• خانه
  • اخبار
  • اداره پلیس سیاتل نوار محرک مغز را به عنوان بخشی از تلاش تحقیقات سلامتی آزمایش می کند

اداره پلیس سیاتل نوار محرک مغز را به عنوان بخشی از تلاش تحقیقات سلامتی آزمایش می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اداره پلیس سیاتل نوار محرک مغز را به عنوان بخشی از تلاش تحقیقات سلامتی آزمایش می کند

اداره پلیس سیاتل نوار محرک مغز را به عنوان بخشی از تلاش تحقیقات سلامتی آزمایش می کند
دستگاه تحریک الکتروتراپی جمجمه فیشر والاس. (عکس از فیشر والاس)

یک هدبند برقی در حال آزمایش بر روی افراد افسرده در اداره پلیس سیاتل با همکاری محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن است.

این مطالعه بخشی از یک تلاش بزرگتر برای ارتقای رفاه در میان کارکنان بخش و ارزیابی راه های جدید برای بهبود سلامت روان است.

لورن آترلی، مدیر این مرکز گفت: “گروهی از مردم وجود دارند که مجریان قانون را انتخاب می کنند و معمولاً به خطر انداختن امنیت خود برای شخص دیگری فکر نمی کنند، اما اغلب مراقبت از خود یا دسترسی به مراقبت از خود برایشان مشکل است.” brooztechnology گفت: تجزیه و تحلیل عملکرد و تحقیق در SPD.

SPD یک برنامه طولانی مدت برای بهبود سلامت روان کارکنان خود از طریق حمایت مشارکتی و سایر اقدامات سنتی دارد. اما همچنین در حال بررسی راه های جدیدی برای ارائه حمایت روانی است.

اگرچه این مطالعه کوتاه مدت است و برای ارزیابی ماندگاری هیچ گونه تأثیری در نظر گرفته نشده است، آترلی گفت که “به عنوان تلاشی برای عادی سازی دسترسی به مراقبت از خود، این پروژه در حال حاضر موفق بوده است.”

لوئیس جیمز، محقق WSU، محقق ارشد و دانشیار کالج پرستاری، گفت که SPD تحت فشارهایی کار می کند که ناشی از کاهش بودجه اخیر و کاهش کارکنان در پی اعتراضات منجر به ترور جورج فلوید است.

آترلی گفت که حمایت از سلامت روان کارکنان به نفع جامعه است.

“کارکنان سالم بهترین آمادگی را برای خدمت به جامعه ما دارند. او گفت: “هر فرصتی برای یادآوری اهمیت سلامت و تندرستی به مردم، این اخلاق را تقویت می کند.”

اداره پلیس سیاتل نوار محرک مغز را به عنوان بخشی از تلاش تحقیقات سلامتی آزمایش می کند
لورن آترلی، مدیر تجزیه و تحلیل عملکرد و تحقیقات در اداره پلیس سیاتل.

تجهیزات قدیمی، داده های کمی

مطالعه جدید دستگاهی را آزمایش خواهد کرد که توسط آزمایشگاه فیشر والاس، یک شرکت 15 ساله مستقر در نیویورک که حامی این مطالعه است، ساخته شده است. این دستگاه از فناوری به نام الکتروتراپی جمجمه (CES) برای رساندن برق به شقیقه ها استفاده می کند.

این یک تکنیک قدیمی است: اولین دستگاه CES به نام Somniatron در اوایل دهه 1900 در اتحاد جماهیر شوروی اختراع شد.

فیشر والاس و سایر شرکت‌ها سالانه هزاران دستگاه از این دست را برای درمان بیماری‌های مختلف از اضطراب گرفته تا بی‌خوابی و افسردگی می‌فروشند.

اما علیرغم استفاده طولانی مدت آنها، اطلاعات کمی در مورد نحوه عملکرد دستگاه های CES وجود دارد.

مطالعات با تصویربرداری مغز نشان داده است که آنها می توانند بر فعالیت عصبی تأثیر بگذارند، و برخی از افراد معتقدند که می توانند با ارائه سیگنال های آرام بخش به قلب، روده ها و سایر سیستم های بدن بر برجستگی عصب واگ تأثیر بگذارند. بر اساس بررسی اخیر در این زمینه، اطلاعات کمی در مورد اثربخشی CES، به ویژه در افسردگی، وجود دارد.

