اجرای شبکه های کامپیوتری و استانداردسازی مرکز داده خود را به هیچ شرکتی واگذار نکنید

اجرای شبکه های کامپیوتری و استانداردسازی مرکز داده خود را به هیچ شرکتی واگذار نکنید

تصور کنید که سازمان و تجارت خود را دارید. در چنین شرایطی چه چیزی برای شما بسیار مهم و حیاتی خواهد بود؟ حتما می گویید از سازمان حمایت کنید و آن را ارتقا دهید.

برای رسیدن به این هدف، ابتدا باید از داده های خود محافظت کنید. در واقع داده ها و اطلاعات در هر کسب و کاری قلب آن کسب و کار است.

با پیشرفت تکنولوژی، داده های شما باید به روش های مدرن ساده سازی شوند مراکز داده حمایت کردن. اما آیا مراکز داده به اندازه کافی امن هستند؟ بله، زیرا مراکز داده طوری طراحی و پیاده سازی شده اند که برای ذخیره داده ها به اندازه کافی ایمن باشند. با این حال، به خاطر داشته باشید که همه مراکز داده به دلایل مختلف استاندارد نیستند و این می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد و بودجه شما را از دست بدهد. به همین دلیل برای راه اندازی اتاق سرور و شبکه خود باید با تیمی متخصص و حرفه ای ارتباط برقرار کنید و به هیچ وجه نخواهید مرکز داده خود را برخلاف اصول و استانداردها مستقر کنید.

در این مقاله نکاتی را به اختصار به شما یادآوری می کنیم پیاده سازی شبکه های کامپیوتری دانش کافی داشته باشید و آن را به متخصصان بسپارید. این کار از ضررهای مالی جلوگیری می کند و حادثه مرکز داده را به خطر نمی اندازد.

استانداردسازی مرکز داده چه چیزی لازمه؟

اگر می خواهید مرکز داده ای داشته باشید که تمام استانداردها در آن اعمال شود، باید این کار را انجام دهید پیاده سازی شبکه های کامپیوتری در یک گروه حرفه ای و دلسوز افراط کنید.

پیاده سازی شبکه های کامپیوتری شامل سرویس های غیرفعال (سخت افزار) و خدمات فعال (نرم افزار) شبکه می باشد.

اگر هنگام خرید تجهیزات غیرفعال شبکه اشتباه ظاهر شود و کیفیت آن خیلی خوب نباشد. پس از نصب و راه اندازی شبکه، وقفه هایی در قسمت نرم افزاری شبکه ایجاد می شود و اتاق سرور شما با مشکلات چالش برانگیزی مواجه می شود.

ما همه چیز را نمی دانیم، بنابراین به مشاوره نیاز داریم:

به عنوان یک صاحب کسب و کار موفق، آیا می توانم شبکه های کامپیوتری و مراکز داده ایجاد کنم؟ پاسخ بله است یا خیر؟ آیا من در شبکه های کامپیوتری متخصص هستم؟ قطعا نه. بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از پیکربندی مرکز داده، اعتماد به مشاوران و کارشناسان حرفه ای است.

در نتیجه به تیمی نیاز خواهم داشت که شبکه را به طور کامل طراحی کند تا در آینده دچار مشکل شبکه و آسیب های جبران ناپذیری نباشم. من به هر شرکتی برای مدیریت شبکه های کامپیوتری اعتماد ندارم:

این بدان معنا نیست که بهتر است عینک بدبینی را در چشمان خود بگذاریم و برای همه افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند بدبین باشیم. اما بهتر است به شرکت هایی مانند: گروه فنی و مهندسی کارنو اطمینان حاصل کنید که رزومه قوی مرتبط و سالها تجربه دارید. زیرا باید به اقدامات انجام شده اعتماد کنیم. داشتن رزومه قوی و جشن گرفتن پروژه های موفق، به طور کلی، قلب ما را پر می کند و به ما اعتماد به نفس می دهد.

مراحل استانداردسازی اتاق سرور:

استانداردسازی مرکز داده شامل: طراحی و نصب مناسب مرکز داده و اتاق سرور. البته قبل از طراحی شبکه باید به موقعیت اتاق سرور فکر کنید. باید مطمئن شوید که خطرات جغرافیایی این مکان را به خطر نمی اندازد. به عنوان مثال: آیا مکانی که مرکز داده خود را در آن می سازیم، کانون زلزله است؟ آیا در چند سال گذشته سیل یا طوفان در این مکان رخ داده است؟ و غیره.

خطرات انسانی نیز می تواند مرکز داده شما را تهدید کند. به عنوان مثال، نزدیکی مرکز داده به فرودگاه یک دسته خطر برای مردم است. زیرا احتمال سقوط هواپیما در این نقطه (محل مرکز داده) بیشتر از سایر نقاط جغرافیایی خواهد بود.

سپس نوبت به طراحی شبکه می رسد و سپس باید تجهیزات لازم برای شبکه را خریداری کرده و آن را پیاده سازی کنیم. به یاد داشته باشید که اطمینان از کیفیت تجهیزات شبکه غیر فعال و فعال و عملکرد دقیق آنها دقیقاً مطابق برنامه پروژه یکی از مهمترین مراحلی است که برای داشتن یک مرکز داده استاندارد باید در نظر گرفت. شرکت فنی و مهندسی کارنو سال هاست در این زمینه فعالیت می کند. با توجه به سابقه طولانی و اجرای پروژه های متعدد و بزرگ این شرکت، بازدید از سایت بیهوده نیست. farazit.com بروید و مقالات مرتبط را مشاهده کنید. همچنین در صورت نیاز می توانید اطلاعات لازم را از کارشناسان این شرکت دریافت نمایید.

سیستم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور چیست و چه کمکی دارد؟

لازم است با سیستم مانیتورینگ اتاق سروور همچنین با یکدیگر آشنا شوید. تصور کنید که مرکز داده شما به درستی استاندارد شده است. حال سوال این است که در صورت ایجاد تغییرات در اتاق سرور چگونه می توان از آن مطلع شد؟

درست است که احتمال تصادف در اتاق سرور استاندارد کاهش می یابد. اما این بدان معنا نیست که اتاق داده محکم است و برای همیشه از هرگونه حادثه دور است.

باید بدانید که مراقبت پس از راه اندازی اتاق سرور برای اطمینان از امنیت مرکز داده شما ضروری است. بنابراین بهتر از سیستم کنترل و نظارت بر شرایط محیطی در اتاق سرور و ماژول منبع تغذیه از تنظیمات مناسب برای مراکز حساس استفاده کنید تا بتوانید از راه دور تغییرات اتاق سرور و قفسه بندی را در هر کجا که هستید مشاهده کنید. این سیستم ها برای کمک به جلوگیری از حوادث طراحی شده اند. به عبارت دیگر می توان گفت این سیستم ها در غیاب شما اتاق سرور را رصد می کنند.

در صورت لزوم برای اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید farazit.com دیدن در صورت نیاز به کسب اطلاعات در مورد شبکه می توانید با کارشناسان کارنو نیز تماس بگیرید. همچنین می توانید تجربه خود را در زمینه ایجاد مراکز داده و کار بر روی شبکه های کامپیوتری با ما در میان بگذارید.

تلفن تماس با دفتر تهران:

88486300-021

تلفن تماس با دفتر مشهد:

051-37603760