• خانه
  • اخبار
  • اخلاق انسان را می توان با کمک تراشه های خاص در مغز تغییر داد

اخلاق انسان را می توان با کمک تراشه های خاص در مغز تغییر داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اخلاق انسان را می توان با کمک تراشه های خاص در مغز تغییر داد

محققان بر این باورند که خلق و خوی انسان ممکن است پس از استفاده از تراشه ها و الکترودهای ویژه در مغز تغییر کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری نیوز، دانشمندان با نصب تراشه ای در مغز انسان ها سعی در تغییر اخلاقیات انسان ها دارند و به عنوان مثال از آنها انسان های بهتری می سازند. با این روش تراشه های قرار داده شده در مغز قادر خواهند بود با ایجاد جریان الکتریکی در نورون های مغز هر روز به مدت حدودا 10 دقیقه حال و هوای فرد را تغییر دهند.

به گفته محققان، رفتار انسان نتیجه بخش‌های مختلف مغز است که اگر توسط جریان الکتریکی یا مغناطیسی کنترل شود، می‌تواند تغییر کند. بیش از دو دهه است که متخصصان مغز و اعصاب سعی در دستکاری این ساختار مغز دارند. این فرآیند که جانبی شدن مغز نامیده می شود، با تغییر در فعالیت هر قسمت، با هدف تغییر طرز تفکر، احساس و رفتار افراد انجام می شود. به گفته جیمز جی. هیوز، استادیار دانشگاه ماساچوست، در طول قرن ها تلاش کرده است که خلق و خوی افراد را تنها با استفاده از داروهای شیمیایی تغییر دهد. اما این داروها با عوارض جانبی خود می توانند سلامت انسان را به خطر بیندازند.

هیوز می گوید که از طریق جریان های الکتریکی یا امواج مغناطیسی می توان عملکرد بخشی از مغز را به صورت خارجی تغییر داد. این روش ترانس کرانیال نامیده می شود. روش های دیگر مانند استفاده از تراشه های مغزی و برقراری ارتباط با کامپیوتر است. با قرار دادن الکترود در همان قسمت عصب این ناحیه تحریک می شود. به این ترتیب می توان افکار خشونت آمیز را در این قسمت از مغز کنترل کرد.