یک مطالعه بر روی دستگاه فیشر والاس نشان داد که این دستگاه علائم افسردگی را کاهش می دهد و مطالعه دیگری در مقایسه با گروه کنترل هیچ تاثیری بر افسردگی نداشت. اما هر دو مطالعه فقط تعداد کمی از افراد را شامل می شدند و آنها را تنها در چند هفته ارزیابی می کردند.

اندرو شرکت، جراح مغز و اعصاب و دانشیار دپارتمان جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه واشنگتن گفت: «آزمایش‌های بالینی با استفاده از این دستگاه خاص چشمگیر نیستند. کو گفت که بسیاری از درمان‌های اولیه امیدوارکننده برای افسردگی، به‌ویژه درمان‌هایی که شامل تحریک مغزی است، در مطالعات آزمایشی موفق بوده‌اند، اما در آزمایش‌های بیشتر شکست خورده‌اند.

اداره پلیس سیاتل نوار محرک مغز را به عنوان بخشی از تلاش تحقیقات سلامتی آزمایش می کند
دانشگاه از واشنگتن، دانشیار جراحی مغز و اعصاب اندرو شرکت. (عکس از Seattle Cancer Care Alliance)

کو، که در مطالعه SPD شرکت ندارد، اضافه کرد: «دستگاه‌های CES دیگری نیز وجود دارند، و بررسی‌های سیستماتیک معمولاً به این نتیجه می‌رسند که شواهد کافی برای حمایت از اثربخشی وجود ندارد». “این بدان معنا نیست که این درمان نمی تواند شکست بخورد یا اینکه آزمایش این دستگاه ها در مقیاس بزرگتر ایده بدی است. در واقع، انجام آن در یک موقعیت واقعی احتمالاً کار خوبی است.”

مطالعه جدید برای غلبه بر برخی از محدودیت های مطالعات قبلی طراحی شده است و هدف آن برای یک گروه مطالعه بزرگ با بار بالایی بر سلامت روان است. هدف پژوهشگران این است که 200 افسر پلیس مبتلا به افسردگی خفیف تا متوسط، از جمله کمک های اولیه را شامل شوند.

افسران پلیس دارای سطوح بسیار بالایی از خستگی مزمن، خواب آلودگی بیش از حد در طول روز، و همچنین دارای سطوح بسیار بالایی از اضطراب و افسردگی و اختلال استرس پس از سانحه هستند. جیمز گفت، این جمعیتی است که به نظر من به شدت به چنین مداخلاتی نیاز دارد.

جیمز مشاور پژوهشی انجمن بین‌المللی روسای پلیس است و همچنین با SPD روی مطالعه‌ای کار می‌کند که تأثیر آموزش الکترونیکی کوتاه مدت بر خواب و خستگی را ارزیابی می‌کند.

اداره پلیس سیاتل نوار محرک مغز را به عنوان بخشی از تلاش تحقیقات سلامتی آزمایش می کند
دانشیار لوئیس جیمز از دانشگاه ایالتی واشنگتن. (عکس از WSU / کوری کوگان)

الکترودها را فعال کنید

این دپارتمان در حال حاضر بیش از 50 نفر را در مطالعه جدید از زمانی که در فوریه راه اندازی شد، شامل شده است. افراد به مدت هشت هفته با این دستگاه درمان می شوند و نیمی از آنها ابتدا یک دستگاه جعلی را به مدت دو هفته به عنوان کنترل دریافت می کنند. علائم شرکت‌کنندگان قبل از شروع مطالعه و در چهار هفته در طول جلسات بهداشت از راه دور توسط پزشک و در زمان‌های دیگر توسط خود گزارش‌دهی ارزیابی شد.

محققان همچنین خستگی را با FitBit یا دستگاه های دیگر اندازه گیری می کنند. تیم مراقبت دسترسی به دستگاهی را که توسط شرکتی در ونکوور، بریتیش کلمبیا، Fatigue Science ساخته شده است، فراهم می‌کند. ReadiBand این شرکت که به دور مچ بسته می شود، حرکت و خواب را ردیابی می کند و نرم افزار همراه آن خستگی را ردیابی می کند و عملکرد ذهنی و زمان واکنش را پیش بینی می کند.

