• خانه
  • اخبار
  • اختراع سنسوری پیشرفته در خودروها که می تواند مرگ و میر ناشی از رانندگی را به صفر برساند

اختراع سنسوری پیشرفته در خودروها که می تواند مرگ و میر ناشی از رانندگی را به صفر برساند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اختراع سنسوری پیشرفته در خودروها که می تواند مرگ و میر ناشی از رانندگی را به صفر برساند

بشریت در طول تکامل خود از هزاران سال تا امروز به دنبال امنیت بیشتر بوده است. به عنوان مثال در صنعت خودرو، اگرچه امروزه سطح ایمنی خودرو به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، اما به نظر می رسد اختراع یک سنسور پیشرفته در خودروها می تواند مرگ و میر ناشی از رانندگی را به صفر برساند. اس ترنجی با من باش.

تا چه حد می توان یک سنسور پیشرفته در خودروها اختراع کرد تا تلفات جاده ای را به صفر برساند؟!

بر اساس مطالعه‌ای که روز سه‌شنبه توسط توسعه‌دهنده یک پلت‌فرم اندازه‌گیری خودکار منتشر شد، یک فناوری جدید برای کاهش مرگ‌ومیرهای جاده‌ای به صفر محتمل است. یک گزارش تحقیقاتی که توسط Neural Propulsion Systems در Pleasanton، کالیفرنیا منتشر شده است، نشان می دهد که حسگرهای مورد نیاز برای جلوگیری از مرگ و میرهای جاده ای باید داده ها را با حداکثر سرعت 100 ترابیت در ثانیه یا 10 برابر سرعت داده از چشم به مغز منتقل کنند. ، روند. بر اساس این گزارش، مردم تنها یک میلیارد سرعت پردازش اطلاعات مورد نیاز برای جلوگیری از حوادث را دارند.

اختراع حسگر پیشرفته در خودرو

سپس NPS در گزارش خود فاش کرد که با آزمایش مفهوم عنصر موفق به توسعه حسگر اساسی مورد نیاز برای کاهش مرگ و میر جاده ای به صفر در مقیاس تجربی شده است. بر اساس گزارشی که بهروز رضوانی و بابک حسیبی نوشته اند، سرعت داده ها در حسگر با ترکیبی از تحلیل پیشرفت، رادار پیشرفته چند باند، حسگر جامد LiDAR و فناوری پیشرفته تراشه به دست می آید.

حسیبی، مدیر ارشد فناوری NPS و یکی از بنیانگذاران NPS در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «مسئله کلیدی برای شرکت‌هایی که سیستم‌های خود مدیریتی را توسعه می‌دهند این است که چه کاری باید انجام شود تا تلفات جاده‌ای به صفر برسد.» ما به این نتیجه رسیده ایم که اندازه گیری و پردازش حدود 100 ترابیت در ثانیه یکی از این الزامات ضروری است و انجام آن واقعاً ممکن است.

لارنس برنز، مشاور اجرایی NPS، اضافه کرد که در حال حاضر بیش از 1.3 میلیون تصادف جاده ای و 50 میلیون جراحت در سال رخ می دهد که نیمی از آنها عابران پیاده و دوچرخه سواران هستند. ما در حال حاضر فناوری اندازه گیری و پردازش وسایل نقلیه را داریم تا بتوانیم به این چالش بزرگ پایان دهیم.

نیاز مبرمی به محاسبات جدید و ریاضیات مدرن در طراحی چنین حسگرهایی وجود دارد

در قلب حسگر NPS یک چارچوب ریاضی به نام Atomic Norm وجود دارد که توسط MIT و Caltech توسعه یافته و برای رانندگی خودکار NPS بهینه شده است. این چارچوب اساساً نحوه پردازش و درک داده های حسگر را تغییر می دهد. رضوانی، مدیرعامل و بنیانگذار NPS در بیانیه ای گفت که بر اساس اصول فیزیک و تئوری اطلاعات، حسگرها می توانند به اندازه کافی خوب ببینند تا مرگ و میر جاده ای را به صفر برسانند. این یک رویا نیست و امروز می توان به آن دست یافت.

اختراع حسگر پیشرفته در خودرو

او گفت: «ما فقط بر توسعه این فناوری تاریخی تمرکز می‌کنیم که همه چیز را سریع‌تر، واضح‌تر و دورتر می‌بیند، وسایل نقلیه را در فاصله‌ای دور متوقف می‌کند و زمان لازم برای دستیابی به تصادفات قابل پیشگیری را به صفر می‌رساند.» او افزود که هنری فورد گفته است که هدفش این است که هر خانواده طبقه کارگر یک ماشین داشته باشد. هدف ما این است که عزیزی را در تصادف رانندگی از دست ندهیم.

راب اندرل، مدیر عامل و تحلیلگر ارشد گروه Enderle، گفت: حسگرهای زیادی که می توانند در آب و هوای مختلف ببینند و تهدیدات فوری را شناسایی کنند، و همچنین هوش مصنوعی پیشرفته، برای ایجاد آینده ای برای مرگ و میر کمتر بسیار مهم هستند. مطابق با TechNewsWorldوی گفت: “با این حال، برای دستیابی به این هدف، ما به ارتباطات ابری در خودرو و ارتباطات ابری بسیار سریع و افزایش پشتیبانی فنی بهینه شده در محل نیاز داریم.”