• خانه
  • اخبار
  • اختصاصی: گوگل بی سر و صدا یک استارتاپ سلامت دیجیتال سیاتل را خریداری کرده است که یک برنامه نظارت بر تنفس ایجاد کرده است.

اختصاصی: گوگل بی سر و صدا یک استارتاپ سلامت دیجیتال سیاتل را خریداری کرده است که یک برنامه نظارت بر تنفس ایجاد کرده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اختصاصی: گوگل بی سر و صدا یک استارتاپ سلامت دیجیتال سیاتل را خریداری کرده است که یک برنامه نظارت بر تنفس ایجاد کرده است.

اختصاصی: گوگل بی سر و صدا یک استارتاپ سلامت دیجیتال سیاتل را خریداری کرده است که یک برنامه نظارت بر تنفس ایجاد کرده است.
شیام گولاکوتا (سمت چپ) و جاکوب سان شاین، بنیانگذاران Sound Life Sciences. (عکس های دانشگاه واشنگتن و ساند لایف)

گوگل چیزی برای استارت آپ های فناوری سلامت سیاتل دارد.

brooztechnology دریافته است که این غول فناوری Sound Life Sciences را خریداری کرده است.

سخنگوی گوگل روز سه شنبه خرید این شرکت را تایید کرد. Google اطلاعات بیشتری درباره این تراکنش، از جمله زمان وقوع و قیمت خرید ارائه نکرده است.

شیام گولاکوتا، مدیر عامل این استارت آپ و استاد علوم و مهندسی کامپیوتر در UW، وقتی با brooztechnology تماس گرفت، از ارائه جزئیات خودداری کرد.

گولاکوتا این شرکت را در سال 2018 به همراه Jacob Sunshine، دانشیار بیهوشی و پزشکی درد در UW Medicine تأسیس کرد.

اپلیکیشن Sound Life Sciences تنفس را با استفاده از فناوری سونار برای تشخیص حرکت کنترل می کند. این اپلیکیشن این پتانسیل را دارد که تشخیص آپنه خواب را که به طور سنتی شامل یک شب اقامت در یک مرکز اختلال خواب است، آسان‌تر کند. همچنین می تواند به افراد مبتلا به بیماری هایی مانند آسم یا نارسایی احتقانی قلب اجازه دهد تا ضربان تنفس خود را کنترل کنند.

این شرکت تا دسامبر پنج نفر استخدام کرده است. این استارت‌آپ همچنین در این ماه از سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای بازاریابی این اپلیکیشن مجوز دریافت کرد و دری را برای بازپرداخت هزینه‌ها از سوی شرکت‌های بیمه باز کرد.

پس از اعلام FDA، این شرکت ارسال پست در حساب های LinkedIn و Twitter خود را متوقف کرد. وب سایت او دیگر فعال نیست.

اختصاصی: گوگل بی سر و صدا یک استارتاپ سلامت دیجیتال سیاتل را خریداری کرده است که یک برنامه نظارت بر تنفس ایجاد کرده است.
برنامه تشخیص نفس Sound Life Sciences. (موسیقی متن علوم زندگی)

در سال 2017، گوگل بخش دیگری از UW به نام Senosis Health را خریداری کرد که توسط دانشمند کامپیوتر UW شوتاک پاتل و چهار پزشک بالینی تاسیس شد.

Senosis به طور مشابه برنامه هایی را برای نظارت بر سلامت، از جمله سطح هموگلوبین و استحکام استخوان توسعه داده است. Senosis همچنین اپلیکیشنی برای اندازه گیری تنفس با نگه داشتن گوشی در کنار دست و دمیدن در آن توسعه داده است.

مشخص نیست که گوگل چگونه از فناوری Sound Life Sciences استفاده می کند، اما غول فناوری و آلفابت مادرش چندین سال است که روی فناوری سلامت سرمایه گذاری کرده اند.

Verily Life Sciences، شرکت تابعه Alphabet، از دستگاه‌های متصل برای مراقبت از بیمار و آزمایش‌های بالینی از راه دور، مانند ساعت برای جمع‌آوری داده‌های ضربان قلب و موارد دیگر استفاده می‌کند.

Verily همچنین یک سرمایه گذاری مشترک با شرکت سلامت دیجیتال ResMed با تمرکز بر آپنه خواب دارد. هدف این سرمایه گذاری که Primasun نام دارد، توسعه ابزارهای دیجیتالی برای کمک به شناسایی، تشخیص، درمان و مدیریت این بیماری و سایر اختلالات خواب است.

Primasun بازدیدهای مجازی را با متخصصان خواب ارائه می دهد و با استفاده از “تست خواب در خانه مورد تایید FDA” آزمایش را “از راحتی تخت خود” ارائه می دهد. این تجارت همچنین آموزش و نظارت شخصی ارائه می دهد.

اخیراً، یک میلیارد دلار سرمایه سرمایه گذاری خطرپذیر به رهبری آلفابت جذب کرد، که برنامه چتر سلامت گوگل خود را در سال گذشته به چندین تیم تقسیم کرد.

گوگل همچنین سال گذشته با خرید شرکت پوشیدنی Fitbit به قیمت 2.1 میلیارد دلار، سلامت دیجیتال را دو برابر کرد.

قرارداد با Senosis با مجوز غیر انحصاری انجام شد و به سایر شرکت‌های علاقه‌مند به این فناوری نیز اجازه داد مجوز آن را بگیرند. در سال 2019، پاتل گفت که پس از خرید با گوگل در زمینه مراقبت های بهداشتی کار می کند.

Sunshine در ماه دسامبر به brooztechnology گفت که برنامه خواب این شرکت تنها شروع کار است. او در آن زمان گفت: «این در واقع اولین مجوزی است که ما از آن کیس های کاربری هیجان انگیزتری خواهیم ساخت. او برنامه هایی مانند نظارت بر نوزادان و شناسایی ایست قلبی را پیش بینی کرد.

این شرکت فینالیست نوآوری سلامت سال در جوایز brooztechnology 2020 بود.

Sound Life Sciences با کمک مالی مؤسسه ملی بهداشت و اداره تحقیقات و توسعه پیشرفته بیومدیکال به مبلغ بیش از 2.5 میلیون دلار تأمین می شود.

نیکلاس مارک، یک پزشک سوئدی زبان، در لینکدین به عنوان موسس این شرکت فهرست شده است، اما در سال 2020 ترک می کند.

خرید دیگر استارت آپی از سیاتل توسط گوگل در سال 2020 انجام شد، زمانی که شرکت توسعه AppSheet را خریداری کرد.