محققان همچنین اثرات نامطلوب را بررسی خواهند کرد. یک مطالعه قبلی که دستگاه فیشر والاس را برای افسردگی آزمایش کرده بود، ارتباطی با تمرکز ضعیف و ضعف نشان داد، اما مطالعه دیگری هیچ افزایشی در عوارض جانبی در جمعیت تحت درمان نشان نداد. یک مطالعه تخمین زده است که عوارض جانبی مانند سرگیجه و سردرد در حدود 1٪ مواقع رخ می دهد.

کو گفت: «تجهیزات کاملاً ارزان هستند و ایمن به نظر می رسند. با این حال، او خاطرنشان کرد که مطالعه SPD در مدت زمان کوتاه خود محدود بود، بنابراین اینکه آیا این دستگاه می تواند تأثیر طولانی مدت داشته باشد ناشناخته باقی می ماند.

علاوه بر این، در سایر مطالعات تحریک مغز برای بیماری های روانپزشکی، بیماران ممکن است اثر ترک را تجربه کنند. این خطر با مطالعه بیماران ناشی از مطالعه افسردگی و شرایط روانپزشکی کاهش می یابد، اما این پروتکل می تواند با یک برنامه خاص برای بیماران تقویت شود تا در صورت کمک به آنها، به عنوان بخشی از مطالعه به استفاده از دستگاه ادامه دهند.

فیشر والاس قصد دارد داده های حاصل از مطالعه خود را در ماه دسامبر در اختیار سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار دهد. FDA سال‌هاست که فروش فیشر والاس و سایر دستگاه‌های CES را مجاز کرده است، اما اکنون از شرکت‌ها می‌خواهد که داده‌های کارآزمایی بالینی را برای حمایت از استفاده از آنها ارائه کنند. و برای افسردگی، FDA اکنون نیاز به یک پروسه تایید رسمی دارد.

هدبند در حال حاضر در وب سایت فیشر والاس با قیمت 499 دلار موجود است و این شرکت محصولات دیگری را تولید نمی کند. به گفته یک سخنگوی، سال گذشته، 4.3 میلیون دلار درآمد و 2.5 میلیون دلار از سرمایه خطرپذیر و 6.3 میلیون دلار در “تامین مالی سرمایه انبوه” به دست آورد. افراد می توانند با پیوند دادن وب سایت آن به سایت سرمایه گذاری جمعی StartEngine در این شرکت سرمایه گذاری کنند.

این مطالعه همچنین می تواند راه را برای تحقیقات آینده در SPD هموار کند.

آترلی که خود از دستگاه فیشر والاس استفاده می‌کرد، می‌گوید: «این اولین رویکرد ما در مجموعه‌ای از پروژه‌های تحقیقاتی است که آن را تحقیقات عملی سلامت می‌نامیم. SPD هیچ منفعت مالی در شرکت ندارد. ما نسبت به پروژه های دیگری که می توانند به حمایت از رفتار و رفاه مردم کمک کنند، باز و پذیرا هستیم.»

آترلی به عنوان بخشی از “فرمان رضایت” فدرال در سال 2012 که برای اصلاح این وزارت طراحی شده بود، استخدام شد تا بر تجزیه و تحلیل و داده های این وزارتخانه تمرکز کند. تیم چهار نفره او همچنین با محققانی کار می کند که در زمینه جرم شناسی، عدالت کیفری و روانشناسی مطالعه می کنند.

“وعده فرمان رضایت این است که یک اداره پلیس بسازیم که بتواند تصمیم گیری مبتنی بر شواهد را بر مبنایی نسبتاً منعطف درگیر کند، و زمانی که هیچ مدرکی از چنین چیزهایی نداریم، شروع به پیشبرد علم و کشف بیشتر کنیم.” آترلی گفت.

آترلی افزود: «یکی دیگر از مؤلفه‌های این امر نیز عادی کردن دسترسی به فناوری‌های سلف سرویس است.