازی قطعاً قابل توجه نیست. برای رهبران استارتاپی که به نرخ سوختگی، پول نقد و تعداد کار خود نگاه می کنند و متعجب هستند که چه زمانی می توانند دور بعدی خود را افزایش دهند، راحت نیست.

به طور کلی، بازار سرمایه خطرپذیر با بسیاری از معیارهای دیگر در سیاتل و در سراسر کشور کاهش یافته است. شاید افزایش مداوم سه ماهه در مجموع دلارهای سرمایه‌گذاری شده در سیاتل و شمال غرب اقیانوس آرام یک پوشش کوتاه مدت باشد، یا شاید بارقه‌ای از امید باشد. در هر صورت، موفق باشید.