• خانه
  • اخبار
  • اخراج‌های متا در منطقه سیاتل موج می‌زند و بخشی از درخشش «سیلیکون ولی شمال» را از بین می‌برد.

اخراج‌های متا در منطقه سیاتل موج می‌زند و بخشی از درخشش «سیلیکون ولی شمال» را از بین می‌برد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اخراج‌های متا در منطقه سیاتل موج می‌زند و بخشی از درخشش «سیلیکون ولی شمال» را از بین می‌برد.

اخراج‌های متا در منطقه سیاتل موج می‌زند و بخشی از درخشش «سیلیکون ولی شمال» را از بین می‌برد.
مارک زاکربرگ در سال 2015 با کارمندان فیس بوک در سیاتل صحبت می کند (عکس فیسبوک)

مارک زاکربرگ اشتباه کرده است.

مدیرعامل متا و موسس فیس بوک صبح چهارشنبه به همین اندازه اذعان کردند و اعلام کردند 13 درصد از نیروی کار متا یا بیش از 11000 نفر را اخراج کردند.

او نوشت: «در روزهای اولیه کووید، جهان به سرعت آنلاین شد و افزایش تجارت الکترونیک منجر به رشد درآمد عظیمی شد. «بسیاری از مردم پیش‌بینی می‌کردند که این یک شتاب پایدار است که حتی پس از پایان همه‌گیری ادامه خواهد داشت. من هم، بنابراین تصمیم گرفتم سرمایه گذاری هایمان را به میزان قابل توجهی افزایش دهم. متأسفانه آن طور که انتظار داشتم اتفاق نیفتاد.»

وی افزود: نه تنها تجارت آنلاین به روند قبلی بازگشته است، بلکه رکود اقتصاد کلان، افزایش رقابت و از دست دادن سیگنال تبلیغاتی باعث شده است که درآمد ما بسیار کمتر از حد انتظار من باشد. من اشتباه کردم و مسئولیت آن را به عهده می‌گیرم.

این بزرگترین اخراج در تاریخ این شرکت است. پست‌های لینکدین نشان می‌دهد که اخراج‌ها در بسیاری از مناطق جغرافیایی، از جمله منطقه سیاتل، جایی که متا بیش از 8000 کارمند دارد، اتفاق می‌افتد. این شرکت هنوز جزئیاتی در مورد تأثیر اخراج دفاتر خود در سیاتل ارائه نکرده است.

همچنین یک چرخش دراماتیک است. کمتر از یک ماه پیش، این شرکت دفاتر جدیدی را در محله Bellevue در شرق سیاتل افتتاح کرد. هفته گذشته، یکی از سخنگویان متا به brooztechnology گفت که هیچ برنامه ای برای اجاره فرعی این فضا وجود ندارد.

با این حال، زاکربرگ در یادداشتی امروز صبح گفت که این شرکت در تجارت خود کاهش می دهد، “از جمله کاهش بودجه، کاهش پاداش ها و کاهش ردپای املاک و مستغلات.”

اخراج‌های متا در منطقه سیاتل موج می‌زند و بخشی از درخشش «سیلیکون ولی شمال» را از بین می‌برد.
شهردار Bellevue، لین رابینسون، سمت چپ، و Paresh Rajwat، رهبر منطقه‌ای Metta Seattle، از هدست Quest 2 VR در طول رویدادی در Bellevue، واشنگتن استفاده می‌کنند (عکس brooztechnology / Kurt Schlosser)

با توجه به اعلام اخراج، برای دریافت آخرین جزئیات در مورد طرح های املاک و مستغلات و تأثیر اخراج بر نیروی کار منطقه سیاتل، با متا تماس گرفتیم. ما این پست را با اطلاعات جدید به روز خواهیم کرد.

متا نیروی کار قابل توجهی برای بخش واقعیت مجازی Oculus خود در منطقه سیاتل، علاوه بر ساختمان های اداری بزرگی که به مهندسی فیس بوک اختصاص داده شده است، دارد.

رشد سریع این شرکت در سیاتل در دهه گذشته، آن را به یکی از نمادهای رونق فناوری در منطقه تبدیل کرده است که همزمان با احیای مجدد مایکروسافت و ظهور آمازون به عنوان یک غول فناوری است.

در میان غول های منطقه خلیج، گوگل جزو اولین کسانی بود که در سال 2004 یک دفتر مهندسی در منطقه سیاتل راه اندازی کرد. با این حال، تصمیم فیس بوک برای باز کردن پست خود در مقابل بازار Pike Place در سال 2010 واقعاً توجه برادران فناوری خود را به خود جلب کرد. سیلیکون ولی.

زاکربرگ در بازدیدی که در سال 2011 از دفاتر فیس بوک در سیاتل داشت، گفت: «مهندسین خوب زیادی در اینجا وجود دارد، عمدتاً از مایکروسافت و آمازون به طور سنتی، و سپس گوگل اخیراً کمی بیشتر.»

همکارانش این پیام را دریافت کردند. در دهه بعد، شرکت های خارج از شهر بیش از 130 مرکز مهندسی را در منطقه ایجاد کردند.

اکنون به نظر می رسد که روند به سمت دیگری می چرخد. اعلام متا در روز چهارشنبه منعکس کننده موجی از اخراج در صنعت فناوری است. اخراج توییتر که هفته گذشته اعلام شد، بیش از 200 نفر را در دفاتر توییتر در سیاتل تحت تاثیر قرار خواهد داد.

افزایش دورکاری در طول همه گیری همه گیر سوالاتی را در مورد نقش این مشاغل مهندسی ایجاد کرده است، اما برای بسیاری به نظر می رسد خطر واقعی روند رشد بلندمدت صنعت در مواجهه با رکود اقتصادی و سوالات اساسی در مورد مدل های کسب و کار باشد.

براد اریکسون، تحلیلگر RBC Capital Markets در یادداشتی به مشتریان نوشت: «این چیزی از نظر بادهای معکوس اساسی که متا با آن مواجه است را تغییر نمی‌دهد، اما اولین شاخه زیتون گایدنس حداقل یک شروع است. او آن را «نخستین نشانه‌ای است که مدیر اجرایی نشان داده است که تمایل دارد با تمایل سهامداران برای سرمایه‌گذاری خردمندانه‌تر با توجه به بادهای مخالف مختلفی که کسب‌وکار با آن مواجه است همراهی کند».

زاکربرگ در حالی که اعتراف کرد اشتباه کرده است، تسلیم نمی شود. او صبح چهارشنبه در یادداشتی شرکت را “بسیار کم ارزش” خواند.

زاکربرگ نوشت: «میلیاردها نفر از خدمات ما برای اتصال استفاده می‌کنند و جوامع ما همچنان در حال رشد هستند. کسب‌وکار اصلی ما یکی از سودآورترین کسب‌وکارهایی است که تا کنون با پتانسیل بسیار زیاد ایجاد شده است. و ما در توسعه فناوری برای تعریف آینده ارتباط اجتماعی و پلت فرم محاسباتی بعدی پیشرو هستیم.

وی افزود: ما در حال انجام کارهای مهم تاریخی هستیم. من متقاعد شده‌ام که اگر به طور موثر کار کنیم، قوی‌تر و مقاوم‌تر از همیشه از این رکود خارج خواهیم شد.»

[Date of Meta announcement corrected since original post.]