• خانه
  • اخبار
  • احتمالاً برنامه های قدیمی را از Google Play و App Store که یک سوم از همه برنامه ها را تشکیل می دهند، حذف می کند

احتمالاً برنامه های قدیمی را از Google Play و App Store که یک سوم از همه برنامه ها را تشکیل می دهند، حذف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
احتمالاً برنامه های قدیمی را از Google Play و App Store که یک سوم از همه برنامه ها را تشکیل می دهند، حذف می کند

حذف “برنامه های قدیمی و متروکهماه گذشته توسط اپل اعلام شد، حرکت مشابه گوگل می تواند منجر به حذف 1.5 میلیون برنامه در گوگل پلی و اپ استور شود. بر اساس یک گزارش جدید، این حدود یک سوم از تمام برنامه های فعلی در دو فروشگاه نرم افزار خواهد بود.

برنامه های قدیمی را از گوگل پلی و اپ استور حذف کنید

سیاست اپل در مورد برنامه های منسوخ شده (برنامه هایی که مدت زیادی است به روز نشده اند) جدید نیست. این شرکت قبلاً پاکسازی مشابهی را در سال 2016 انجام داده بود. با این حال، به نظر می‌رسد که پاکسازی روی برنامه‌هایی متمرکز است که دیگر کاملاً با دستگاه‌های روز سازگار نیستند.

اعلام امروز به توسعه دهندگان نشان می دهد که اپل بررسی و حذف غیر برنامه ها را از 7 سپتامبر در همه دسته های اپ استور آغاز خواهد کرد. برنامه‌هایی که در هنگام راه‌اندازی به‌طور خودکار خاموش می‌شوند بلافاصله از اپ استور حذف می‌شوند، اما سایر برنامه‌ها 30 روز فرصت دارند تا توسط توسعه‌دهنده‌شان به‌روزرسانی شوند تا برنامه را در فروشگاه نگه دارند.

آمار برنامه های با این مشخصات در حال حاضر تقریباً می باشد 50 هزار برنامه است.

اپل ایمیلی با عنوان “اعلام ارتقای برنامه” به برخی از توسعه دهندگان ارسال کرده و هشدار داده است که این شرکت برنامه هایی را که “به روز رسانی” نشده اند را در یک بازه زمانی معقول حذف خواهد کرد.

توسعه دهندگان شکایت داشتند که این می تواند منجر به حذف برنامه هایی شود که کاملاً کاربردی باقی می مانند و به اپل این امکان را می دهد که به وضوح در مورد معیارهای حذف صحبت کند و همچنین به توسعه دهندگان زمان بیشتری برای پیاده سازی می دهد.

به عنوان بخشی از روند بهبود اپ استور، توسعه دهندگان برنامه هایی که در سه سال گذشته به روز نشده اند و به حداقل آستانه دانلود نرسیده اند، به این معنی است که برنامه برای مدتی اصلاً یا بسیار کم دانلود نشده است. 12 ماه است، اعلان های ایمیل را دریافت کرده اند. نشان می دهد که برنامه آنها برای حذف احتمالی از اپ استور باز است.

این شرکت همچنین تأکید کرد که این یک سیاست جدید نیست، بلکه صرفاً توسعه دهندگان را در مورد سیاست های فعلی مطلع می کند.

برنامه های قدیمی را از گوگل پلی و اپ استور حذف کنید

برنامه های قدیمی را از گوگل پلی و اپ استور حذف کنید

CNET Pixalate گزارش می دهد که از داده های تحلیلی برای تخمین تعداد برنامه های قابل حذف استفاده کرده است.

به گفته شرکت تحقیقاتی Pixalate، این برنامه‌های به اصطلاح «رها شده» حدود یک سوم از تمام برنامه‌های موجود در فروشگاه App و Play Store را تشکیل می‌دهند. فروشگاه گوگل حدود 869000 اپلیکیشن داشت که بیش از دو سال نادیده گرفته شدند، در حالی که اپل استور حدود 650000 اپلیکیشن داشت.

بر اساس این گزارش، بسیاری از اپلیکیشن ها به روزتر هستند، به طوری که 68 درصد از اپلیکیشن ها در هر دو فروشگاه یا بیش از 3.1 میلیون اپلیکیشن در دو سال گذشته به روز شده اند. به روزترین برنامه ها عمدتاً آنهایی هستند که بیشترین بارگیری را داشته اند: 84٪ از برنامه هایی با بیش از 100 میلیون بارگیری در شش ماه گذشته به روز شده اند.

در اوایل سال جاری، ما همچنین اشاره کردیم که بسیاری از برنامه های اپل واچ در حال ناپدید شدن هستند و در نتیجه، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند که تعمیر و نگهداری دیگر ارزش تلاش را ندارد.

ما می‌توانیم اوبر را رسماً به لیست طولانی برندهای بزرگی که اپلیکیشن‌های اپل واچ خود را کنار گذاشته‌اند اضافه کنیم. این شرکت به طور ضمنی به اشتراک گذاری اپلیکیشن watchOS خود را متوقف کرد و پیامی کوتاه به کاربرانی که سعی در راه اندازی آن داشتند نشان داد. اوبر به Twitter، Instagram، Target، Trello، Slack، Hulu، Evernote و بسیاری دیگر از شرکت‌هایی که اپلیکیشن‌های Apple Watch خود را حذف کرده‌اند، پیوسته است.

نویسنده 9to5macسپس نظر خود را بیان کرد که این گفته نه تعجب آور است و نه نگران کننده.

بسیاری از برنامه های اپل واچ بی معنی بودند. آنها به جای دسترسی به موقع به اطلاعات مرتبط یا یک رویکرد تک لمسی برای کارهای مفید (مانند باز کردن قفل در)، برنامه ها را بسیار پیچیده کردند و نیاز به تعامل بیش از حد داشتند. با ساده‌تر کردن آن نسبت به استفاده از برنامه آیفون، آن را آسان‌تر و وقت‌گیرتر کرده‌اند.

نظر شما در مورد حذف برنامه های قدیمی و متروکه از اپ استور و گوگل پلی که حدود یک سوم از کل برنامه های فعلی را تشکیل می دهند چیست؟