• خانه
  • اخبار
  • اخراج ها در آمازون آغاز می شود زیرا غول فناوری کارکنان شرکت ها و فناوری را اخراج می کند

اخراج ها در آمازون آغاز می شود زیرا غول فناوری کارکنان شرکت ها و فناوری را اخراج می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اخراج ها در آمازون آغاز می شود زیرا غول فناوری کارکنان شرکت ها و فناوری را اخراج می کند

اخراج ها در آمازون آغاز می شود زیرا غول فناوری کارکنان شرکت ها و فناوری را اخراج می کند
مقر آمازون در سیاتل. (عکس فایل brooztechnology/Kurt Schlosser)

این اخراج از روز سه شنبه در آمازون آغاز شد، زیرا غول فناوری مستقر در سیاتل تصمیم گرفت هزاران نفر از کارکنان شرکت و فناوری را از صفوف خود حذف کند.

گزارش‌های واشنگتن پست و بیزینس اینسایدر به افراد آشنا یا متاثر از اخراج‌ها اشاره کردند. روزنامه پست گزارش داد که آمازون اعلام اخراج کارکنان آسیب دیده را از بعدازظهر سه شنبه آغاز کرد.

برخی از افرادی که اخراج شده‌اند به سایت‌های شغلی مانند لینکدین روی آورده‌اند، از جمله شیتائو چن، مهندس نرم‌افزاری که در پستی گفت که سه سال تجربه کار با الکسا AI دارد.

مهندس دیگری که روی سرویس بازی ابری آمازون لونا کار می کند، پست کرد که تیمش تحت تأثیر قرار گرفته است و «افراد خوب زیادی به دنبال کار هستند».

انتظار می‌رود این اخراج افرادی را که در دستگاه‌های اکو و دستیار صوتی الکسا، عملیات خرده‌فروشی و منابع انسانی کار می‌کنند، هدف قرار دهد.

Business Insider گزارش داد که برخی از کارگران دعوت نامه هایی برای جلسات “اجباری” با هم تیمی ها، رهبران و کارکنان منابع انسانی دریافت کردند. این سایت خبری گفت که در آن جلسات به کارمندان گفته شده است که 60 روز فرصت دارند تا شغل جدیدی در داخل پیدا کنند. اگر این تلاش شکست بخورد، آنها می توانند مبلغ نامشخصی غرامت بگیرند.

نیویورک تایمز اولین بار روز دوشنبه گزارش داد که آمازون قصد دارد حدود 10000 نفر را اخراج کند. این اقدام به دنبال اخراج‌های اخیر توسط سایر شرکت‌های فناوری مانند متا، توییتر، ردفین، فلای هومز، کاروان، لیفت و سایرین صورت می‌گیرد، زیرا این شرکت‌ها به دنبال کاهش هزینه‌ها در میان مشکلات اقتصادی فعلی هستند.

افرادی که با این موضوع آشنا هستند روز دوشنبه به brooztechnology گفتند که تعداد منتشر شده متغیر است زیرا تصمیمات در بخش های جداگانه گرفته می شود. مردم گفتند در حالی که اخراج ها می تواند به 10000 نفر برسد، هدفی برای کل شرکت وجود ندارد.

اگر این اخراج ها بر تعداد کارگرانی که انتظار می رود تأثیر بگذارد، این اخراج بزرگترین در تاریخ غول فناوری سیاتل خواهد بود. پس از یک دوره رشد سریع در طول همه‌گیری، آمازون 75000 نفر را در منطقه سیاتل استخدام می‌کند که بسیاری از آنها کارکنان شرکت‌ها و فنی هستند، به عنوان بخشی از نیروی کار خود که 1.54 میلیون نفر در سراسر جهان هستند، از جمله کارگران انبار که تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

brooztechnology برای نظر دادن با آمازون تماس گرفته است و پس از شنیدن پاسخ به روز رسانی خواهد شد.

شغلت را از دست دادی؟ برای یافتن کار به کمک نیاز دارید؟ سرویس جدید استخدام brooztechnology، GeekWork، می تواند کمک کند. با مدیر عامل GeekWork جیسون گریر تماس بگیرید تا درباره نحوه ارتباط ما استعدادهای فناوری با فرصت های شغلی شگفت انگیز بیشتر بدانید. تماس: [email protected].